Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

type_B

"Já ti tu udělám takovej céres, že se ti ty šikmý voči narovnaj," vyjekl Nick Conklin na šéfa japonských policistů, poté co ho policejní prezident urazil svou distingovanou slušností. Snad bych ani nemusel psát dál, aby bylo zřejmé, oč v tomto filmu půjde. O tvrdé poldy, kteří se občas nechovají, jak mají. O ztrátu blízkého přítele a pomstu, o to, jak přežít Yakuzu a jednu pěknou blndýnu z Chicaga. A v neposlední řadě i o tom, že zakříknutý Ósacký polda z kanceláře se může přiblížit americkému extrahustému poldovi. Takový asijsko-americký sen. ()

Derek

absolútne priemerný krimi-thriller. od prepadu do nižšieho hodnotenia ho zachraňuje scott a jeho nesporný vizuálny talent (hlavne v druhej polovici filmu, väčšina záberov vyzerá ako pohladnice). filmu ani príliš nepomáha douglas, ktorý tu je dosť nesympatický a pôsobý dojmom strašne namysleného frajera. ()

FilmFan24

Velmi kvalitní byť mnohými diváky plně nedoceněný kriminální thriler poněkud pomalého tempa, skvělé špinavé vizuální stránky podkreslené atmosférickou hudbou Hanse Zimmera, mě při každé repríze něčím překvapí. Třeba tím, že se kouří tam kde to dneska už možné není jako třeba v letadle. Ústřední dvojici nekomformních policistů ve skvělém hereckém podání Michaela Douglase a Andy Garcii skvěle doplňují Ken Takakura a Cate Capshaw. ()

higuain

Scott si za celá osmdesátá léta nedokázal vybrat ani jeden kvalitní scénář - a počítám do toho i tolik oslavovaného Blade Runnera, který mě po obsahové stránce též nezaujal. Black Rain toho nemá moc co nabídnout. Občas proběhne řemeslně kvalitní akce, hraje k tomu solidní hudba, na druhou stranu to má ale poměrně dost hluchých míst, což v kombinaci s nezajímavou zápletkou nemůže dát na víc než průměr. ()

BoredSeal

Jestli čekáte zajímavý pohled na japonskou kulturu a mentalitu, tak na to zapomeňte, tohle by zplácal z nesmyslných mýtů i čtenář Blesku. Ridley Scott si tradičně nevšímá toho, že točí kravinu a snaží se o výtvarnou stránku, která ale tentokrát i přes kulisy Japonska neohromuje. Postava Michaela Douglase je nesympatický otravný kretén, parodie asociála, se kterým nelze sympatizovat a výlet obou detektivů v civilizovaných divácích vzbuzuje silný pocit trapnosti. Nuda, klišé, demence, zfušované řemeslo. ()

Joe321

Skvělá akce z pozdních osmdesátých let s nezaměnitelnou atmosférou, které dodává šmrnc drsný Douglas a Zimmerova hudba. Skoro se stydím, že mi tahle věc unikala tak dlouho, protože určitě stojí za to a vybojovala si u mě místo ve zlatém fondu béček z let, kdy frčeli frajeři v černých brýlých a kožené bundě či navazelínovaní svalovci. -"Musíte být trpělivý." -"Se*u na trpělivost!" a nejlepší -"Sem zvyklej na pusu než mě začne někdo jebat." ()

Martin741

Ridley Scott ako reziser vedel keysi tocit fakt kvalitu, dokazom je aj tento sympaticky film s vybornym scenarom a strhujucim dejom. Akcia sa najde, aj napatie tam je, a filmu hlavne vladne kvalitny herec v podobe Michaela Douglasa /Lovci lvu/. 76 % ()

Figu

Dejme vzpomenout Brucovým Smrtonosným pastím, Slyovým Rambům či třeba Arnoldovu Komandu... I Douglas v letech osmdesátých uměl zatočit s pár parchantama a vysolit u toho i nějakou tu drsnou hlášku! Režie Ridley Scott, hudba Zimmerova a pletka s Yakuzou, to přeci nemůže nebavit. Ovšem i přes dobrý výkon Michaela jsem moc rád, že se sundal z dráhy akčního herce, protože dnes se težko hledá lepší herec devadesátkových thrillerů, než je právě ON! 75% ()

deepend

Mám rád filmy Ridleyho Scotta, ale přiznám se, že tohle mi moc nesedlo. Michael Douglas jako drsný polda vs.Yakuza, trochu to připomíná ROK DRAKA. No nic i Ridley Scott má své slabé chvilky... ()

dezorz

Policajti, dazd, azijati. Scottovi zostali z detailne preplnenho Blade Runnera prebytky a tak ich vyuzil rychlo v dalsom filme. ()

Rodriguez

Film o japonské mafii (Yakuze) a dvou New Yorských policistech, kteří se snaží obhájit právo a pořádek, když selhali cestou do Japonska. Akční kriminálka, která má spád a švih. ()

bourec

Ten film se mi pořád líbí, i přes úplně děsnou kvalitu záznamu na dvd. Ale na pět ani čtyři hvězdice to není, to vůbec. Krimoška z Japonska točená stylem jako Blade runner. Tenhle Scott nebyl machr jako brácha. 70%. ()

BarryLyndon

Zapomenutá pecka kterou jsem nevím proč neviděl. Díky moc Hladovi za doporučení. Moc mi to sedlo. A mít doma tequilu, tak si hned dám Hardboiled nebo Killera 8/10 ()

C0r0ner

Problém tohohle filmu je ten, že je už jsem všechno v něm obsažené viděl někde jinde a lépe. Spousta dobrých nápadů je proto pohřbená v průměrnosti a bohužel i nudě, což jsem od Scotta nečekal. Mít to tak hodinu a půl, mohlo z toho něco i být, ale takhle vážně není moc o co stát. 55% ()

Fallen_One

Možná je to tím, že je to starší a nemá to takový ten nádech, který mi tam chybí, zřejmě vinou mé filmové zhýčkanosti, ale pořád se na to dá koukat. Čistě průměrná záležitost, co nezkazí večer. ()

Juto

Tento film kombinuje vynikajúce herecké výkony, nádhernú kinematografiu, skvelú atmosféru a niekoľko vynikajúcich akčných scén ... a vystihuje to správne. Režisér Ridley Scott prináša všetky svoje filmové zbrane a roztočí tieto prvky do definitívneho policajného akčného thrilleru. 8/10 ()

Maty85

Vynikající a poměrně drsnej krimi snímek od mistra R. Scotta. Douglas v trošku netradiční roli to zvládl výborně. Hodně zajímavej filmek. ()