Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

Wormboy

Scorsese nevie natocit zly film a De Nirovi staci byt pre kamerou a je sa na co pozerat. Krala komedie najlepsie charakterizuje Pupkinov vyrok, ze lepsie je byt kralom na jeden vecer, ako blaznom na cely zivot. One-man show so skvelym De Nirom a niekolkymi super scenami. Inak, to "slabsie" z dielne tychto dvoch panov. 3,5/5* ()

Juto

Tento film o kulte celebrít v Amerike mi pripadá ako jedinečne inteligentné ironické majstrovské dielo, hoci je to vtipné, nejde o komédiu, napriek tomu, čo by vás mohlo čakať podľa názvu. De Niro podáva úžasný charakterový výkon, ktorý sa výrazne líši od intenzívnych napínavých samotárov, ktorými je známy. 9/10 ()

Martrix

To se tak občas stane, že se člověk nepotká s vkusem většiny. Někdy je to o momentálním rozpoložení, přehnaných a nesplněných očekáváních, jindy nesednou herci, či forma... . Nic z výše uvedeného mě nepotkalo a přesto pro mě byla první půle Krále komedie utrpením. Vůbec jsem se nebavil, vlezlost Pupkina mi byla krajně nesympatická a jen lenost v kombinaci s vírou, že je to jen zdlouhavější předehra k parádnímu finále(přece to nemá tak vysoké hodnocení zbůhdarma), mi bránila hrábnout po ovladači a to trápení ukončit. Nicméně i přes to uzoufánínudné trapno, prosvítal skvělý výkon De Nira. Kazil mu to jen český dabing, který jsem po cca polovině filmu nahradil originálním zněním. V kombinaci s gradací příběhu, se ta nuda začala pomalu rozpouštět a najednou se začaly objevovat velmi slušné momenty. Stalking v kombinaci s nezdolným pruděním Pupkina, byl dohnán do extrému, který dal vzniknout nemálu pěkných dialogů a pokud by jste chtěli, tak by jste našli i jakýsi úšklebek směrem k šoubyznysu. Poslední třetina byla vysloveně vynikající, ale na úplnou rekonvalescenci po tom strašném úvodu, mi to nestačilo. PS: Nedávno jsem shlédl Nyad...kde jsem projevil nelibost vůči přehnaně umanutým lidem, kteří jdou i přes mrtvoly za svým snem(v USA je to obdivuhodná ctnost) a včera jsem si zreprízoval Truman Show, kde jsem kritizoval TV byznys. Nic není náhoda, ale přesto mě zarazilo, jak moje podvědomí pracuje. Král komedie obsahuje oba mnou opovrhované motivy také, ale v odlehčené a tak nějak neokázalé formě. Za první půlku bych dal sotva dvě hvězdy, ale jedna další jde jen a jen za De Nirem, který tady opravdu zářil. Nemyslím, že se na tento film, ještě někdy podívám. ()

dr.fish

Věřím, že jde o strhující Nirovo sólo, ale mne tedy neoslovilo. A to ho mám fakt rád. Ani jsem film nedokoukal, ač je jasné, že své kvality má. ()

Knuckless

Tak tady jsem váhal mezi *** a ****, vychází mi z toho průměrná tragikomedie s nadprůměrnými výkony Sandry Bernhard a samozřejmě tahouna Boba. Takže proč ***? Asi kvůli tomu konci, u kterého se sice člověk pobaví, ale tak nějak nekoresponduje s tím, co se děje v předchozích 90 minutách. Jako jeden z alternativních konců na DVD? Super! Ale takhle? No nevim no... ()

Radiq

Divim se, že Marťa Scorsese jednou natočí skvělej film a pak tohle a nechápu, že se to všem tak líbilo. Podle mě šlápl vedle. Nebo šlápl do... hnědyho. De Niro taky nic moc - vypadá tady jak Randy Marsh ze South Parku. Celé je to navíc takové divně trapné. Líbila se mi tam jedině Diahnne Abbott, která po štěku v Taxikáři v kině s pornem a po zpěvačce (jediné pěkné) v New York, New York konečně dostala pořádnou větší roli. Vadilo mi tam, že často nebylo poznat, co jsou jen jeho představy a co je skutečnost, resp. blbě se mi to rozeznávalo a člověk furt musel dávat bacha. A to hlavní je, že mě to neskutečně nudilo. Jinak nejlíp by tenhle film vystihlo citoslovce: "Stalk stalk". ()

Triple H

Scorsese a De Niro vo svojom prime. Príbeh, ktorý je svojím spôsobom príznačný pre veľa, veľa obyvateľov tejto planéty. Médiá v nás budujú túžbu byť úspešný, obdivovaný, ale málokomu sa to podarí. Rupert Pupkin je presne niekto, ktorý na to ani veľmi nemá, ale šialene po tom túži. Až tak, že je schopný aj zločinu. Úplný záver je naozaj vydarený a bohužiaľ aj pravdivý. De Niro je bez chyby a Jerry Lewis (hrajúci de facto samého seba) ma tiež veľmi milo prekvapil. ()

hans500

Již pátá spolupráve Martina Scorseseho a Roberta De Nira přinesla další vynikající film. Samotné téma je zajímavé a jeho zpracování skvělé, Robert De Niro v roli Roberta Pupkina předvádí špičkové herectví (jako tradičně) a navíc výborně vypointovaný, nejednoznačný závěr. ()

Motinski

Film dvoch tvári. Dosť strelený na to aby vedel rozosmiať, no v dramatickej časti skoro vôbec nefunguje. Hlavná postava mi prišla väčšinu času tak otravná že som si príbeh nevedel vychutnať na plno. Pár scén je ale naozaj vydarených a páčil sa mi koniec. ()

Playman

Výborný film s úžasně charismatickým Robertem De Nirem, který mě v tomto snímku opravdu dostal. Postavy se dostávají do svízelných situací, páchají činy, které normálně nemusí, ale za jistých okolností je třeba začít bojovat, tak je někdy nutné přejít ke krajnímu řešení jako je např. únos. Jerry Lewis hraje skvěle neochotného Jerryho, který si libuje ve své slávě. Výborná režie Martina Scorseseho. Skvělý inteligentní humor. Královsky jsem se bavil. ()

zaseprd

Užil jsem si horkou čokoládku od mladého stewarda Pavla (vážně myšleno) stejně jako neskutečnou one man show od lišáckoúsměvného Roberta De Nira. Vše ostatní, jako například ČŽ (rozuměj - časopis Žlutý) nebo role té fanatické slepice Sandry Bernard, mě nenadchlo, nudilo, štvalo. ()

fefee

Zo začiatku som mal obavu aký bude ten film kedže to mala byť komédia, a tajne som dúfal že to nemôže byť až tak hrozné keď to je Scorseseho film s De Nirom...A Veru že nebolo. Znova sa mi potvrdilo že kombinácia Scorsese De Niro je proste The Best of...:-) naprosto úžasne zahraná rola R.Pupkina. ()

Brain-D

Tak tohle bylo moc pěkný. Film o člověku, který chtěl být komik a za žádnou cenu se nenechal odradit. De Niro byl naprosto výbornej a role mu pěkně seděla. ()

JohnSmith

Pro mě dost nezáživný snímek a to hlavně naprosté nesympatičnosti De Nira v roli komedianta, který se za každou cenu chce dostat na výslunní. ()

VanTom

Jako vždy brilantní De Niro tu hraje fanaticky zaslepeného ubožáka, který se ve svém vysněném světě opíjí vlastním talentem a slávou, zatímco v tom reálném bydlí u matky a "stalkuje" komediální superstar Jerryho, jehož po jednom (nahraném) setkání považuje za přítele a mentora. A chce se protlačit do jeho televizní show. No a právě s vnímáním hlavní postavy jsem měl největší problém, zpočátku šlo o vlezlou nesympatickou nulu, jíž mi pak kvůli jejímu bludu bylo až líto, jen aby se na konci projevila skoro jako prozíravý taktik a dosáhla svého. Jinak i přes Scorseseho snahu se prostě spousta hystericky ukecaných výstupů táhla a celý vážně-nevážný koncept drhnul, proto jen "za tři". ()

smolicek04

Najlepšia herecká rola Roberta De Nira. Hral to proste skvele. Silný film od Martina Scorsesa, ktorí dokáže vnímať ľudské nadanie a trápenie ináč ako iný. ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)