Rok 1942, bitka pri Rževe, známa ako vojnový mlynček na mäso. Po bojoch pri dedine Ovsjannikovo zostala nažive iba tretina roty sovietskych vojakov. Všetci sa snažia vydržať do príchodu posíl. Ale z ústredia  prichádza rozkaz, aby dedinu udržali za každú cenu. Takže nemôžu ustúpiť... Všetci pochopia, že je to rozsudok smrti, pretože z beznádejného boja nemôžu nevyviaznuť živí. Do dediny zomierajúcej pod nepriateľskou paľbou nečakane prichádza mladý poručík zo špeciálnej jednotky, ktorého úlohou je hľadať a odhaľovať zradcov medzi svojimi. Poručík je presvedčený, že to je jediný spôsob, ako dosiahnuť víťazstvo. Udalosti naberajú nepredvídateľný smer... (TV JOJ)

PaulCZE

Patos kde i umanutý politruk k rozhřešení dojde, vše dotlačené do extrému. Ani bojové záběry s přehnanou brutalitou a digitální krví, se škopčákama pochodujícíma v řadě za sebou do kulometné palby a podobně na tom nejsou dvakrát lépe. Od poloviny to nudí. Kdo má nakoukané staré ruské válečné filmy, tohle jim sahá tak po kotníky. ()

Mykhaluu

Místy jsem vnímal nějakou neurčitou kostrbatost filmového podání, ale celkově smutně upřímný film, který by mohl mít mnoho následovníků. Témat ke zpracování nabízí kruté období dějin žel dost. ()

Hemlock

Rusové válečné snímky umí, o tom není pochyb, a Ržev je další ukázkou toho, co pro ně Velká vlastenecká válka znamená. Film sice obsahuje pár za vlasy přitažených scén, nicméně nepostrádá extra dávku surovosti, krve a zima z obrazovky dosáhne až k divákovi. Kdo má rád válečná jatka, ať neváhá - jasný čtverec a solidních 75%. ()

DJ Kritik

Z tohto filmu máte dojem, že súdnosť nemá žiadnu logiku. I tu je dojemný príbeh staršieho vojaka, ktorý si odložil leták, aby si mohol šúľať cigarety a je z neho odsúdený vojak, ktorý musí byť postavený pred vojenský súd. Inak celkovo je tu vojna podaná veľmi reálne, kde niet nesmrteľných. ()

solisoli

Zmodernizovaný ruský vojnový príbeh o hrdinstvách Sovietskej armády v bojoch medzi Rževom a Viazmou. Podľa historických faktov to bol veľký neúspech Generála Žukova. Padlo tam 70 až 100 tisíc ruských vojakov, keď nakoniec vo februári 1943 tento výbežok Nemci opustili. Nie je pochopiteľné, čo týmto príbehom chceli Ruský producenti povedať. Vcelku slušná kamera, kvalitne prevedené bojové scény a tiež samotná atmosféra v bojovej línii s kvalitnou výpravou. Samozrejme, ako ináč hrdinskí, všetko vzdelaní a uvedomelí Sovietski vojaci. Hmm, starí dedinčania to ich oslobodzovanie poznajú inak. ()

pafka

Zacatek propagandisticky az hruza, kdyz sovetskij saldat drzi v ruce milovanou rudou hvezdicku a zehra, ze mu upadla z cepice. BCyla klika, ze v tehlech bejkarnach moc nepokracovali, i kdyz se sem tam neco taky najde. Co je rozhodne plus, ze se brzo naucite chlapiky z roty, sledujete jejich komunikaci, miulost odkud prisli apod. Tim se stalo to, co pro valecne filmy je velmi uzitecne, ze vnimate rotu jako partu chlapu, co se znaj, zasmejou se a proste ty vzajemny vztahy fungujou. Valecny filmy rusove umeli vzdy tocit a tenhle neni vyjimka. Bojova vrava tu je skutecne realne natocena. Ovsem, co je nejvetsi minus, ze nemci se chovaji tak, jak v pocitacove hre, kdyz si nastavite uroven protivnika easy nebo zelenac. Kazdy nemec ceka bez odporu, az ho muzik picne. To je hodne nepovedeny a nejspis to ma ukazat nadvladu ruskych schopnosti nad tema nemeckyma. Ale tak to preci rozhodne nebylo. Dobri vojaci byli na obou stranach. Rozhodne ale nadprumer. ()

Mamutol

Surové válečné drama je natočeno bez patosu, přímo a hodně zblízka. Smrt je všude a nikdo neví, kdy si přijde zrovna pro něj. Konec filmu je víceméně otevřený, ale kdo trošku poškádlí Wikipedii, tak se dozví, jak to asi u Rževa dopadlo. ()

srolyma

Výborný a na Rusy až nečekaně nepatetický a realistický film. Nesmyslné rozkazy, nulová hodnota lidského života, vše pod dohledem politruků a KGB, místo uvědomělých straníků a vyžehlených komsomolců s úsměvem na tváři špinaví, hladoví a frustrovaní rolníci, zloději, učitelé, a inženýři, kteří se snaží se přežít do dalšího rána. Parádní film. ()

Neklan006

Tak tohle bylo z toho slabšího soudku, soudruhu politruku. Rusové umí lépe, např. "Bitva o Sevastopol (2015)". Tady je ten český název Neznámá bitva překvapivě asi přiléhavější než originál, protože s olbřímí bitvou o Ržev tohle nemá moc společného, celou dobu sledujete jen příhody malého oddílu rudoarmějců u jakéhosi pobořeného kostela... ()

hony23

Rusko zrovna nedává světu nějaké filmové megahity, vlastně kromě ropy a plynu nedává světu užitečného nic. Čas od času se objevý nějaký film z 2.světové války, tedy z doby, kdy Rusko naposledy produkovalo hrdiny, o jejichž statečnosti má smysl něco točit. Ržev je celkem slušný válečný film, jehož nejsilnější stránkou jsou realisticky natočené bojové scény. ()

rigby

Výborně natočený válečný film. Některé scény jsou opravdu úchvatné. Ale těch bojových tam zase na můj vkus až moc není. A velkou část pak zabírají politické nesmysly, ale takové to asi tehdy v Rudé armádě bylo. Nas mnogo. ()

Heywood

Nesovětský válečný film. Hodně odlišné od obvyklé propagandy soudruhů. Přiznání v kostele rozhodně nebylo o lásce k Sovětskému svazu. Ale vědomí, že plán Němců bylo vyvraždit všechny Slovany ( film to ukazuje) vedl k tomu, že i za cenu ztrát Rusové a další to nevzdali. Film má skvělou doslova masakrovou úvodní sekvenci, výborné reálie, a tu děsivou vojenskou doktrínu, podle které je život jen prostředek k cíli. Řada hereckých výkonů si zaslouží uznání a soundtrack také nezahálel. Trochu toho optimismu autoři nalili, ale i vzepětí v hořící vesnici bylo už jen holdem těm, kteří v té operaci zemřeli. Dobré dílo. Velmi dobré. ()

hufnagel

Vojnové scény boli veľmi brutálne hlavne v boji muža. proti mužovi.A tiež je historickou pravdou,že ruskí vojaci neustupovali,lebo ich politruci hned strieľali.Nebolo kam. ()

Grázl83

Konečně ruský válečný film, který má nadprůměrnou režii bez lacinych triků a hlavně poutavou atmosféru. Méně sovětské ideologie nez je obvyklé, místy i antiideologicke, ukazující pohrdání životem běžného vojáka ze strany velení. ()

Kozlowski8

Již úvodní brilantně natočená scéna dává tušit vizuálně zajímavou podívanou. Ta je navíc orámována solidní dějovou linií a výborným vykreslením postav a vztahů mezi nimi, takže u mne není co řešit - jasné 4*. 75 %. ()

caniferus

Po prvý krát, čo sa mi po dlhej dobe stalo, že som videl ruský vojnový film, ktorý sa obstojne zamýšľal nad ruskou mentalitou a bol bez nacionalistického stupidného pátosu pod taktovkou všemohúceho Vladimíra Vladimíroviča. No tak trochu tam niečo bolo, ale inak spokojnosť. Pekný film, dobré scény a v hlavnej úlohe ľahký ZB Vz. 26 a ťažký guľomet ZB Vz.37 Made in ČSR, ktoré Nemci vláčili po obsadení Moravy a Čiech po celej Európe. Pobavil som sa a chválim, konečne nastúpila ruská kinematografia cestu k sebareflexii. ()

argus123

Ako klobuk dole, toto je najlepší vojnovy film čo som za tento rok videl. Uplne na kosť ukazana krutosť vojny a štatneho aparátu NKVD. Treba určite pozrieť. ()

Dechman

Moderné efekty ešte dobrý vojnový film nerobia, niečo podobné ako tento snímok tu už bolo a asi aj o trošku lepšie. Škoda, ale naozaj duchom prázdne, a to mám filmy z 2.svetovej fakt rád...Trošku mi chýbalo aj trasovanie deja, celkovo akosi nelogicky pôsobiace útoky. ()