Kyselina (E10) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 55 min

• sorrow

Určitě lepší díl než ten minulý, ale… Policie si nechá nakukat alibi, že byl pachatel někde v Rakousku, opravdu se spolehnu jen na předložení dvou lístků, prospektu z galerie a jednoho svědka? Co třeba vyžádat od kolegů z Rakouska nějaké kamerové záznamy, nebo osobně prověřit vytěžením svědků na místě, zda tam skutečně podezřelého v té době někdo viděl? Ani jsem moc nepochopil proč Viktor nakuká policii něco o své současné přítelkyni, když jedním telefonem lze ověřit, že je to lež. I místo činu by šlo vymyslet určitě lepší, někde v noci, beze svědků, určitě ne na nádraží plném lidí za bílého dne. Toto by šlo v dnešní době možná vyřešit jen pomocí kamerových záznamů z místa a okolí. Dohledání pachatele bylo pro diváka velice jednoduché.(14.3.2020)

Ale jo, pro mne je tento krimi seriál taková pohodovka a nejvíce si užívám Beretovou, Dobrého a občas nějaký ten humor. Jednotlivé díly svou úrovní kolísají mezi 2* - 4*. Škoda, že už Dobrý bude hrát pouze v posledním dílu.(10.3.2020)

Těžko říct, proč byl Karel Dobrý poslán do lázní, ale už druhý díl chybí. Na druhou stranu Beretová má hezké uplé tričko. Ale dost keců, díl to byl s hodně vážným tématem, plný pátrání v terénu, takže rozhodně dobrý díl, jeden z těch nejlepších.(21.3.2020)

Desátý díl o útoku kyselinou na mladou ženu na vlakovém nádraží ( celkem hloupé místo činu, když tam je vlak plný fanoušků Baníku, ale oběť náhodou jde sama po schodech jinam k pachateli ) se mi zdál v rámci seriálu mírně nadprůměrný, ale je to díl, který se hemží mladými herečkami, které se snaží prorazit z malých rolí - od oběti Dominiky Býmové servírky ze seriálu Most!, Táni Malíkové, která se mihla v Ulici, tak jako Klára Miklasová, která letos měla hlavní roli v prapodivném filmu Daria až po Slovenku Sarah Aróotovou, kterou jsem si zapamatoval z rozverného dialogu s Kukurou v Inspektoru Maxovi. Zjistil jsem, že jako fanda české tvorby v případě že je slabší, tak mi udělá aspoň radost hrát si hru " kde jsem tu tvář viděl" a dneska to byl sukces za dva bludišťáky.(10.3.2020)

Doteď nejlepší díl. Je to dost hrozné, až děsivé.(11.3.2020)

• - Epizoda se částečně natáčela v Dolních Vítkovicích v Milan Dobeš Museu, na nádražích Vítkovice a Ostrava-střed a také v legendárním absint klubu Les. Exteriéry léčebny se točily v pražské Lannově vile. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

• - Castingovou roli si v této epizodě střihl také pianista Melody Makers Ondřeje Havelky Miroslav Lacko. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)