Příští správná věc

Next Best Thing, The

Správna vec

Komedie / Drama

USA, 2000, 104 min

Je pravda, že jsem se na tenhle film díval v horečkách, ale hodně mě to pobavilo. Teda Rupert Everett nemá chybu a je tady po celý film.(19.12.2003)

• castor

Je s podivem, že člověk, který natočí Maratónce nebo Půlnočního kovboje, na sklonku kariéry kývne na podobný projekt. Na rozchod není pokaždé vhodná flaška, zvlášť když slzy utírá kamarád, který je navrch gay. Z tohohle bude totiž svérázné rodičovství. Nedozvíme se nic o liberálním pojetí rodiny, nezjistíme nic o tom, zda a jak homosexuál touží po tom být rodičem, navíc se ani nedojmeme, ani nás tvůrci prakticky nerozesmějí. Scénář kličkuje, nic rozebere pořádně. Ve výsledku místy zmatené, celkově zbytečné. A to Rupert Everett ještě leccos zachránil.(9.3.2017)

oba priam iritujuco dokonali. az sa zacne chovat nelogicky...(21.10.2006)

• Jeanne

Existují i mnohem horší filmy, co Madonna natočila, tenhle je jen průměrným romantickým dramatem z 90. let. Takže není až taková ztráta času strávit u něj večer - ale maximálně jeden!(5.1.2004)

Už když jsem viděla film poprvé v Otavě, říkala jsem si: fajn, konečně film, který jen vypráví příběh, ale zároveň vám nedává radu, jak ho vyřešit. A to bylo tehdy velice nové. A vlastně je pořád. A Madonna se nemá vůbec zač stydět.(8.2.2009)

• - Labrador Moise, který se objeví ve filmu, patří Rupertu Everettovi. (Avalon820)

• - Pracovní název filmu byl The Red Curtain. (contrastic)

• - Madonna získala získaa v roce 2000 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herečku. (Terva)