Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

Spiker01

To je tak, když se po delší době na něco těšíte už dle obsazení dvou oblíbenců, poté zhlédnete trailer, protože netušíte proč se ve spojitosti s filmem zmiňuje Matrix...a pak tu visí 39% a vy si řeknete, že ty VoD služby prostě ty filmy neumí a tentokrát pohořel Amazon. Ne, že by Bliss byl nakonec tak hloupý, jak jsem si myslel na začátku, nicméně celé mi to přišlo takové plytké a s neuspokojivou pointou. Ale Salma je pořád kus. Smířlivých 60%. ()

Radek99

Nejslabší film mého oblíbeného režiséra Mikea Cahilla...ale tohle prosté konstatování nevystihuje podstatu - tohle je fantasmagorický výstřel slepými náboji...skoro se mi chce napsat, že Mike Cahill zesenilněl, kdybych nevěděl, kolik mu je a že jde teprve o jeho třetí celovečerní snímek... Tohle se mu opravdu nepovedlo ani po stránce režisérské, ani po té scenáristické...a korunu tomu nasadil casting - Salma Hayek vypadla asi z jiného vesmíru nebo reality. Tuhle drogovou halucinaci nezachránilo dokonce ani cameo slavného marxisty a odpůrce kapitalismu Slavoje Žižka s tím jeho příšerným východoevropským přízvukem...tak já se tedy budu řídit jeho extremistickým ideologickým učením a ,,odepírám poslušnost" tomuhle hraní si na ,,Matrix" - Cahillův Bliss je skutečně jen nudný a vnitřně prázdný paskvil! ()

Radko

Drogová závislosť trochu inak. Väčšina filmovo drogových naratívov totiž poukazuje len na negatíva závislosti. Ale prečo by to, kurva všetci tí feťáci robili? Pre utrpenie, strádanie a bolesť? Kdeže, zďaleka nie všetci sú masochisti. Je tu svet netušených fantazijných svetov, tak lákavých, že niekedy je naozaj ťažké si vybrať. 70% ()

silentname

Na konci som si povedal, že hlavná myšlienka filmu nie je zlá. "Musíme prežiť to zlé, aby sme si dokázali viac vážiť to dobré." To vnímam ako odkaz filmu, ktorý chce povedať, no aj tak nám to musel absolútne na rovinu vyklopiť, lebo inak by to asi diváci z toho vôbec nepochopili. "Bliss" sa ukázal ako neskutočný rozsypaný bordel, ktorý má asi príliš veľa nápadov, ktoré chce do toho všetkého namiešať a výsledne sa v tom buď absolútne stratil, alebo vôbec ani nevedel čo má reálne robiť. Slovami neviem popísať herecký výkon Salmy Hayek, ktorú sledovať v tomto filme je skutočne niečo neuveriteľné. Ale smutné je, že ani Owen Wilson vo filme neponúka nič, čo by nejakým spôsobom z neho robilo zaujímavú postavu. Jediná, ktorá do toho niečo podľa mňa prináša je Nesta Cooper. Veľkým problémom filmu je, že v mnohých momentoch len prináša obrovskú dávku otázok, na ktoré nám nevie dať jasnú odpoveď. Pred koncom nastane obrovská komplikácia, kde začnú svety nejako kolabovať a nebol som absolútne schopný sledovať čo sa vlastne odohráva a čo s čím súvisí a prečo sa to deje a podobne. Nepochopil som z toho absolútne nič a logicky som si to ani nevedel nijako odôvodniť. Pretože film dokopy prináša len jednu indíciu, z ktorej ale máme pochopiť súvislosti. Lenže tie reálne nedávajú poriadne zmysel a z filmu je len ohromný chaos. Možno by som ešte mohol pochváliť niektoré efekty v budúcnosti a sem-tam scénka funguje, no toto nie je film, ktorý som od tohto projektu očakával. Myslím si, že výsledok je vysoko neuspokojivý a scenár má obrovské množstvo dier a necháva obrovskú dávku otázok. Toto proste nevyšlo. Hodnotenie: D ()

J*A*S*M

Tak tentokrát to Mike Cahill (Výchozí bod, Jiná země) úplně neuhlídal. Bliss je fantasmagorické sci-fi, které je ve výsledku buďto velmi banální alegorií, anebo naprostým nesmyslem. Záleží, jak to ve finále pochopíte. Nejsem si totiž úplně jistý, jestli to končí s oběma možnými rozuzleními otevřenými, anebo se to vydalo na sto procent tou přízemnější možností. Ale vlastně je mi to fuk, úplně uspokojivá není ani jedna varianta. Vlastně se divím sám sobě, že jsem to dokoukal do konce, neboť vydržet už jenom první půl hodinu bylo o nervy. Naprosto odpudivé postavy dělají naprosto nesmyslné věci, navíc to zprvu i hnusně vypadá. A herecké výkony ... no, řekněme, že kreaci Salmy Hayek opravdu musíte vidět na vlastní oči, abyste věřili, jak hrozné to je :D ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, dále v Chorvatsku ve Splitu a na ostrově Lopud. (rafix)