Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

eLeR

Mńa film naozaj bavil, išla z neho na mňa neskutočná atmosféra ... Gosling a Pitt sa svojich úloh zhostili naozaj parádne. ()

klerik

ZBERATEĽ KOSTÍ+INSOMNIA Epizóda z nemeckého detektívneho seriálu stojaca na mladých hercoch. Sandra Bullock ako herečka nedokáže na seba upriamiť toľko pozornosti, aby zakryla jednoduchosť scenára a režisérsku neistotu, ale vždy je to lepšie ako pokusy Angeliny Jolie... Film sa oplatí vidieť hlavne kvôli dvom mladíkom a zaujímavému skladaniu pribehu vraždy. Keby koniec nevyznel príliš "poučne", zvažoval by som aj štvrtú hviezdu (pretože možnosť na mrazivý záver tu bola). Skrátka ak chcete spáchať dokonalú vraždu, toto je ďaľší z filmou, ktorý by ste si mali pozrieť, aby ste sa vyhli zbytočným chybám... ()

LaciLC

Sandra Bullock niekedy patrila k mojim obľúbeným herečkám, stále sa mi dosť páči a vždy sa teším, keď ju vidím v nejakom dobrom filme. Toto je dokonca thriller a to veľmi dobrý. Stavia hlavne na kvalitnom scenári a zaujímavých hereckých výkonoch. Hlavne tieto aspekty a pozoruhodná atrmosféra zapríčinili, že som sa cez tie dve hodiny veľmi nenudil. ()

triatlet

Proč všechny americké kriminálky musí mít podobný schematický závěr? Kriminalista proti padouchovi, který se zázračně probere z komatu a zástupce zákona málem přidusí; takže se pro změnu dostává do komatu kriminalista,ale je jasné, že ten se probrat musí... A to houpání na vratkých balkonech, zábradlích... Kdyby se tomu tvůrci ve Vzorci pro vraždu ubránili, možná bych dal o hvězdičku víc. Ale jinak dobře prolínající se časové roviny při rekonstrukci činu. Na to, že bylo jasné, kdo je (jsou) padouch/-ši, tak vyprávění bylo dramatické. Střídání plánování vraždy s poznámkami vyšetřujících kriminalistů. Nudící se kluci ze střední zahráli výborně, Sandra Bullock taky. ()

sharky

Dobrý thriller, který naprosto zlikvidovalo ubohé finále, natočené technologií dvacátých let minulého století - 50% ()

Roman.Ticka

Film jsem už kdysi viděla, přesto jsem se nechala znovu vtáhnout do děje. Tady bych do popisku rozhodně přidala slovo psychologický, neboť tak precizně naservírovanou behaviorální studii jedinců z rozdílných prostředí, zejména rozbor zdrojů pohnutek k promyšlenému kontra instinktivnímu chování, jsem dlouho neviděla, jestli vůbec. Logickým vyústěním v případě obou mladíků a taktéž detektiva "hyeny" ve smyslu známého výroku Jak kdo s čím zachází, byl vzorec definitivně uzavřen a vstup k morálnímu poselství otevřen. ()

TheEvilTwin

Neurážející "retro" kriminálka, která kombinuje šikovný styl vyprávění, prvek "dokonalé vraždy" a skvělou hereckou trojku Pitt-Bullock-Gosling. K lepší čtyřce mi chybí údernější finále a více překvapivosti, ale jinak jsem víc než spokojen a rozhodně jsem se nenudil, protože celá tahle výprava a sledování vychytralé interakce detektiv-vrah je celkem zábavná a působivá. ()

JASON_X

Kdybych nezfízloval Goslingovu hereckou filmografii, tenhle skvostný thriller by mi nejspíš úplně utekl. A to by byla velká škoda, protože kromě excelentního mladého Goslinga v něm exceluje i Sandra Bullock v roli tak úžasné mrchy, že jsem nestačil zírat (no ale samozřejmě má k tomu svému mrštví pádný důvod, jak se časem ukáže)... Film je pro mě velké překvapení, a to nejen díky skvělému hlavnímu hereckému kvartetu. Hodně mě zaujal poutavý příběh (i když zápletka byla možná obšlehnutá z jednoho dílu Columba) a neméně se mi film líbil po vizuální stránce - má takovou zajímavou patinu, jako kdyby byl aspoň o deset let starší. A závěrečná scéna v domě na útesu je jako vystřižená z nějakého klasického Hitchcocka, což mě potěšilo dvojnásob. No a jelikož mě fakt nenapadá nic, co bych filmu mohl vytknout, proč nedat plný počet, že jo, i když je to "jen" taková oddechová kriminálka s psychologizujícím ocasem... ()

codeas

Dobrá krimi, dovolující náhlédnout i malinko pod vyšetřovacá postupy. Tyto postupy se snaží dva mladící obejít svojí "dokonalou vraždou". Pokud chcete vidět zda jde obejít moudrou policistku v podání Sandy Bullock, sežeňte si tento film.. ()

Lacike

Môj oblubeny thriller. To znie skoro ako protimluv. Na jednej strane detektivka v podani mojej oblubenkzne Sandre Bullock a na druhej parik posahanych psychopatov v podani mladych talentov (Gosling a Pitt). To jak si cely film Sandra pohrava s vrahmi a postupne nachadza dôkazy mi dost pripomina moju srdcovku - serial Columbo. Len ten humor tu absentuje. Ale nejaku extra temnu atmosferu to tiez nema. Je to tak akurat vyvazene. Vrahovia su kvalitne vykresleny aby to neboli plochy figurky a divak chapal ich dôvody ale zaroven sa tesi na ich usvedcenie. Vykonstruovane to je tiez tak akurat, aby film az do konca niecim prekvapoval a zaroven to nepôsobilo prekombinovane. Len finale mohlo byt komornejsie bez zbytocnych ocividnych trikov. A este dramaticka Sandrina linia z minolosti je trochu zbytocna a vdaka nej je Sandrina postava miestami dost nesympaticka a zasluzila by si preplieskat. Ale celkovo to je stale sympaticka, kvalitne napisana, skvele zahrana a natocena zanrovka, ktora tu je podla mna podhodnotena. 8/10. ()

Terva

Jejich plán je dokonalý. Má však jeden háček, nepočítá s ní......... Scénář : Tony Gayton. Kamera : Luciano Tovoli. ()

JohnCZ

Díky faktu, že víme vrahy prakticky od začátku filmu, jsem čekal nějakou pointu, která otřese veškerými základy filmu. Zvrat se ale nedostavil a já zkoukl dějově možná trochu tuctovou, ale jinak velice dobře zrežírovanou a zahranou kriminálku. Sandra po delší době ve vážné roli a začínající Ryan Rosling, který už tehdy ukázal své herecké kvality. ()