Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Arius

Rebríček mojich naj. režisérov síce vedie Ridley ale stále menej a menej som presvedčený o tom že by to tak malo pretrvať. Královstvo Nebeské síce bola pecka no postupne sa zoznamujem aj z jeho inými filmami ktoré zaostávajú minimálne o triedu. ČiernyDážď na tom neni o nič lepšie, nemám príliš v láske akčné filmy no najma geniálnych hrdinov ktorý si dokážu vždy zo všetkým poradiť. Tentoraz to Ridley skutocne posral. ()

sedm.1

Ve své době věřím,že šlo o na žánrově nadprůměrný snímek,krimi/akce jak má být.Dnes se již nicméně asi bude každý koukat na Černý déšť skrz prsty,takhle se už prostě netočí a tento film být natočen dnes,myslím,že nemá sebemenší šanci na úspěch.Přesto charismatický Michael Dougles dává filmu svůj náboj,napětí a jistá dávka adrenalinu snímku taky nechybí,takže "zdravím staré dobré časy"! ()

vitekpe

Klasicka krimi pro DVD. Videl jsem to kdysi davno, a ani dnes to neurazi. Prislo mi, ze se to snad cele odehrava potme. To me pobavilo. :) Pribeh predvidatelnej, Douglas za drsnaka. :) Odpocinkove osmdesatkove becko, ktere Vas urcite neuspi. P.S.: vubec mi nedoslo, ze Kate Capshaw je z Indiana Joense 2...ostuda. uz jsem to asi dlouho nevidel. :))) ()

iXtr3m3

Dostal som sa k tomuto filmíku po dlhočizných cca 30tich rokoch (určite som ho v mladosti videl, ale nepamätal som si nič) a musím povedať, že aj dnes je dostatočne pôsobivý. Kombinácia japonskej kultúry resp. jej prostredia a amerického "kovboja" spolu s jeho uhladeným parťákom podporená skvelými menami ako Ridley Scott a Hans Zimmer, to sa asi ani nedalo vyslovene pokaziť. Veľmi kvalitná kriminálka. Škoda, že tomuto nevzniklo pokračovanie, myslím si, že snímok na to mal a mohla sa karta obrátiť - Japonsko v New Yorku vo svojej vlastnej štvrti... ()

Corpsegrinder

Příjemná osmdesátková kriminálka kde charismatickej Michael Douglas stopuje Yakuzu v Japonsku. Má to hezkej japonskej vizuál typickej pro tu dobu - zadeštěný ulice a neony, k tomu hudba která míchá synťáky a orientální muziku a sedí k filmu perfektně. Slušně přihrává i Andy Garcia dokud se trochu bezhlavě nevrhne do akce a taky sympatickej inspektor Matsumoto. ()

F.W.Colqhoun

I usually get kissed before I get fucked. (Nick Conklin v Black Rain, též Danny Archer v Blood Diamond.) Ridley Scott je právěm veleben jako tvůrce s výjimečným vizuálním citem. V posledních letech, jak nimbus génia vadne, též jako režisér, který nepozná dobrý scénář. Nebo kterému jsou kvality scénáře u prdele. Černý déšť dokládá, že se věhlasný umělec potýká s absencí soudnosti v tomto smyslu setrvale. Byla slušná šance s úspěchem očekávat, když už ne něco svébytného, tedy mix cca 2/5 Blade Runner, 2/5 Vycházející slunce, 1/5 Čínská čtvrť. Vyhlídky na bladerunnerovský vizuál se potvrdily: Ósacké neonové šílenství, řezané protisvětlo a provazy anime-like-deště by bývaly dobrou kriminálku rámovaly stejně dobře jako přepočítávání elektronických stád. Naneštěstí si scénář Craiga Bolotina a Warrena Lewise nezadá s librety horších řezanic Jean-Claude Van Dammea (mínus nadsázka). Tu hloupost nelze přehlédnout ani ve labyrintech širokoúhlých kompozicí Ridleyho Scotta. Příběh spanilé jízdy morálně rozvolněného Nicka Conklina (Michael Douglas), který zprvu v Ósace netrefí ani do hotelu, aby posléze několika pochůzkami a rozhovory rozpletl tajemství japonské mafie, postrádá stopu věrohodnosti. Dvojice gandžinů si utahuje z amatérismu Žapončíků na jejich vlastním dvorečku a jediné překvapení, které film nabízí, je to, že nejsou vyvedeni z omylu - naopak. Dojem nezlepšuje ani buranská jízda na vlně osmdesátkové emerické paranoie, vyplývající z tehdejší sílící japonské ekonomiky (trapný motiv penězokazectví) a odpudivě vulgární pokus vykreslit konflikt západního individualismu (personifikovaný postavou yuppie symbolu Michaela Douglase) a východního kolektivnějšího přístupu (podlézající Masahiro Kena Takakury), ústící v trapný triumf prvně jmenovaného. Bez náhrady. To dobré: kozy Kate Capshaw, která už zase / ještě stále baví Asiaty. Skoro jsem litoval dobré japonské herce, kteří se ve filmu za mrzký, nepadělaný emerický dolar ponižovali. V roce 1989 byl natočen japonský film se stejným titulem. Ještě jsem ho neviděl, ale může být jen lepší. ()

ThomasL

Michael Douglas ve svých nejlepších hereckých letech, skvělý Andy Garcia, prostě a jednoduše výborná akční kriminálka okořeněná prostředím Japonského podsvětí. ()

Haymar

Ačkoli Black rain patří spíše mezi slabší kousky (jinak vynikajícího) Ridleyho Scotta... ačkoli ústřední herci (Douglas, Garcia) jsou mi odjakživa krajně nesympatičtí... přesto mám pro tenhle kousek zvláštní slabost! Proč? To netuším! Zřejmě silné nostalgické vzpomínky. Prostě to mám rád a hotovo! ()

jasse

Spousta plusů, které převáží mínusy: režie Ridley Scotta, mí oblíbení herci Michael Douglas a Andy Garcia, výborná hudba. Také jsem netušila, že tu závěrečnou píseň, kterou dobře znám, vytvořil Zimmer se svým tehdejším spolupracovníkem Jenningsem speciálně pro tenhle film. - ...panebože čárlí, to s tím kabátem se ti fakt nevyplatilo... souhlasný komentář: Ad4mson ()

Mikino00

Co mi to Ridley naservíroval? Tmu a naštvaného Douglase. Ve filmu, který mimochodem postrádá něco nad rámec primitivní přímočaré předvídatelné zápletky, opravdu není vůbec nic vidět, k tomu hraje příšerná hudba 80. let a chudák Douglas dostal roli absolutně nesympatického násilníka. ()

Nethar

Tak už jsem se s filmy Ridleyho Scotta seřazenými dle zdejšího hodnocení dostal do fáze takových trošku, no, horších ;-) takže tím bych tuto sérii ukončil a uvidíme, co natočí nového. Tohle je kriminálka staré školy, žádné velké výbuchy a souboje. Docela se na to dalo dívat, i když to tak nějak skončilo, jak se dalo čekat, bez záchvěvu něčeho zajímavějšího, všechno černobílé dle šablonek. ()

Zombi

Příjemná kriminálka s dobrou atmosférou, kontrastem dvou rozdílných kultůr a zábavnýma postavama. Pro mě stará dobrá klasika a Michael Douglas v nejlepších letech. ()

bobstock

Pěkně nasnímaný v obrazech jak si to vyžaduje Scott. Příběh od rány vzteklého poldy, který se chce za každou cenu pomstít japonskému zabijákovi v jeho domovině. Pro západní mozky stále jiný svět. Film se i přes snahu sbližovat tyto dvě rozdílné mentality nedokáže odprostit od jednoduššího scénáře a možná i příliš velké stopáže, protože jinak je Douglas výživný nervák. 65% ()