Reklama

Reklama

Undine je historička, která přednáší o městské výstavbě Berlína. Když ji však opustí muž, kterého miluje, dostihne ji starý mýtus. Musí zabít muže, který ji zradil, a vrátit se do vody. Nečekaně potkává profesionálního potápěče Christopha a zamiluje se do něj. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplněná zvídavostí a důvěrou. Když ale Christoph začne cítit, že Undine před něčím utíká, přiměje ji to postavit svému prokletí jednou provždy. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (11)

majo0007 

všechny recenze uživatele

Uff, ten kto nemá rád kunsthistóriu a architektúru Berlína, nech sa radšej tomuto skvostu oblúkom vyhne. Polovicu filmu totiž tvoria "fascinujúce" prednášky z týchto odvetví o tomto veľkomeste (fakt, nekecám - jedna sa dokonca odohrá v domácnosti!!!). Potom sa netreba ani čudovať, že film nemal ani hlavu ani pätu, keď režisér vlastne vyznáva lásku Berlínu, ktorá diváka nudí (keby film videl nebohý J.F.K., dobre by si rozmyslel hrdý výrok "Ich bin ein Berliner") a na dej zvýšky sere. Bezmocný Petzold si dokonca parafrádzujúco požičiava postavy od Victora Huga z "Chrámu Matky Božej v Paríži" - miesto Paríža je Berlín, v hlavnej úlohe miesto Frolla je tu s rozštepom miesto hrbu nechutne huhňajúci a odpudivý "fešák" Rogowski (ehm.. nemecký Joaquin Phoenix) v protiklade s Esmeraldou, ktorú hrá Beerová... Pretrpené zo zaťatými zubami, keby tam nehrala Paula, ani to nedopozerám. Suma Sumárum: "uondená" Undine. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Petzold mě před lety okouzlil dvojicí filmů s Ninou Hoss (Barbara a Fénix), ale do třetice už se stejný zázrak neopakoval, a bohužel mě to moc neoslovilo, nudil jsem se u toho, a celou dobu mi tanula na mysli vzpomínka na snímek Neila Jordana Ondine z r. 2009, který se přímo nabízí ke srovnání a který mě kdysi taky nijak zvlášt nenadchl, byť z jiných důvodů než - tak trochu přeartovaný - Petzold. Paula Beer byla už před časem skvělá v Nikdy neodvracej zrak a zde tomu není jinak (ostatně na Berlinale dostala za roli Undine Stříbrného medvěda pro nejlepší herečku), a stejně tak ten opakující se Bach na podkresu mnoha scén byl vybrán skvěle a celkově podporuje delikátní atmosféru celého snímku, ale asi už jsem moc starý na to, abych se nechal nějakým filmem okouzlit jen proto, že do titulní role byla obsazena hezká herečka a na pozadí k tomu hraje klavír, takže se pak člověk neubrání rejpavým poznámkám například ohledně nevěrohodnosti scény v bazénu. Chápu lidi, kterým se ten film může líbit, ale osobně už jsem to Petzoldovi prostě nežral, bohužel. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Toto je presne ten typ snímku, na ktorý pozerám ako pero z gauča, ale neustále postrádam akúkoľvek zmysluplnú pointu a hovorím si, čo tým chcel básnik povedať. Akási prapodivná fantasy romanca, ktorá sa jemno zvláštne vlečie celou stopážou a vy ani nestihnete zaregistrovať, ako ste sa od nudy takmer zbláznili. Na toto by som teda do kina určite nešiel. 40 % ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Mám velkou slabost pro Franze Rogowského, což lze považovat za jeden z důvodů, proč jsem si tenhle film prostě musela užít. Nehledě na to, že s Paulou Beer zde tvoří krásný milenecký pár. Dalším a dost podstatným důvodem je samotný příběh o jedné nenaplněné lásce, volně inspirovaný dávnou legendou. A v neposlední řadě mě naprosto dostala i Bachova klavírní hudba, která se rozezněla vždy, když mnou cloumaly emoce. (80%) ()

Galerie (18)

Související novinky

Byly rozdány 33. Evropské filmové ceny

Byly rozdány 33. Evropské filmové ceny

12.12.2020

Dnes večer byly prostřednictvím online přenosu z Berlína uděleny Evropské filmové ceny (EFA) v rámci svého 33. ročníku. Nejvýraznějším výhercem se stal dánský snímek Thomase Vinterberga Chlast, jenž…

Reklama

Reklama