Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

dereksmart

Kdysi dávno nás sedělo šest mladých chlapců a moje švagrová u piva.... řeč přišla na vojenský výcvik.... a s překvapením jsme zjistili, že jediný kdo byl na vojně je právě ona.... mám takové podezření že za tím byla právě tahle Ridleyho trapná agitka ... Demi z ocele....Demi citlivka...Demi bojovnice....Demi se sbírkou básní.........a kdokoliv při smyslech nemůže věřit ani jednomu..... ()

Misterioso

Mně se tohle dílko Ridleyho Scotta, které bývá často považováno jako jeden z jeho největších úletů, překvapivě docela líbilo. Mez očekávání jsem totiž neměl příliš vysoko, což se zřejmě vyplatilo, protože právě proto mi asi tenhle filmu nepřišel až tak špatný. Není to Olověná vesta, samozřejmě, ale film, byť mě nijak zvlášť nezaujal, nenudí. Je to natočeno zručně a Demi Moore, byť nepodává žádný světaborný výkon, je snesitelná. Slušné 3 hvězdy. ()

wray

80te a 90te roky boli proste "zlatym obdobim" akcnych filmov. Gi Jane som videl uz v '97 a vtedy to bol, taky celkom fajn film. Ale - s casom dozrel a dnes sa mi paci este viac :) Zazrel som ho raz vecer ked som prepinal TV a - tak ma to znova zaujalo ze som to vypol, siel k PC a pozrel si to od zaciatku (v TV som zaciatok nestihol a 10minutove reklamy ozaj nemusim, dabing tiez radsej nie...) - youtube je paradny vynalez i ked filmove studia so mnou asi nebudu suhlasit :) no nic - proste aj po rokoch (resp. najma po rokoch) vyborne! Demi mi prisla celkom uveritelna, mortensenova postava mala tiez cosi do seba, a vobec mi nevadilo ze to bolo cele o superamericanoch co zvitazia nad celym svetom - o tom predsa akcne filmy z 80-90 rokov su. ak mate filmy z tohto obdobia rovnako radi ako ja, urcite odporucujem. ak vsak vyzadujete nieco dramtickejsie, s plnsim pribehom, proste cosi hlbsie, tak GI Jane mozete preskocit (ale bude to na Vasu skodu :)))) ()

Dacsus

Naozaj dobry film, ktory vynika vcelku zaujimavou zvlastnostou, a to tou ze nielenze je o sovinizme, ale ako tu tak citam komentare, dokaze sovinistov z rad divakov dokopat k tomu, aby pravdivost prislovia "Trafena hus zagaga" nechcene potvrdili. ()

Horác

Silná trojka. Jen jsem to bohužel viděl s dabingem a důstojník Soukup mě fakt ničil. A paní senátorka byla pěkná pizda. ()

kacer4

Tak ako sú ženské povolania chyžná, upratovačka alebo sekretárka, mužské budú vždy požianik, šofér kamiónu a vojak. Preto podľa mňa film trochu preháňa. Ale zase neodsudzujem ženy. Verím, že niektoré by to zvládli. Teraz k filmu... Celkom dobre natočené, scenár je trochu slabší, a Demi Moore má o veľmi moore väčšie prsia ako som si myslel. ()

LencaN

Nebylo to zas až tak špatné, jak jsem čekala. Nakonec se mi to dokonce i líbilo. Ženy to nemají v armádě lehké i dnes (tuším), natož zrovna v takovém drsném výcviku jako vidíme ve filmu. Sem tam se objevila nějaká velice feministická narážka, občas naopak zase chlapsy šovinistická, ale to k tomu patří a jedině to pomáhalo přiblížit to napětí mezi muži a jedinou ženou v jednotce. Demi Moore asi není žádná excelentní herečka, ale tady to ničemu nevadilo a působila uvěřitelně. Vizáž na tu roli měla, formu taky. Jen člověku přijdou líto ty ostříhané vlasy. Celkově to bylo koukatelné, ale je jasné, že chlapi se radši podívají na nějakou skutečnou vojenskou akci než aby řešili s G. I. Jane, jestli má vlastní sprchu nebo záchodky. ()

Werewolf2

Uz vidim ten spot.... G.I. Jane, film Ridleyho Scotta, v hlavni roli s Demi Mooreovou a Viggo Mortensenem...na Nove. Typicky novak se na to urcite chyti. Film jinak nic moc. ()

Radu1

Tenhle film mám rád, nesouhlasím s hodnocením že je slabý, možná Demi Moore mohla být nahrazena někým jiným, každopádně pod 80% určitě ne. ()

zurivymlok

Není to zrovna filmový skvost, zvláště na Ridleyho Scotta, ale myslím, že film tu je podhodnocený. Myslím, že takových 65 či 70 % by mít mohl. Já osobně dávám 65 %. To je na čtyři hvězdičky málo. ()

Lea.inJuly

Dobře natočený film, výborný Viggo a do první půlky výborná Demi, dokud to místy decánko nepřeháněla se stylizováním se do muže. Ale v rámci toho, že musela přitvrdit, aby ji chlapi brali, je to ještě akceptovatelné. A pak mi trochu rvaly oči z důlků záběry z poslední akce, kdy kamera pro větší efektivitu "pulzovala" rychlým přibližovaním a oddalováním záběru. Je sice pravda, že bez toho by to asi nebylo tak úplně ono, ale na můj vkus je to použito až moc. Jinak jsem ten film jako puberťanda milovala, uvidíme, jak moc to budu milovat i o pár krátkých let později :) ()

josmart

Kultovní film pro militantní feministky. Je natočen velice kvalitně - přes to, že je tvořen samými klišé, dokáže zaujmout. ()

gizi

Celkem slušný snímek, ale mě nijak nenadchnul. Téma vojenské buzerace zrovna nemusím. 70% a 3*. 4.12.10. ()

vlk++

Minulý víkend dávali G. I. Jane kolem půlnoci na ČT1. Původně už jsem měl namířeno do postele, ale opět jsem se u toho zasekl. Přitom už jsem to viděl tak 4x. Pro mě je to nabíjecí film a jasných 5*. A pro Demi Moore zřejmě jedna ze životních rolí. "Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud." D. H. Lawrence ()

Raggnar odpad!

a ona i dokonce US superhrdinka ukázala, že v Zemi bohů a vlajek a dokonalosti se najde žena, která se stane Special U.AMC.GI-P63 GX-SUPER jednotce, které se nerovnají ani jednotky vzálené budoucnosti, spojeno s galerií těch ultra-nabušených amerických modelových kotev, které vlastně, žena překoná!!! O-o óóóóóóó ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)