Půlnoční nebe

• USA The Midnight Sky (více)

Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

Tempter

Většinou herci jen hrají a je to dobře. Někdy herci jen režírují a je to taky dobře. Občas se najdou takoví, kteří zvládnou obojí. Dobře. Když to dělá George, je to všechno špatně... ()

podlet

Parádní survival, parádní scifi. Ještě by bylo fajn kdyby to někdo zrežíroval... Ale Geogre Clooney tu zahrál skoro životní roli. A pro fanouška scifi to bylo milé potěšení. ()

Morb

No, tak tohle bychom teda nebyli kamarádi Georgi. Knihu jsem nečetl, takže hodně těžko posoudim, jestli je tak blbej scénář nebo už samotná předloha. Trochu se bojim, že kupa naprostých nelogičností je obsažená už v kniže, protože hrajou v příběhu dost zásadní roli. Pokud chce někdo psát o klimatické katastrofě, měl by nejspíš něco vědět klimatu. Pokud o sněhové bouři, měl by něco vědět o studené vodě a mrazu. Pokud chce někdo psát o vesmíru, měl by mít alespoň elementární znalosti toho, jakou rychlostí se tělesa pohybují a pokud chce psát psychologické drama, měl by vědět něco o budování charakteru postav. MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Ani jedna z postav se od počátečního ke koncovému stavu NIJAK neposunula. Některý postavy tam byly jen proto, aby mohly zemřít (když dostane asteroidem letícím zhruba 50km/h). Plot twist o který ve filmu jde sem prokoukl po dvaceti minutách. Celej film jsem zároveň přemejšlel, jestli bylo opravdu nutný příběh zasazovat do vesmíru, protože tady vesmír hraje prakticky nulovou roli. Dost z výše zmíněného se dá omluvit tím, že se nejedná o Sci-fi, ale o drama - beru. Já to ale přes to všechno množství CGI, tak nebral a nebýt toho, že je George Clooney ve svejch letech pořád ještě borec, tak tomu uplně v klidu dám jednu hvězdu. ()

red.pencil

Film je omnoho komornejší, ako by divák pri filme o vesmíre čakal. Na počudovanie to nevadí. Dej je načrtnutý ľahkou rukou. Aj keď niektoré kľúčové záležitosti sú len naznačené, príbeh je funkčný aj bez toho, aby sa im venovala väčšia pozornosť. Dve dejové línie sa navzájom dopĺňajú, kým na konci, v určitých bodoch, nesplynú v jednu. Čo sa prihodilo, ako spolu všetky veci súvisia, sa odkrýva pomaličky, s dávkou tichého napätia. Rovnako sa odkrývajú aj povahy, vzťahy a kostry v skrini. Niektoré scény sú dychberúce, niektoré priam bolestné, keď viete, že rozmarná pesnička je ekvivalentom ukazovania fotiek z domova. Záver prináša aj íver nádeje, hoci malý a ľahko spochybniteľný. Rozhodne som sa nenudila, ale znova si tento film pozriem, iba keď raz budem neznesiteľne veselá. ()

Zaks

Celkom pekný vizuál spolu s príjemným ozvučením už v dnešných časoch určite nestačia. Zvyšok bol o zaklínaní hadov a totálne nelogických a absurdných situáciách či už na zemi alebo vo vesmíre. Aj napriek tomu, že pozemská časť sa odohrávala na studenej Antarktíde, tak sa to celé vlieklo ako v lete na saniach a z dialógov vesmírnych dobyvateľov ma až boleli uši. Toto, žiaľ, nutne musí skončiť v mizerných číslach. ()

Vaclav.Krali

Tak tohle se vážně moc nepovedlo... Málo akce bych i pochopil - ale tohle nemělo ani hlubší myšlenku, poselství, morální přesah .... Nic. Takže jediné, co mi z toho zůstalo v hlavě, je krev ve vzduchoprázdnu.... ()

zvejkal42

Spoiler. Ta fabula s dievcatkom a jebo dcerou ktoru nepoznal bola vynikanuca. A preto zaver bol velmi citlivy, dojimavy a dobry. Hodina a pol predtym bolo nieco divne moc presladene emo.... Kto ma take rad, nech si da styri hviezdy, ja dam tri. ()

BooThCZ

Je to dlouhé, nic moc se tam neděje, když se něco stane, tak je předvídatelný následek. Jediné na co jsem pomyslel při závěrečných titulcích bylo... proč nemají na té lodi ku..va ponětí co se "tam dole" na Zemi děje. ()

Gomez518

Já vám nevím, ale mě ten film přijde dobrý, ale upřímně už mě hodnocení ani nepřekvapuje, spousta filmů které stojí opravdu za hovno se objevují a docela slušné filmy získávají špatné hodnocení, dal bych 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu že mi přijde od Českých ,, odborníků,, nedoceněný tak si 5 zaslouží. ()

jethrotull odpad!

Tak tupe a nudne sci-fi som nevidel roky.Pozrel som si to na Netflixe a musel som to dat na dva razy.Vecer a polovicku a dopozeral som to na druhy den lebo v kuse by ma asi slahlo.To ze pribeh je o nicom,dlhe nudne sekvencie a maximalne nesympaticky herci sa este da prezit,ale tie nezmysly ktore porusuju akukolvek logiku a porusuju zakony fyziky to ma pekne nasralo.Takze ked Ta trafi skala s meteoritu vo vesmire a prerazi Ti skafander tak podla tychto dementov co toto stvorili este v pohode Ta dopravia do vesmirneho plavidla a Ty nie si v momente narazu mrtvy? Toto ze v sekunde skapes ako vyschnuta mumia bude platiti aj za milion rokov! A ked ten "zoceleny" starec Cloony padne v Arktide do vody a este si tam plava a v pohode asi vyschne a oddychuje v tom mraze a v pohode to prezije,to si snad autori robia prdel? Taketo hovadiny ma teda vytacaju do nepricetnosti. Totalna magorina a stupidita. Pre mna na zaver roku odpad odpadov. ()

Majestic

Tak tohle se fakt nepovedlo. Spoludiváci vlastně ani , o čem ten film byl. Vizuálně hezké, dějově plytké a nevýrazné. Prostě typ filmu, co si pustíte jednou a už se k němu NIKDY nevrátíte. Viděli jsme s CZ dabingem, zamrzela absence dabingu dvorního dabéra George Clooneyho - Jana Kanyzy. ()

bonsetti

Zdlouhavé, nudné a leckdy i depresivní scény a záběry o ničem. Vysvětlení, co se na Zemi vlastně stalo, jsme se nedočkali. Celý film čekání na to, až se začne něco dít. Tolik k ději. Zde by bylo hodnocení odpad nebo jedna hvězdička. Na druhou stranu jsou zde zdařilé záběry z vesmíru, na měsíc Jupitera, na vesmírnou loď. Za to něco přidám, takže celkově dvě hvězdy. ()

ezop1012

Naivita naivita a ešte raz naivita. Začnem od konca, keď sa chystám osídľovať nové planéty, nové miesta určite tam nepošlem jeden par a už vôbec nie miešancov, áno zaúradovala aktuálna politická korektnosť (už ma to serie, to násilné pretláčanie stavov), kam tento svet speje... Jedna hviezdička za neexistujucu dievčinu, to bolo dobre a, keď odmyslím politické sračky, tak by to nebolo až tak zle. Škoda malo to veľký potenciál, žiaľ nevyužité. p.s. aspoň tu polárku mohli dať reálnu ()

provehob

Nechápem čo je to s tými novými filmami. Ja chcem pozrieť film aby ma zabavil, pripravil pre mňa a iných zaujímavú/strašidelnú zápletku. Miesto toho dostanem ihlou dávku depresie (Tak ako pri filme Ad Astra). Keď by som chcel depresiu, tak si radšej pozriem správy na internete. ()

davidh76

Cloony ztratil totalne cit pro vypraveni. Posadka vracejici se na Zem se louci jako bychom s nimi prozili 13ti dilny serial a divak s nimi realne nezazil nic a k postavam se absolutne vubec nepriblizil. Me osobne bylo absolutne jedno, jestli odletaji nebo ne. Ani jsem poradne nevedel kdo to je. Pointa s Iris byla pekna, ale to bylo tak vse.... Platit za tohle planne dilo listek do kina, byl bych nastvany. Takhke to jsou "jen" promarnene dve hodiny, kdy clovek marne ceka, ze se neco bude dit.... Nakonec nejvetsi prekvapeni je to, ze se nic nestane... ()

SobCze

Tenhle film je podivnost samo o sobe. Na pohled dobry namet, obsazeni i vizual... Na ten druhy totalne nedomysleny, nedodelany, utahany a na konci naopak rychle utnuty pribeh. 2 hodiny totalniho nic... 1 hvezda za Cloneyho a ta druha za vizual... Vic si to bohuzel nezaslouzi. Bez vycitek se muzete filmu vyhnout obloukem a radsi si znovu pustte Armagedon :-) ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (více)