Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

TommyGun89

Michael Douglas v jedné ze svých skvělých rolí. Co by polda z NY City, co se s parťákem (Andy Garcia) vydává, až do země vycházejícího slunce, za uprchlým vrahem a členem Japonské mafie. ()

Kingjiri

Musim se přiznat, že jsem od Scotta čekal spíš akční jízdu než kriminálku (tenhle žánr mě fakt nikdy nebavil) a upřímně nechápu tak vysoký hodnocení. Scottova režie byla hodně nenápaditá a akce téměř žádná. Zimmer se s hudbou taky moc nevytáh, ale chápu, že v tý době ještě začínal. Jediný, co mě trochu potěšilo (nebo spíš nezklamalo), byl standardně dobrej Douglas. Jinak však téměř v každym ohledu hodně velký zklamání. Kdyby aspoň stopáž nebyla tak dlouhá, dvě nejistý hvězdy. ()

tranquill

"Když ho vytáhneš, tak ho použij!" 80. léta. Klasické dvojici různorodých policistů v téhle akční krimi, která má solidní japonskou atmosféru, vévodí paličatý Douglas, a to mu sedí. A mně tento film Ridleyho Scotta také. ()

waska

Stará dobrá klasika od Ridleyho Scotta se sympatickou ústřední dvojicí Douglas, Garcia. Douglas je nekompromisní a jde za svým i přes počáteční nevoli svého nového parťáka. Škoda jen, že konec nebyl trochu víc nápaditější. ()

josieaddms

Takže za prvé, dvě hodiny filmu je moc! Byl to jeden z těch filmů kdy jsem si počas sledování lakovala nehty na nohou! Ne, to neznamená žádné pohrdání, jen to byl jeden z těch snímků který nepotřebuje celých sto procent mé pozornosti, pouze tak šedesát a zbytek klidně můžu věnovat svým nehtům. Co to vlastně bylo? Pohádka o poldovi kterej vybil Japonský gangstery? Michael Douglas jako tvrdej a spravedlivej chlap? To nám chtěl dokázat že Američani jsou dokonalí a Japonci jim nesahají ani po kotníky? A co všechny ty filmový klišé jako zabití parťáka a tak? Honička na motorce byla celkem fajn, ale následující souboj v bahně až tak moc ne. A happy end s myšlenkou a všichni žili šťastně až na věky? Já nevím, očekávala jsem od tohohle filmu asi víc. Hvězdičku za neobvykle krásnou Kate Capshaw, a za perfektní Japonské herce. Nebýt jich tak fakt nevím. ()

Acrobat

Ohliadnutie do minulosti môže spôsobiť aj plač. Doba ducha prepletenia japonskej skazenej kultúry a amerického zbytočného frajerstva na pozadí výborného príbehu a podarenej nepremrštenej akcie robí z Čierneho dažďu kvalitatívne výborný snímok. Pôvodná stopáž mohla ostať, dívať sa na to dá z ktorejkoľvek strany. Zabudni na rady aká je to zbytočnosť. Pozrieš hore a padá čierny dážď. Výborná kamera a hudba pridávajú emocionalitu, zmätenosť v hustom meste, osudovosť, razanciu. Všetko dobré sa obráti, ale pocit stresu a zadosťučinenia tam stále je. Bez seba-menších problémov vyhráva nad strojom času a zaslúžene hreje poctivé miesto v akčnej kinematografii. ()

AlexDLarge

Řemeslně dobře odvedená práce, ale jinak nic, co by člověka mohlo nějakým způsobem zaujmout. Michael Dougles jako vždy velmi temperamentní a Andy Garcia zase přátelský a laskavý. Takže máte jistotu, že minimálně obsazení si zamilujete. ()

Šňůra

Docela slušná krimi, ale na Ridley Scotta to bylo málo, od něj jsem čekal mnohem víc. Michael Douglas a Andy Garcia vytvořili sympatickou detektivní dvojici, ve které se mi, po herecké stránce, zdál Garcia o něco lepší. A zmínit musím ještě Yuasku Matsuda, v jehož podání byl padouch Sato opravdu hodně hnusný. ()

Tiiso

Jen Douglas dokázal, že jsem film shlédl celý. Děj příběhu mě nic moc neříkal, styl vyprávění také ne. Snímek nebyl určen prostě pro mě. Silně mě to připomínalo klasickou tvorbu někde mezi A a B. ()

Rodin

Jeden z nejhorších filmů Andy Garcii a zároveň jeden z nejlepších Michaela Douglase. Celkově žádná zázračná meducína, jen je všechno namícháno ve správných poměrech, takže divák CHCE věřit Michaelovi, že to na závěr všechno vykostí, protože je tak dobrej... Moclikáté zhlédnutí jsem onehdy v telce absolvoval? No asi tak desáté. Furt slušné, jen si myslím, že Ridley měl v době natáčení asi chřipku nebo menstruaci. 72%. ()

john.h

Osmdesátky až na půdu, hlavně soundtrack je fajn. Douglas je dost cool, takovej typickej osmdesátkovej hrdina. Prostředí atraktivní, režie výborná, scénář slabší, akce celkem málo. ()

Clark_Kent

Ridley Scott ve spojení s Michaelem Douglasem zaváleli. Pěknej japonskej vizuál. Černý déšt je u mě pořád i za ty léta, dost příjemná kriminálka. ()

kubilov

Ačkoliv mám japonské prostředí docela rád, tak v Černém dešti mě úplně minulo, nevím, vypadá to jakoby Scott úmyslně vybíral nejaponská místa. Tím co funguje je ale naopak velmi kvalitní herecké obsazení, které je přes Douglase a Garciu až po Kena Takakuru velmi kvalitní a jejich role také velmi kvalitně zahrány. Když se k tomu připočte jednoduchý scénář, zobrazující boj mezi americkou a japonskou kulturou a do toho zimmerova hudba, vznikne jednoduchá, ale přesto svižná exotická kriminálka. ()

subic

Jak mladý Andy Garcia v Japonsku už v polovině filmu o hlavu přišel. Tak ho musí zastoupit Ken Takakura. Na osmdesátky slušný, je to taková skoro béčková nostalgie po osmdesátkách, ale od Ridley Scotta a s áčkovým Michaelem Douglasem a mladým Andy Garciou. 7/10 ()

mrclTV

Nie úplná hitparáda, táto rutina bola úplne všedná - filmov o policajtovi, ktorý nedbá na pravidlá a ktorého výbušná povaha je umocnená stretom rôznych kultúr, tak tých som videl už množstvo, novších alebo starších a tento nijak výrazne nevyniká. Sklamanie z tohto priemerného filmu je ešte väčšie, keď si uvedomím, že na ňom robil Scott, jeden z mojich obľúbencov. ()