Reklama

Reklama

Undine

  • Francie Ondine
Trailer 2

Undine je historička, která přednáší o městské výstavbě Berlína. Když ji však opustí muž, kterého miluje, dostihne ji starý mýtus. Musí zabít muže, který ji zradil, a vrátit se do vody. Nečekaně potkává profesionálního potápěče Christopha a zamiluje se do něj. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplněná zvídavostí a důvěrou. Když ale Christoph začne cítit, že Undine před něčím utíká, přiměje ji to postavit svému prokletí jednou provždy. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (8)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem od Petzolda už snímek Tranzit, který moc nezaujal. I v tomto snímku hraje Franz Rogowski na kterého teďka mám poslední dobou štěstí. Film je spíše  vodní fraškou v romantickém hávu, kde jsem malinko povolil v tom, že na Paulu Beer se hezky koukalo. Pravda, pamatovat vcelku těžký dialogy o historických faktech není jen tak. Zvláštní chování občas vůbec není moc opodstatněné a celou dobu si říkáte proč Christoph nechodí s ženskou z práce. Když už to nakonec docvakne, tak se potopí....Já nevím, tyhle rádoby finesy nic moc. Snímek tlačí zbytečně na pilu a snaží se být jiným. Bohužel potápěním ve vodě, kde se láska najde je spíš utopie, než něco co by diváka motivovalo. Říkam, když je hlavní dvojka u sebe tak to jde, jezdíme vlakem, občas přespíme u lásky, ale nějak vnitřek filmu se rozpadnul. Popravdě z toho Berlína taky máme prdlajs.55% ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Toto je presne ten typ snímku, na ktorý pozerám ako pero z gauča, ale neustále postrádam akúkoľvek zmysluplnú pointu a hovorím si, čo tým chcel básnik povedať. Akási prapodivná fantasy romanca, ktorá sa jemno zvláštne vlečie celou stopážou a vy ani nestihnete zaregistrovať, ako ste sa od nudy takmer zbláznili. Na toto by som teda do kina určite nešiel. 40 % ()

Reklama

majo0007 

všechny recenze uživatele

Uff, ten kto nemá rád kunsthistóriu a architektúru Berlína, nech sa radšej tomuto skvostu oblúkom vyhne. Polovicu filmu totiž tvoria "fascinujúce" prednášky z týchto odvetví o tomto veľkomeste (fakt, nekecám - jedna sa dokonca odohrá v domácnosti!!!). Potom sa netreba ani čudovať, že film nemal ani hlavu ani pätu, keď režisér vlastne vyznáva lásku Berlínu, ktorá diváka nudí (keby film videl nebohý J.F.K., dobre by si rozmyslel hrdý výrok "Ich bin ein Berliner") a na dej zvýšky sere. Bezmocný Petzold si dokonca parafrádzujúco požičiava postavy od Victora Huga z "Chrámu Matky Božej v Paríži" - miesto Paríža je Berlín, v hlavnej úlohe miesto Frolla je tu s rozštepom miesto hrbu nechutne huhňajúci a odpudivý "fešák" Rogowski (ehm.. nemecký Joaquin Phoenix) v protiklade s Esmeraldou, ktorú hrá Beerová... Pretrpené zo zaťatými zubami, keby tam nehrala Paula, ani to nedopozerám. Suma Sumárum: "uondená" Undine. ()

ninon 

všechny recenze uživatele

Po velmi intenzivním a emotivním snímku Tranzit nechává bohužel Christian Petzold svou sladěnou hereckou dvojici (Paula Beer a Franz Rogowski) v lehce telenovelovém zpracování německé pohádky místy šlapat vodu. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama