Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

To je tak, když se po delší době na něco těšíte už dle obsazení dvou oblíbenců, poté zhlédnete trailer, protože netušíte proč se ve spojitosti s filmem zmiňuje Matrix...a pak tu visí 39% a vy si řeknete, že ty VoD služby prostě ty filmy neumí a tentokrát pohořel Amazon. Ne, že by Bliss byl nakonec tak hloupý, jak jsem si myslel na začátku, nicméně celé mi to přišlo takové plytké a s neuspokojivou pointou. Ale Salma je pořád kus. Smířlivých 60%. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Nejslabší film mého oblíbeného režiséra Mikea Cahilla...ale tohle prosté konstatování nevystihuje podstatu - tohle je fantasmagorický výstřel slepými náboji...skoro se mi chce napsat, že Mike Cahill zesenilněl, kdybych nevěděl, kolik mu je a že jde teprve o jeho třetí celovečerní snímek... Tohle se mu opravdu nepovedlo ani po stránce režisérské, ani po té scenáristické...a korunu tomu nasadil casting - Salma Hayek vypadla asi z jiného vesmíru nebo reality. Tuhle drogovou halucinaci nezachránilo dokonce ani cameo slavného marxisty a odpůrce kapitalismu Slavoje Žižka s tím jeho příšerným východoevropským přízvukem...tak já se tedy budu řídit jeho extremistickým ideologickým učením a ,,odepírám poslušnost" tomuhle hraní si na ,,Matrix" - Cahillův Bliss je skutečně jen nudný a vnitřně prázdný paskvil! ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Owen Wilson se blaženě dává všanc vědeckému experimentu vilné vědkyně Salmy Hayek, ačkoliv se nevylučuje možnost, že sexuální experimenty s ní by nemusely být vůbec k zahození. Spoiler/ Celá věc se má tak, že po nějaké půlhodině už zhruba divák bude vědět, jakou cestou se bude film ubírat, jelikož se dozví, že vědkyně prostřednictvím sofistikovaného zařízení simuluje ošklivý svět, aby si člověk mohl více vážit toho skutečného/konec spoileru. Tedy tak nějak by se v kostce dal obsáhnout děj velice zvláštního filmu, co obsahuje i nějaký ten romantický prvek, je to ovšem myšlenkově poměrně složitý film. Je fajn, že existuje ve zběsilém trendu sci-fi snímek, co se obejde bez nákladných speciálních efektů, neobsahuje žádné akční sekvence a je schopný nastolovat  i nějaké otázky. Dobrá, chytrým filmům možná zvoní hrana, nicméně, Mike Cahill svým přístupem se pokusil v divákovi odbourat pasivní přístup a vyvolat nějakou debatu, třeba zrovna hned po skončení filmu, jak to se to vlastně celé mělo doopravdy.  K dispozici měl skvělý herecký doprovod. Wilson s Hayek v pohodě utáhnou film a zastíní většinu osazenstva ve vedlejších rolích. Dějová stavba snímku pro mě byla po celou dobu vyhovující, ovšem závěr měl být silnější. Cahill natočil v podstatě minimalistické sci-fi, co samozřejmě zůstane v ústraní. Bude spíše čekat na svoje objevení. Osobně bych mu dal přednost (před nabubřelými blockbustery) ve chvilkách, kdy se potenciálnímu divákovi vkrádá do mysli touha nebýt na svoje myšlenky o upadajícím světě, ve kterém žijeme, tak sám. 8/10 ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tak tentokrát to Mike Cahill (Výchozí bod, Jiná země) úplně neuhlídal. Bliss je fantasmagorické sci-fi, které je ve výsledku buďto velmi banální alegorií, anebo naprostým nesmyslem. Záleží, jak to ve finále pochopíte. Nejsem si totiž úplně jistý, jestli to končí s oběma možnými rozuzleními otevřenými, anebo se to vydalo na sto procent tou přízemnější možností. Ale vlastně je mi to fuk, úplně uspokojivá není ani jedna varianta. Vlastně se divím sám sobě, že jsem to dokoukal do konce, neboť vydržet už jenom první půl hodinu bylo o nervy. Naprosto odpudivé postavy dělají naprosto nesmyslné věci, navíc to zprvu i hnusně vypadá. A herecké výkony ... no, řekněme, že kreaci Salmy Hayek opravdu musíte vidět na vlastní oči, abyste věřili, jak hrozné to je :D ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Drogová závislosť trochu inak. Väčšina filmovo drogových naratívov totiž poukazuje len na negatíva závislosti. Ale prečo by to, kurva všetci tí feťáci robili? Pre utrpenie, strádanie a bolesť? Kdeže, zďaleka nie všetci sú masochisti. Je tu svet netušených fantazijných svetov, tak lákavých, že niekedy je naozaj ťažké si vybrať. 70% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, dále v Chorvatsku ve Splitu a na ostrově Lopud. (rafix)
  • Názov filmu sa objaví až v 97. minúte. (F2003F)

Reklama

Reklama