Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

Thurin

No, popravdě musím říct, že jsem tuto nejznámější mikrokomedii viděl dnes poprvé... Příjemná a osvěžující s klasicky dobrými hereckými výkony... To já jsem viděl v cirkuse osla, který odčítal...:) ()

bari68

Dvaja najvýznamnejší komici vtedajšej doby dokázali aj v tomto kraťase rozosmiať ľudí s minimálnymi prostriedkami,ale s ich najvýraznejšou zbraňou-hereckým talentom. ()

velkyvezir

Jak ten Sovák poplácá po hlavě Bohouše a pak i Menšíka...:-)))))))))) Myslím, že to byla improvizace, jak se Menšík uchechtl, ale nevypadl z role. ()

xaver

Sovák, Bernardýn a Menšík, co víc si divák může přát. Těžko hodnotit, kdy z nich hraje nejlépe. Asi ten Bernardýn, i když on to nehraje, on to prožívá. Tato jednoaktovka je prostě báječná a patří jistě již ke klasice naší televizní tvorby. Dal bych víc, ale mohu jen 5. ()

Vajonek

Mám tušení, že dnes už by se Bohouše kvůli ochráncům zvířat nepodařilo natočit (takhle nacpávat nebohého psa lidskou krmí a napájet alkoholem k tomu!?!). Každopádně se podle mě jedná o milou úsměvnou klasiku, u které nepřekvapí, když se každý rok znovu a znovu objevuje v televizním programu silvestrovského dne. A kdyby se náhodou neobjevila, chyběla by. ()

Zagros

Bohouš patří ke klasice československé a posléze i české televizní silvestrovské zábavy. Televize ho dávají opakovaně každý rok a drtivá většina diváků na něj nedá dopustit. Mě samotného dlouho míjel. Když jsem si ho konečně pustil, řekl jsem si fajn zábava, ale zase žádný zázrak a dal mu tři hvězdy. Pro napsání komentáře jsem si jej zopakoval, jestli jsem hodnocení přeci jen nepodcenil. Nepřijde mi to a stále mu nechám tři hvězdy za fajn zábavu. Ten kultovní status u mě zkrátka nemá a žádný sentiment ani nostalgie se nekoná. To jsou dle mě hlavní příčiny lehkého nadhodnocení. Ač mám Menšíka se Sovákem velmi rád, tak si myslím, že tohle je v jejich tvorbě průměrný kraťas a mají hodně podobných a taky hodně lepších věcí. Bohouš ale rozhodně špatný není. Pokud ho ještě někdo neviděl, ať to napraví. Jen jej nepotřebuju vidět stále dokola každý rok. ()

Bohemák

U Bohouše, narozdíl od Mrazíka, naprosto chápu, proč chodí každé Vánoce. Je to opravdu hezký nápad, několik skvělých hlášek, znatelně rozdovádění herci atd. ()

Gogo333

Další silvestrovská klasika. Silné obsazení v podobě Sováka a Menšíka a k tomu úžasný bernardýn. Výborná a zábavná scénka, která každý rok potěší. 90% ()

Xavi6

Kdyby mě někdo řekl, že to hle je jeden z nejlepších krátkých filmů před podíváním, tak bych mu určitě nevěřil, ale je to tak. Jedná se o velkou srandu, kde hlavní roli hraje opravdu pes Bohouš. Nevěřil jsem, že by jej Menšík mohl překonat, ale opravdu se tak stalo a jsem rád, že jsem tento film mohl vidět. ()

spiritus

Sice jsem tento film(eček) nikdy neviděl na Silvestra ani na vánoce, to bude tím že moc na televizi nekoukám, ale jinak teda klobouk dolů.Je to klasika, která klasikou zůstane.Podíl na tom mají všichni zůčastnění, včetně Bohouše. ()