V ději tohoto thrilleru se prolínají tři nejprve izolované, ale postupně se přibližující linie vyprávění – drogový pašerák s přezdívkou „Mother“ organizuje prostřednictvím nadnárodního kartelu přeshraniční převoz Fetanylu, derivátu přírodního opia; architektka, zotavující se z překonané závislosti na narkotickém léku oxykodon, pátrá po stopách záhadné smrti svého syna; a univerzitní profesor Brower bojuje proti mocnému farmaceutickému koncernu při zakončení klinických testů nového opioidu, údajně nevyvolávajícího závislost, do jehož výzkumu firma investovala stovky miliónů, ale Brower má popchybnosti... (mac000)

xxmurphyxx

Na Markízu v piatok večer tak akurát. Úmorná chodička s nudnými dialógmi a plochými postavami, kde sa nič moc nedeje ak nerátam ten vlažný koniec. Téma taká klasika, drogy, fízel v utajení, trošku to celé ozvláštňuje postava okolo Oldmana či Lilly, ale žiaľ všetko je vcelku dosť predvídateľné a skúsenejšieho diváka to nemá čim prekvapiť, čo je celkom škoda, vzhľadom na tú plejádu známych mien. Ale tak aspoň si v tom mohol zahrať ďalší čierny rapper, čo si automaticky myslí, že talent na ,,hudbu'' sa rovná aj talentu hereckému. ()

Lacike

Taká komornejšia variácia na Traffic. Len namiesto tvrdých drog sa film zaoberá liekmi proti bolesti a je tu menej postáv. Nakoniec sa niektoré línie pekne popreplietajú a vyústenie je dostatočne uspokojúce. Ale vzhľadom na to, že je tu relatívne málo postáv a hrajú ich špičkoví herci, tak ich príbehy sa diváka ani zďaleka nezapôsobia tak ako by mali. Namiesto napätia z toho ako to skončí som pociťoval len zvedavosť a nemal som potrebu komukoľvek držať palce. V tomto trochu mdlom podaní najviac zažiaril Gary Oldman a úplne zbytočná tu je zase Michelle Rodriguezová. Asi si chcela zahrať nejakú normálnu civilnú postavu. Pointa, že veľké liekové korporácie sú všemocné je tak nejak smutným nosením dreva do lesa. Takže výsledkom je taký solídny mix drámy a thrilleru s pidištipkou civilnej akcie na jedno pozretie. 6/10.  ()

Arsenal83

Ďalší film, ktorý navnadí dvomi vecami: že je podľa skutočnej udalosti a silným hereckým obsadením. Možno až príliš silným, veď tu do jedného snímku nasadili asi desať známych tvári, ako by boli spolu zavretí v karanténe a inak sa nedalo. Niektorí sú známi len priezvisko, ako Deppova dcéra, ktorá zatiaľ viac ako len meno nemá. Škoda však, že film nevyužil silnú tému do niečoho živšieho. Sledujeme drámu o nekonečnom a niekedy až márnom súboji proti drogovému priemyslu v troch príbehoch, ktoré sa navzájom prelínajú. Lenže thrillerová rovina ani neexistuje, nemá to šťavu, viac je príbeh položený do dialógov než do významnejšej akcie, ktorá príde až na konci. Film sa môže porovnať so Soderberghovym Trafficom, ale svojím spracovaním dosť výraznejšie zaostáva. V podstate najzaujímavejšiu informáciu dostaneme až na konci, že za posledné dva roky zomrelo viac ľudí na predávkovanie opiátmi než vo vojne vo Vietname. Samozrejme len na americkej strane, Vietnamci sa za obete nepočítajú. ()

alisa.upir

Já chápu, jakou zprávu se autorem snažil tímhle filmem divákovi předat, ale vůbec se to nepovedlo. Je to strašně nudný film, s patetickýma dialogama - u konce když ten polda opouštěl policejní budovu, to už jsem úplně zalejzala pod sedačku, trapný až na půdu. Stejná nudná hudba se vleče celým filmem, a vůbec se k tomu nehodí. Ztráta času. ()