Reklama

Reklama

The Card Counter

  • Kanada The Card Counter

Obsahy(1)

William Tell (Oscar Isaac) je bývalý vojenský vyšetřovatel, který žije v utajení jako hazardní hráč. Tellův spořádaný život se ocitne v ohrožení, když se setká s Cirkem (Tye Sheridan), mladým mužem, který se chce pomstít společnému nepříteli. S podporou záhadné finančnice La Lindy (Tiffany Haddish) se Tell vydává s Cirkem do kasina, aby ho nasměroval na novou cestu. Zjišťuje však, že duchové minulosti ho tak lehce neopustí. (mac000)

(více)

Recenze (8)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Same (good) old Schrader a jeho minimalistické dramata o životom nalomených mužoch na rozcestí. Tohle je v podstate pokerový remake First Reformed, s rovnako skvele obsadeným hlavným hrdinom (Hawke vs Isaac), len namiesto Amandy Seyfried mu robí buddyho skrachovaný klučina Tye Sheridan, kostol vystriedalo kasíno a kolem toho všeho sa motá záhadná černá milfka. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Scenáristický a režijní veterán Paul Schrader, který mimo jiné stojí za scénářem k legendárnímu Taxikářovi na sebe v roce 2017 upoutal pozornost snímkem Zoufalství a naděje s Ethanem Hawkem v hlavní roli. I jeho novinka se točí kolem morální odpovědnosti hlavního hrdiny, ze života kněze se ovšem tentokrát Schrader vrhl do světa karetního hráče, který je bývalým vojákem. A právě jeho vojenská minulost ve filmu sehrává větší roli než samotné hraní s kartami.   Příběh o morálce, vykoupení a tak trochu o tom, že před minulostí člověk neuteče. Ten film není vůbec hodnej, po vzoru Zoufalství a naděje diváka nevede za ručičku. Schraderův rukopis jde v tomhle ohledu poznat, s hlavním hrdinou se vůbec nepáře. Isaacův Tell musí v průběhu filmu volit mezi morální zodpovědností a svým klidem a časem je čím dál tím více jasné, že zde hrdina bez problémů do západu slunce neodejde.   Schaderův chytrý scénář je očividně dílem chytrého člověka, který dokáže do svého scénáře vložit spousty motivů. Scénář The Card Countera se sice vydává snadno odhadnutelným směrem ke komornímu finále, Schrader z něj přesto dokáže vymlátit absolutně vše. Stačí mu dva herci, malý prostor a především práce s atmosférou. Schrader krom atmosféry nemá problém s tempem, které je sice pomalé, přesto je ovšem budované precizně. Schrader se navíc očividně pokouší o jistý sociální komentář, který ve finále funguje,   Isaac předvádí strhující výkon, který všechny bez problémů utvrdí, že je neskutečně talentovaným hercem, který i v následujících letech předvede zajímavé věci. Za zmínku poté stojí především komediální herečka Tiffany Haddish, která se v Schraderově novince představuje ve vážné roli a dokáže solidně překvapit. Tye Sheridan poté dokazuje, že je neskutečně mladým talentovaným hercem, Willem Dafoe je poté dle očekávání Willemem Dafoemem. Potřebuje jeho herecký talent snad více definovat?   Celé se to dá chválit, bez vad na kráse to ovšem není. V závěru se ukáže, že je toho v The Card Counter vlastně tak trochu příliš moc a na vše není úplně čas. Samotný název je vlastně zavádějící, hlavní zápletka skutečně není o hraní karet a gamblingu. Isaacův Tell ve finále není tak funkčním antihrdinou, kterým byl Schraderův Travis Bickle v Taxikářovi, Isaacův fenomenální výkon lehké neduhy nezakryje. Přesto je The Card Counter pořád zajímavou charakterní studií, průzkum duše osoby trpící PTSD a hledající smysl života. Fanoušci Zoufalství a naděje nejspíš budou spokojeni.   Schrader ve finále možná servíruje tak trochu dva filmy v jednom, které jsou ve finále těžce nevybalancované a atmosféra je každou chvíli tak trochu jiná. Rovina, kdy se ten film pokouší o politickou kritiku je ve finále zajímavější než linka s hraním karet, finiš má ten správný dopad. Schraderova novinka není dokonalá, něco ovšem v člověku rozhodně zanechá....... ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Gambling to je dobrá nosná téma, avšak tu mi dlho trvalo, kým som sa do filmu vôbec dostal. A vlastne aj kým som strávil sklamanie z toho, že sa tu karty dokopy skoro vôbec nehrajú. Téma počítania kariet tu sa premenila na číru pomstu, o nič iné v tomto filme nejde. Hazardné hry tu majú v podstate len  marginálny význam, názov je zavádzajúci. ()

fugazi 

všechny recenze uživatele

Schrader je celkem dobrej scénárista, ale jako režisér je naprostej diletant neschopnej vytvořit jakýkoliv napětí, drama nebo emoce. The Card Counter je prostě levný televizní béčko, kde se občas na zdech objeví stíny kameramana a vrchol filmový řeči je prolínačka. Ten soundtrack si to fakt nezaslouží… 4/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

pomalé a ne úplně záživné drama o bývalém vojákovi s traumatem,který hledá sám sebe a tak trochu utíká před svojí minulostí,ale jak dobře víme,té se úplně utéct nedá nikdy.Isaac dobrý,zbytek už tolik ne a počítám,že už zítra nebudu mít tušení že sem počítače karet viděl...40% ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Skvělý Oscar Isaac ve filmu s atraktivním potenciálem zasazeného do vcelku neokoukaného prostředí, který však scénaristicky těžce vyšumí do prázdna. 5/10 ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Bozi Isaac v silne atmosferickem dramu spojujicim dve celkem odlisna temata. Na prvni pohled to tak nevypada, ale jako celek to funguje skvele. ()

Sopholojong 

všechny recenze uživatele

The Color of Money 21. storocia. Biliard vystriedali karty a Oscar je tu Paulom Newmanom, za frackoviteho Toma Cruisea zase zaskakuje Taylor. Ved je to i "presented by" Martin Scorsese s tym, ze kamaratovi Schraderovi dodal koncept a ten to hodne po sedemdesiatke natocil unavene pomaly, divacky neatraktivne, aj ked so solidnym Issacsom, sexi Tiffany (tie nohy, sediaca na stolicke pri kartovom stole, ma teda ukazkove) a rozohravajucim sa Sheridanom. Absolutne nepotrebne vsuvky Dafoeho s tyranim vaznov. Presumitelna poloartovka, ktora moze rovno zabudnut na Globusy alebo Oscary. 5/10 ()

Reklama

Reklama