Napětí

Londýn, zima 1974. Celá Británie se kvůli hornickým stávkám připravuje na výpadky elektrického proudu. V tuto nejistou dobu začínající zdravotní sestra Val poprvé přichází do kdysi významné, ale dnes již hodně zanedbané Východní londýnské královské nemocnice. Val je sirotkem a to, že se stala zdravotní sestrou, je jejím splněným snem. Naivní iluze začíná ztrácet hned po příchodu, kdy se setkává s přísnou vrchní sestrou, která ji vysvětlí, jaká pravidla musí bezpodmínečně a bez diskusí dodržovat. Jedním z těch pravidel je i to, že sestra se musí své práci naprosto odevzdat a obětovat. V její první den byla většina pacientů a zaměstnanců kvůli očekávaným výpadkům elektřiny evakuována do jiné nemocnice. Může se zdát, že o to méně bude mít Val práce, ale bohužel je jedna z mála, která musí zůstat na noční směnu. Ocitá se v temné, ponuré, rozpadající se a téměř opuštěné budově, kde jen několik zaměstnanců a nemohoucích pacientů neschopných převozu. Světla zhasnou, nemocnicí pomalu protéká šero měnící se v temnotu. V té temnotě se něco skrývá. Děsivé a nelidské zlo. A Valina nevinnost je přesně to, co skryté zlo probudilo. (CinemArt)

Aurus

5/10. Jde o čistě průměrný hororový film který si už nikdy nepustím. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je docela ok. Co se týká závěru tak ten nebyl nic moc. Doporučuji pokud máte rádi pomalejší tempo filmu. ()

Rockerman

Valerie hraje tu posedlou velmi dobře, ale to je bohužel asi jediné plus. Jinak se jedná o neškodný, krotký horor, ve kterém se téměř není čeho bát a to je vada dost podstatná. Tedy pokud se nebojíte tmy. Za malé překvápko a lehce vylepšený závěr jedna hvězda navíc. Zbytečný film. ()

JB2203

Sled nesouvislých hororových obrazů ledabyle rozházených v narativním vzduchoprázdnu. Spíše než filmový příběh mi to přišlo jako devadesátiminutový videoklip. Nebo školní cvičení v závěrečném ročníku britského ekvivalentu FAMU. S přimhouřením oka tomu ovšem nelze upřít jisté, především výtvarné kvality. Taktéž ponurou a sugestivní atmosféru mozaiky svébytných scén možno kvitovat s obdivem. Jenom škoda, že jsem během projekce neuvažoval ani tak nad samotným dějem, jako spíš nad tím, proč onen děj vlastně dále sledovat. Čili jako ročníková práce z mého pohledu za jedna, ovšem jako výlučný filmový počin toliko za dvě, myšleno hvězdy na ČSFD. I když za závěrečnou (ve vyznění pohříchu až parodickou) katarzi by si to tady tu jedničku vlastně taky zasloužilo. ()

BOURQUE

Prvý film režisérky Corinna Faith postupne buduje svoj príbeh. Zvolené prostredie a okolnosti, ktoré by ho mohli spraviť ešte strašidelnejším, boli dané, avšak zostali nevyužité. Jednotlivé prvky na „strašenie diváka“ nefungujú tak, ako by mali. Rose Williams vo svojej roli je presvedčivá, ale Bohužiaľ sama nedokáže „napraviť“ všetky nedostatky filmu. Záver nie je dostatočne „epický“. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

pumpkinqueen

Po dlouhé době se jedná o klasické a příjemné strašení, které rozhodně diváka potěší, protože je to přesně to, na co novodobá hororová tvorba tak trochu zapomíná. Vděčné prostředí starého špitálu nezklame a přestože se může zdát ohraným, v tomto zpracování tak tomu rozhodně není. Tempo jde ruku v ruce s odhalováním minulých událostí, napětí narůstá a u některých scén rozhodně ucítíme i mrazení. Konečně něco "obyčejného" a přesto dostačujícího. Po stránce vizuální se na to koukalo strašně hezky a soundtrack byl třešničkou. Konec na můj vkus v jistých ohledech trochu přemrštěný, ale se zakončením příběhu spokojená jsem. ()

helraiser

Prostě Angláni umějí a i tentokrát se jedná o slušnou podívanou. Tentokrát nám je naservírována poctivá dobová duchařina sice s pomalejším rozjezdem, ale když se už na to vlítne tak to opravdu stojí za to. Opravdu povedená atmosféra a strašící sekvence jsou opravdu parádní. V tomto případě je spokojenost na místě . ()

Daiker

Bohužel nevyužitý potenciál..... Na duchařinu docela nuda, přitom stará nemocnice po tmě k tomu jen vybízí ..... Je to dobře natočené, ale co film snižuje je pojetí příběhu a špatné ozvučení a soundtrack.... To je u hororu hodně důležité, tady by se Bishara vyřádil 😉 Na to že je to prvotina se to dalo, příště už by to chtělo dražší produkci..... ()

gemi

Tak "Napětí" je to poslední, co člověk při sledování tohoto téměř divadelního kusu zažívá. Daleko trefnější název, který by vyjadřoval pocity diváka, by byl "Nasrání". Vypadá to jako studentský film, který mohli natočit klidně před 100 lety, protože minimálně do 40. minuty tam není žádný CGI. Dál nevím, protože po 40 minutách už se na to nedalo vydržet dívat. ()

ANTYCHRYST

Pěkné..prostředí.. které má opravdu atmosféru.. Nemocnice 70- léta a k tomu geniální nápad s úsporou proudu :) temné a dlouhé nemocniční chodby.. skrývají nejedno tajemství.. Dobrá hudba, napětí :) chtělo by to trošku více peněz a vymazlit scénář.. Spousty lekacich scének mě nedesilo až tak jak by mohli :) celkově příjemné překvapení na hraně 4 * 60% ()

Stillborn83

Téma, ktorá mala veľký potenciál, ale skončilo to len jedným veľkým chaosom. Chvíľu sa to hrá na Exorcistu, chýba tomu atmosféra. Proste taký zlepenec. Nevyvolalo to ani žiadny strach. Potešila Rose Williams, vyslovene to neurazilo, ale stačí raz vidieť. A keď to vidieť nebudete, vlastne sa vôbec nič nestane :) ()

Mamlas odpad!

Na tomhle filmu je dobré to, že je skoro celý potmě a v šeru, takže ušetříta za elektřinu, která napájí vaše televizní LED či něco modernějšího. Taky je to taková nuda, že se ke konci popřetáčíte velmi svižně. Obsahově další tuctová, otravná a hloupá duchařina, ačkoli je zřejmé, že se autoři snažili, aby to nebyl úplný řadový odvar. (8%) ()

SAINTS

Rose Williams je vo svojej hereckej ulohe vyborna.Videli sme už množstvo podobnych strašidelnych pribehov,ale tento patri k tym lepšim.Nemocnica,je dost strašidelna.Značny potencional však zostal nevyužity.Pochvalu si však zasluži dobry soundtrack.Solidny horor. ()

J.Mayen

Jedna se o jednu velkou, opravdu moc tahlou nudu i kdyz zacatek tomu nenapovida a vypada celkem slibne. Po asi pul hodine, kdy se z nadejneho zacatku nic nevyklube, a vy uz tusite, ze tak to asi bude pokracovat do konce filmu, postupne usinate, nebo se venujete necemu uplne jinemu nez sledovani filmu. O nejake hororove atmosfere se opravdu neda hovorit, ani o nicem co by me vylozene zaujalo, vse uz bylo receno, videno, natoceno. Urcite se k filmu uz nevratim. ()

Nikolas__

Slušná žánrovka s dost bídným osudem co se týče hodnocení a přijetí. Pokud někdo čeká od každé duchařiny v roce 2021 originální a neokoukanou zápletku, je blbej. Ani zatím se mi Power nejeví jako nejlepší horor roku, nové Wrong Turn se mi líbilo víc. 7/10 ()

ZHODNOTITEL

Po několika hororech konečně nějaký, který má hezkou kameru, dobré obsazení. Dál ale nic. Nestraší, nenapíná a nepochopil jsem ho. ()

blondboss

Na hororový žáner je to veľmi slabučké. Briti so snahou o atmosferický goticko ladený horor, ktorý ale nefunguje hlavne atmosférou, emóciami a ani vizuálnym prevedením. Klišé duchárske ľakačky, ktoré už pomaly vychádzajú z módy. Jedna hviezda za ponuré nemocničné prostredie a tá druhá za sympatickú Rose Williams. Inak ale slabota, a to mám horory rád. 40 % ()

BlondJames

Jen díky tomu, že miluju duchařiny jsem se na to vydržela koukat až dokonce, kor když na noční jsem ve vakcínovým centru v Německu úúúplně sama, chtěla jsem se prostě bát...No akorát jsem se vůbec nebála, ale Rose Williams mi byla tak moc sympatická, že mě to docela i bavilo, a ta hudba byla příšerně strašidelně hnusná, co si budeme povídat :-D ()