Když v roce 1985 režisér Joel Schumacher natočil tento film, dal v něm příležitost mladým nadějným hercům, mezi nimiž byli Emilio Estevez, Rob Lowe, Demi Moore, Ally Sheedy a další. Příběh sedmi spolužáků, kteří spolu chodili na univerzitu v Georgetownu, vypráví o jejich hledání místa ve skutečném světě. Leslie a Alex se snaží zachránit svůj milostný vztah. Wendy čeká na lásku Billyho, který je ženatý a má dítě. Kevin je cynický spisovatel, který tak dlouho opovrhuje city, až zjistí, že se zamiloval do dívky svého nejlepšího přítele. Kirbo má slabost pro starší ženy a neurotička Jules žije jako by měla zítra zemřít. Přesto navzdory všem problémům zůstávají blízkými přáteli. (oficiální text distributora)

rockwoman

První lásky, první zklamání každý si je zažil. Pak jsou tu také přátelé co vás v tom nikdy nenechají samotný. Další pro mě příjemná vzpomínka na osmdesátky. ♪♬♫ John Parr - St Elmo's Fire (Man In Motion. ♪♬♫ Patří mezi mé oblíbené songy. :-) ()

aLPaC

Příjemný film o vztazích mezi pár kamarády. Takových je hodně, ale díky skvělému hereckému obsazení z generace "Brat Pack" (Estevez, Lowe, Moore, Ringwald, Nelson, Sheedy, Dillon, Penn, Howel a další) je to přeci jen o něco lepší než ostatní žánrové odrůdy. Na druhou stranu třeba na takový Snídaňový klub to nemá a proto čtyři body nedám. ()

Janko666

Protože něco takového si prožije každý, možná trochu jinak (Ore mo). Protože Demi má tak sexy hlas. Protože Emilio byl totálně mimo. Protože saxofon je stejně furt cool. A protože na svůj smysl života nakonec přijdem všichni...dřív nebo později. ()

ink flo

Archivní Schumacher a jeho dilemata ohledně toho, co robit po dodělání školy, o čem ten život teda vlastně je a tak. Kromě nějakých morálních témat je to vlastně celý na téma "kámen šuká cihlu". Rob Lowe tam nosí zlatou kravatu, Demi Moore je většinu doby na koksu, Estevez je bláznivej, tzn. nedostatkem výrazných charakterů to netrpí. Obsahuje větší než malé množství safoxonu. ()

Olík

Vezměme si asymetrické osmdesátky a s nimi ruku v ruce jdoucí snímky mnou oblíbené nastupující herecké generace známé jako Brat Pack a co tu máme. V první řadě bez diskusí Hughesův Snídaňový klub no, a co dál? Pokud necháme odlehčená témata odlehčenými tématy a budeme se soustředit spíše na dramatičtější kousky, tak dalším na řadě nemůže být nikdo jiný než smysl života sedmy bývalých univerzitních spolužáků hledající St. Elmo's Fire. Ano, Eliášův oheň nás popálí na těch správných místech a to z důvodu, že podobnými situacemi si svým způsobem prošel každý z nás a každý z nás se dokáže identifikovat s některou z postav. Přičtěme k tomu atmosférická osmdesátá léta, sexy tóny saxofonu v rukou Roba Lowa nebo důvěryhodné herecké výkony v čele s možná nejlepším partem Andrewa Mc Cartnyho a máme tady kultovní záležitost. ()

GIK

Podle klipu "St. Elmo's Fire" - John Parr to vypadalo slibně. Dramatické osudy mladých po škole. Ale v první třetině se tam neděje nic. Kecání v hospodě, bez zápletky. Následně vzniká slepenec mikrozápletek. Emilio podivně balí Andie. Ještě podivněji ji pak vášnivě bafne. Vztahové třenice. Vyznění – každý může spát s každým. Poslední nepolíbená v partě touží po největším děvkaři. Když ho konečně klofne, holkař jí zamává a odjíždí vstříc dalším milostným dobrodružstvím. ()

Stanix

Partička mladých herců (tzv. Brat Pack) z nichž 3 se sešli už v "Breakfast Club" úspěšně odpromovali a vrhli se do skutečného života. Jako téměř každý film z Shumachrem v "kokpitu" i tento snímek "jede dobře" a vcelku příjemně se na ty mlaďochy dívá. Zaujali mě především tito: Ally Sheedy jako neskutečně milá a sympatická kost (She´s Hot!), Judd Nelson, který mi tak trochu připomínal mladého Al Pacina, Rob Lowe jako rošťák a sympaťák a jako vždycky Demi jako protivná ludra. Estevez dostal tak malý prostor, že byl ostatníma tak trochu šoupnutej do kouta. ()

Blazkowicz

Obsazení napěchované hereckými hvězdičkami té doby, ale že by mi někdo vysvětlil aspoň jejich jména, vzájemný vztah a souvislosti zápletek, to ne. Já fakt nemám večer chuť to luštit nebo si na to přicházet sám. Takže ke konci vcelku dojemné, jakmile to začalo dávat smysl, ale celkově nezábavné. Taky to nebylo úplně to, co jsem očekával. 2+* ()