poster

Blade Runner

 • Česko

  Ostré komando

 • Česko

  Běžec poostří

 • USA

  Blade Runner

 • Hong Kong

  Blade Runner

 • Velká Británie

  Blade Runner

 • Slovensko

  Blade Runner

Sci-Fi / Thriller

USA / Hong Kong / Velká Británie, 1982, 117 min

Diskuze k filmu (1 108)

<< novější 55 54 53 52 42 28 15 1
  • 6.5.2018  05:55
  Feidias
  (hodnocení, komentáře)

  Hodně inspirované Blade Runnerem: https://www.csfd.cz/film/327118-altered-carbon/komentare/

   

  Na seriál to má boží efekty a některé scény jsou přímo "remake" původního Blade Runnera. Zvlášť první půlka první série super! Má to svoje mouchy, ale doporučuju! Je zajímavé vidět tenhle seriál a porovnat přístup v Blade Runner 2049. Ještě víc tak doceňuji, že je pokračování božího filmu jiné.

  • 18.3.2018  12:58
  Ivoman
  (hodnocení, komentáře)

  Nadčasovost snímku mě nějak minula, poprvé jsem viděl dnes a teda jakoby dost nuda. Než scifi, tak je to spíš psychothriller. Že na natáčení chyběly prachy je vidět snad v každém záběru.

  • 8.2.2018  14:02
  Feidias
  (hodnocení, komentáře)

  BR 2049 je pro mě maximalistické pokračování jedničky ve smyslu dlouhých scén a záběrů. Od natočení prvního dílu už uběhlo dost času. Je jiná doba, atd. Věřím, že to někomu nemusí sednout. Taky mám filmy, kde jsem si po prvním zkouknutí říkal, co je na tom kultovního. Mám ten film, ale strašně rád. Ne proto, že je kultovní, ale protože se mi prostě strašně líbí:).

  • 8.2.2018  02:23
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kaufman a jeho multy...

  • 8.2.2018  00:19
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  100+1 mouder od Castratora, 100% free na csfd.cz ;)

  • 7.2.2018  19:12
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Není nad počítačovou hru podle soundtracku a rádoby moudra o rádoby moudrech😊😉😊😊😉😊😊😉😊😊😉😊

  • 7.2.2018  04:47
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  Podobných rádoby mouder jsou internetové diskuze plné k prasknutí a dost dobře si s nimi člověk nemusí dělat hlavu, a proč taky.. ? Aneb kdyby se aspoň polovina takových rádoby pisálků soustředila na diskuzi o filmu a nikoli na rozbory ostatních, bylo by tu i jinde o moc líp...

  • 7.2.2018  04:32
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Aneb inteligence jako genetická vloha, kterou prostředí ovlivňuje minimálně.

  • 7.2.2018  03:58
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Jop, ta první z roku 1985 je inspirovaná právě Vangelisovým soundtrackem k filmu :) ;)

  • 7.2.2018  02:46
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Není nad počítačovou hru podle soundtracku😊😉😊😊😉😊😊😉😊😊😉😊

  na příspěvěk reagoval Jakkob
  • 7.2.2018  02:22
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  Mr.Apache: Ve finále o moc nejde, kor na poli internetové diskuze, kde jsme všichni na jedné lodi...

  • 7.2.2018  02:13
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  *někteří fandové

  • 7.2.2018  02:12
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Zeptám se je důležité znát první díl před nový dílem? Na ten bych se kouknul kvůli Letovi.

  Není a když už jsi to rozkoukal, tak víš, kdo je Deckard a kdo je Rachael, co dělal Tyrell. Víc toho vědět nepotřebuješ.

  Leto je tam asi déle než sedm minut, tam jsou všechny scény dost roztáhlé, tipoval bych to na 20 až 25 minut a mně se taky dost líbil, zvláštně mluví (v originále).

  Jak tu někdo píše, že když ti nesedl BR, tak nemáš důvod koukat na BR 2049, je samozřejmě hovadina. Nejenom kvůli tomu, že každý film je jiný (a u těchto dvou to platí dvojnásob), ale taky kvůli tomu, že je dost lidí, kterým se BR nelíbil a BR 2049 ano a naopak, fandové BR BR 2049 na chuť vůbec nepřišli.

  Doporučuji se podívat a když se ti nebude líbit, nebude, když bude, můžeš tím jenom získat. Doporučuji sledovat na televizi s úhlopříčkou minimálně metr (nebo najít kino, kde to dávají).

  • 7.2.2018  01:28
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kdybys ty výrony toho blba četl ty a další "chytráci", pak by těch sraček od vás bylo v diskuzi méně. Pokud byste teda ty výrony vašimi slepičími mozečky pobrali:-) Ono předpokládat, že u vás přečíst automaticky znamená i pochopit je chybou.

  • 7.2.2018  01:12
  Mr.Apache
  (hodnocení, komentáře)

  Zajímalo by mě, jestli výrony toho blba čte ještě někdo jiný než on sám.

  na příspěvěk reagoval Jakkob
  • 7.2.2018  00:01
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  VHS verze na uložtu je z VHS jen částečně, je tam zvuková stopa z kazety. Ten je pak napasován na velmi špatný DVD rip.

   

  Teď to poslouchám a ten český dabing má chybu ohledně těch zabitých replikantů u Tyrella. Říká tam, že jeden byl zabit, ale ve FC je v originále uvedeno, že zabiti byli dva, proto čtyři zbyli. V DC v angličtině je to taky špatně, ve FC je to už opravené,  dabing to ale v té FC zase mění na toho jednoho, protože je použit pořád tentýž dabing.

  V testu na začátku je v originále zmínka o želvě, replikant neví co to je, protože v angličtině je rozdíl mezi turtle a tortoise. V českých titulcích na DVD u FC je to trochu zmatené, tam se nejdřív mluví o želvě a když se zeptá testovaný, co to je, tak to ten testující upřesní, že jde o želvu podobnou mořské želvě.

  V dabingu je dabing změněn úplně, aby se do toho rozdílu mezi želvama, které v češtině nejsou, nezapletli.

  • 6.2.2018  23:50

  Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

  • 6.2.2018  23:06
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Český dabing je fakt speciální, vznikl pro tu původní verzi, film se jmenoval Ostrá komanda, replikanti byli replikové a určitě by se našlo víc nepřesností nebo vyloženě chyb. A že byl pak tento dabing použit i na další verze (je i u Director's Cut), to zvyšuje počet těch dostupných verzí na osm. Pět běžně dostupných (workprint, theatrical USA, international /criterion/, DC, FC) plus international s dabingem, DC s dabingem a FC s dabingem.

  Kdyby to někoho zajímalo a nevěděl o tom, tak na uložtu je k dispozici nejen FC s dabingem, ale i DC s dabingem (poznáte podle času), dokonce je tam DC z VHS, hledejte Ostré komando.

   

  Verzi international, která u nás vyšla na VHS (jestli byl český dabing u této verze v pětidiskové kolekci, která u nás byla k prodeji nevím, mám jen blu-ray kolekci ze zahraničí), jsem s dabingem bohužel nenašel.

  • 6.2.2018  22:42
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: To hodnocení BR mnoha lidmi jako průměr, podprůměr, špatný film, je podle mě z toho důvodu, že je to film provedením výjimečný, který tu nebyl ani předtím, ani potom. To věčně ochcané prostředí budoucnosti, budovy, létající dopravní prostředky, oblečení atd., které připomíná náš svět, i když je úplně jiné, diváky něčím dráždí a oni ho těžko stráví, to ztvárnění rozptyluje.

  Viděl jsem ho poprvé v kině při uvedení režisérského sestřihu a po skončení jsem z toho měl pocit, že to byl strašně pěkný film a to prostředí je naprosto fascinující, ale měl jsem v tom příběhu trošku zmatek. Viděl jsem ho pak asi o dva nebo tři roky později v televizi a měl jsem z toho podobný pocit, je to krásný, ale zůstalo pár otazníků proč to a proč tohle a protože šel pozdě večer, tak jsem u toho skoro usnul. Až když jsem se na něj podíval potřetí s tím, že se budu na film soustředit, tak se mi poprvé líbil celkově.

  Byl jsem vždycky sci-fi fanouškem, myslím literaturu, tak asi proto jsem od prvního zhlédnutí oceňoval to zvárnění, které bylo a pořád je (možná až na vybavení kuchyně a tu televizi s tiskárnou, které dnes působí lehce zastarale) naprosto unikátní. Pátý element je moc rozjuchaný, je tam moc příšer a připomíná to Hv. války, není ani tam ani trochu reálnosti, takkový pocit mám ze skoro všech filmů z budoucnosti, u BR nikoliv, ten svět je dokonalost sama. Nebýt toho, tak se mi to asi moc nelíbí, to se přiznám, příběh žádná sláva není. Dostal se mi pod kůži díky tomu, že jsem BR viděl hodněkrát a viděl jsem ho hodněkrát především kvůli tomu jak vypadá.

  • 6.2.2018  22:25
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: BR 2049 podle mě (podle mě) je úplně jiný film než BR. Jednak je ten příběh poměrně jednoduchý a je velmi natažen, jednak je to mnohem víc podívaná než BR. Kdyby měl BR 2049 být natočen stejně jako BR, tak by měl tak 80 minut.

  Jestli se ti líbil ten kraťas, tak se na BR 2049 určitě podívej, mohlo by se ti to líbit. Ale udělej si čas a očekávej opravdu pomalejší film, ve kterém je to provedení hodně důležité, bez toho by to byla docela slabota.

  • 6.2.2018  21:09
  dragon94
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Ten námět jsem jako tak nějak pobral. To, že je to policajt co už to dělat nechtěl, ale musí se vrátit, protože replikátoři a on je v tom nejlepší, že je pozná podle několika otázek atd.. To jako beru, není to špatný námět. Navíc cyberpunk mám velice rád. Ať už se tu bavíme o ghost in the shell, Totall recall, Deus ex atd.... Ale tohle mě prostě néjenom, že nebaví, ale mám pocit, že se tam vlastně nic neděje. Navíc ani jedna postava mě ničím nezaujala. A to je Ford jeden z mých nejoblíbenějších herců. Nechci se tu dál opakovat s mími výtkami. Sledování té hodiny a 15ti minut pro mě bylo prostě utrpení a pokud je pravda to co tady ostatní psali, že dvojka je dělaná ve stejném stylu tak se na ní nepodívám.

  Ten kraťas s Letem jsem teď viděl a nebyl vůbec špatný. Holt nedá se jinak než prohlásit, že Blade runner je pro mě jeden z nejhůře natočených filmů co jsem kdy viděl.

  Moc odpadů opravdu nedávám, když bych vynechal české záležitosti a staré planety opic, které přišli po prvních dvou dílech, zbývá mi vlastně jenom Lovecká sezóna 3, Sherlock: Přízračná nevěsta, Legenda o Tarzanovi, Transformers: poslední rytíř a teď se k nim bohužel přidává i Blade Runner.

  na příspěvěk reagoval Castrator , Castrator
  • 6.2.2018  21:07
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

  movieband: Já si ti občas pustím právě k odpolednímu šlofíku, hudba a ruchy LA fajně mě to zhypnotizují. Ale vždy mě probudí retirement holky s hadem, to sklo dělá strašný rachot :) To je výhoda filmů, které znaš nazpaměť, i během poslechu ost si může člověk promítat některé scény.

  • 6.2.2018  20:44
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Tak to je potom jasné, neb naše dabovaná verze s dabingem z roku raz dva, i když umě napasovaná na Final Cut verzi, je jakási neoficiální a zcela ojedinělá, další verze Blade Runnera. Aspoň v tomto ohledu máme něco, co nikdo jiný ne :) A jinak ten dabing je fakt strašlivej, což je mj dáno i tím, že je fakt starý, snad ještě z 90. let. Co mě ale fascinuje, tak skutečnost, že se autorům nechtělo dělat dabing nový, ale přesto si dali dost práce s tím, aby dabing pro Theatrical verzi přečasovali pro Final Cut verzi.. XD

  • 6.2.2018  19:54
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94, dragon94: To je dabingem, ty voiceovery ve FC, ničím jiným.

  Ten film není těžký. Blade Runner Deckard - Ford se v kanceláři toho policajta dozví, že na Zem se dostalo šest replikantů/androidů a jsou pro lidi nebezpeční. Dva z nich byli zabiti, když byli navštívit "stvořitele" Tyrella a čtyři běhají po svobdě. Jedním z nich je ten z úplného začátku filmu. Deckard jede na hotel, kde ten z toho začátku filmu bydlel, tam něco najde, je to stopa. Pak zajede za Tyrellem aby se dozvěděl informace o replikantech, při tom se seznámí s tou ženou. A takhle pokračuje vyšetřování a hledání replikantů plus je v tom ta romance. To je všechno. Akorát je to celé tmavé a chvílema trochu pomalejší.

  na příspěvěk reagoval dragon94
  • 6.2.2018  19:54

  Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

  • 6.2.2018  19:50
  movieband
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: Každý to má jinak :) já u toho prvně usnul, po druhé sem to dokoukal taky, s klepáním na hodinky, ale pak napotřetí, počtvrté to bylo perfektní a já si v tom filmu našel zalíbení. Ba co víc, líbilo se mi právě tech. zpracování filmu, které je podle mě geniální a celkové vyznění je pro mě taky dost zasahující. A mimo mísu na předlohu se už chystám, dočtu Orwellovo 1984 a pak du na knižního Blade Runnera, co sem dostal k Vánocům. 

  na příspěvěk reagoval Abes
  • 6.2.2018  19:49
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  dragon94: To asi ne, no.

  Mně se líbí všech pět dostupných vydaných, každá má něco do sebe, kdyby se mi ten film příčil jako tobě, ty různé sestřihy by na tom nic nezměnily.

  • 6.2.2018  19:49

  Uživatel movieband smazal svůj příspěvek.

<< novější 55 54 53 52 42 28 15 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace