Série(2) / Epizody(15)

easaque

+4* je to sice už nějakou dobu, co jsem hltal tento skvělý seriál o bankovních lupičích, ale na komentář jsem jaksi pozapomněl... hned to tedy napravím. Sice ho vychvaluju a s napětím jsem sledoval obě první série, ale nakonec mu dávám jen 4 hvězdičky, a to jen z jednoho důvodu, který mě chvilkami dost štval. A to díky neuvěřitelném náhodám, které šéfovi gangu téměř vždy procházely a bylo jich nemálo. Jinak je to kvalitní práce po všech stránkách, kterou všem doporučuji. Co se týče třetí série, tak ta mě už neláká, protože podle mě není na co navazovat a tam už se musí vařit z vody. PS: Hlavně si dejte pozor při výběru, že jsou dvě verze jedna původní španělská a druhá pro Netflix. Každá má totiž jinou stopáž a tím pádem i jiný počet dílů. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Uvnitř je 67 rukojmí, včetně 17 studentů britské školy na exkurzi. A banda lupičů, kteří si přišli pro své vlastní neoznačené peníze. Je jich osm, pojmenovaní jsou podle světových metropolí. Mozek celého geniálního plánu (El Profesor) ovšem tahá za nitky zvenku. Trochu podivín, přesto zaujme inspektorku Raquel, která má největší lup ve španělských dějinách na starosti. Mezi členy týmu to postupně jiskří, někteří se nebezpečně sbližují s konkrétními rukojmími. Objevují se flashbacky, díky kterým odhalujeme vztahové vazby a motivy jednotlivých postav. Ovšem mnohé telenovelácké velmi křehké vztahy v tiskárně jsou spíš otravné. A objevují se chyby. Mnohdy přímo totální hrubky. A bohužel i scénáristické berličky, kterým se hůř věří. Zatímco polovina první série šlapala skvěle, ta druhá dře. A to místy dost zoufale. Druhá série je pak děravá úplně, to už má štěstíčko úplně zelenou! A za mě je druhá série jen nedovařenou omáčkou s podivnými surovinami. Všechno bych ovšem tak nějak bral, nicméně až skoro otřesně tvůrci uchopili v druhé sérii postavu vyšetřovatelky Raquel. Tam si vzala logika dlouhou dovolenou. Idealistický závěr tomu všemu nasazuje korunu. Upřímně jsem rád, že to mám za sebou. První série ještě na čtyři hvězdy, druhá rozhodně na tři. A třetí sérii vážně ne! ()

swamp

La Casa de papel se na první pohled zdá býti divácky poutavým geniálním seriálem s originální myšlenkou. Já to vlastně ani nijak nerozporuji a musím říci, že jsem se skvěle bavil - zvláště pak v tomto "Antena 3 cutu", jehož delší stopáž dílů mi vyhovuje více - řekl bych, je taková evropská. Nemůžu ale neodpustit několik nelogičností nebo extrémních náhod potřebných ke zdárnému posunutí děje. V průběhu sledování jsem měl občas v ústech pachuť něčeho už viděného, což mi smazávalo prožitek z té originální zápletky... a myslím, že jsem na to přišel - pamatujete, když jste sledovali seriál Prison Break? :) Jsem docela zvědav, jak s pokračováním naloží patronace Netflixu. ()

PogoJoe

Jaro 2020, ve světě řádí korona, a já, zavřen doma, totálně ujíždím na tomhle španěláckém skvostu. Skvělé charaktery, neustálá překvapení, neutuchající energie. Bravo! ()

Prochy38

Zkouknuto už podruhé a už netrpělivě vyhlížím další řadu, protože to zůstalo otevřené a kvůli covidu se vše zpozdilo. Super nápad, perfektně natočeno. Obrovský podíl mají charaktery postav a jejich představitelé. Doporučuji koukat v originále, protože tu španělskou náturu žádný dabing nevystihne. Za mě velmi silná srdeční záležitost. Bella ciao. ()