• Německo

Ondine

Drama / Romantický

Německo / Francie, 2020, 92 min

• rivah

recenze: https://www.slantmagazine.com/film/review-undine-puts-a-fantastical-spin-on-christian-petzolds-pet-themes/ https://www.eyeforfilm.co.uk/review/undine-2020-film-review-by-anne-katrin-titze(27.11.2020)

Mám rád Berlín a jeho architekturu, ale i přes jednu dvě užitečné přednášky mě to nijak nezachránilo před nudou. Kamera se snaží, Paula Beer je v pohodě, ale Undine je řídký příběh s doslovem nataženým na půlhodinu.(10.12.2020)

• majo0007

Uff, ten kto nemá rád kunsthistóriu a architektúru Berlína, nech sa radšej tomuto skvostu oblúkom vyhne. Polovicu filmu totiž tvoria "fascinujúce" prednášky z týchto odvetví o tomto veľkomeste (fakt, nekecám - jedna sa dokonca odohrá v domácnosti!!!). Potom sa netreba ani čudovať, že film nemal ani hlavu ani pätu, keď režisér vlastne vyznáva lásku Berlínu, ktorá diváka nudí (keby film videl nebohý J.F.K., dobre by si rozmyslel hrdý výrok "Ich bin ein Berliner") a na dej zvýšky sere. Bezmocný Petzold si dokonca parafrádzujúco požičiava postavy od Victora Huga z "Chrámu Matky Božej v Paríži" - miesto Paríža je Berlín, v hlavnej úlohe miesto Frolla je tu s rozštepom miesto hrbu nechutne huhňajúci a odpudivý "fešák" Rogowski (ehm.. nemecký Joaquin Phoenix) v protiklade s Esmeraldou, ktorú hrá Beerová... Pretrpené zo zaťatými zubami, keby tam nehrala Paula, ani to nedopozerám. Suma Sumárum: "uondená" Undine.(3.12.2020)