poster

The Owl House (TV seriál)

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie

USA, 2020, 6 h 58 min (Minutáž: 22 min)

 • modraveverka
  *****

  Seriál The Owl House sleduje příběh šestnáctiléteho multikulturního dominikánsko-amerického bisexuálního děvčete Luiz, která se stane čarodějnicí. Tento kreslený seriál je učený pro děti od sedmi roků. Bisexální orientece hlavní hrdinky byla potvrezená jak autorkou Dana Terrace tak i kanálem Disney. Dana Terrace sama sebe označuje jako bisexuálku a asi i proto chce prostřednictvím seriálu šířit reprezentaci mezi tu nejmladší a nejzranitelnější diváckou skupinu. Seriál o bisexuální čarodějnici pro malé děti! Satan vládne světu. Rodiče, matky, otcové, pořiďte na svých přijímačích Disney Channel a naučte svoje děti koukat na zábavné a inteligentní seriály.(31.8.2020)

 • Jeoffrey
  ****

  Tvůrkyní je paní, která se částečně podílela na pro mě velmi oblíbeném Gravity Falls a tedy jsem očekával opět něco nezapomenutelného. A ono to má své kouzlo, dobře se na to dívá, postavy jsou sympatické, svět je hodně zajímavý a má svá tajemství, stejně jako příběh, který se rozehrává na pozadí a z pomalého a epizodického začátku se dostáváme k poměrně obstojnému finále první řady, kdy už evidentně o něco jde a i ty emoce jsou uvěřitelné. Autorka dokáže poměrně snadno a ladně pracovat s postavami, dokáže měnit dojem, jaký z nich máte a to i během jediného dílu a přesto vše působí docela přirozeně a uvěřitelně... No a pak je tu to o čem píše MM_Ramone... Tedy politické korektnost, multikultura a LGBT+ a to dokonce v show pro děti a u velkého prudérního Myšáka, který dřív tato témata přeci tak striktně odmítal. Svět se prý zbláznil... Ale opravdu z toho zrovna tato témata tak moc čpí, že to nějak kazí dojem, ruinuje tu nápaditou, veselou a hravou show? Nemyslím si. Dokonce mi celá ta "Lumity ship" přijde vlastně docela roztomilá. A taky nebudu mít pocit jako třeba u Korry, kde jsem na konci jen zíral a říkal si "a tohle se jako vzalo kde...". Jsou mi asi vcelku ukradené etnikum, sexualita a i jiné detaily u postav, pokud mi je někdo vysloveně pořád necpe do obličeje a neřeší se jenom tato (pro mě nudná) témata. A to tady dle mého není, romantická linie je pouze součástí celého příběhu, působí normálně, přirozeně a vzhledem k věku postav i neohrabaně a roztomile, ale seriál rozhodně nestojí jen na ní (a ani není budován kolem ní). I ty díly, kde se řeší chození do školy, nebo obyčejné objevování nejrůznějších tajemství magického ostrova jsou sami o sobě zajímavé a zábavné. Vztahy mezi Luiz, Edou a Kingem (nebo Luiz a jejími kamarády) jsou silné a kvalitně vykreslené a přirozeně se vyvíjí... Hlavní dějová linka už také od druhé poloviny začíná vystrkovat růžky a díky spoustě nezodpovězených otázek se dost těším na druhou sérii. Takže si to shrňme - je to nápadité, vizuálně pěkné, tajemné ale i veselé se sympatickými postavami (za mě nejoblíbenější King), kouzelným prostředím a čím víc jsem se do toho ponořil (čím víc jsem z toho viděl), tím víc mě to bavilo...První série 8/10(27.3.2020)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Seriál „The Owl House“ sleduje príbeh štrnásť ročného multikultúrneho dominikánsko-amerického bisexuálneho dievčaťa Luiz, ktorá sa stane čarodejnicou. Tento kreslený seriál je určený pre deti od sedem rokov. Bisexuálna orientácia hlavnej hrdinky bola potvrdená autorkou Danou Terraceovou, tak aj kanálom Disney. Dana Terraceová sama seba označuje ako bisexuálne orientovanú a zrejme preto chce túto zvrhlosť šíriť prostredníctvom animovaného seriálu medzi tú najmladšiu, najzraniteľnejšiu divácku skupinu. Seriál o bisexuálnej čarodejnici pre malé deti. Satan vládne svetu. Rodičia, matky, otcovia, zablokujte na svojich prijímačoch Disney Channel a ochráňte svoje deti pred týmto zvráteným odpadom!(22.8.2020)