Swiri

쉬리

Shiri

Akční / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 1999, 124 min

,,VY DVA JSTE NEJLEPŠÍ AGENTI, KTERÉ MÁME. VAŠÍ HLAVNÍ PRIORITOU JE DOSTAT JI......“ /// Bang-hee Lee. Severokorejská smrtící mašina. A vůbec, všichni ti ,,ze severu“ dělaj těm ,,na jihu“ pakárnu. Trocha špionáže, trocha politiky a kus akce. Všechno dohromady to dává smysl, takže po hodince jsem zralej ke skládání oslavných songů, když v tom – neprůstřelný agenti a superhrdinská dokonalost sráží mé nadšení. Optimisticky ovšem připomínám, že s tímto lapsusem se akce dvojnásobí. Tak babo raď! Tohle mohla bejt **** jak vyšitá. Závěrečnej finiš obstarává love story…, fakt, nebejt těch bezduchejch píčovin… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, co by mohli mít společnýho štěnice a ryby. (Akvárko?) 2.) Baví mě, když jsou kluci (a holky) z KLDR v akci. 3.) Thx za titule ,,risokramo“ a ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(12.8.2013)

..mix akcie - dramy/napatia - romantiky..velmi zrucne a zaroven v obraze (sposobe snimania - najma "nerotujuce" zabery) ukazujuce schopnost vlastnej variacie na hollywoodsky maistream, ktory pomerne dlho ovladal korejske kina..//..swiri, okrem toho, co pise Adrian, je tiez jednym z breakov v tematickom tabu - a to v dvoch liniach: osobnej i akejsi verejnej..tabu, o ktorom hovorim, spociva v zakaze hovorit o severnej korei inak ako o krajine, kde su draci, levy a komunisti..v ziadnom pripade by to nemala byt zem, kde chcu mier, slobodu a vlastne zivot, aky vedie juh..tato myslienka je vo filme (pre istotu) explicitne vyjadrená a vztiahnutá aj na súkromný vzťah..a ešte som si prečítala, že je swiri jeden z najvýznamnejších filmov v rámci hallyu - korejskej horúčky, ktorá sa strhla v 90. rokoch..(21.8.2006)

• Idaho

Nadhodnocená srágorka, v níž se se za maskou „chytrého“ politického thrilleru skrývá mix romantiky a špatného akčního filmu úrovně Commanda (nikdo mi nevymluví, že se speciální jednotky a tajní agenti s v tomto filmu nechovají jako banda idiotů). Za zbytečně nevyužité dobré herecké výkony dávám 30 %. Pro korejskou kinematografii možná důležitý film, pro filmového diváka film vcelku zbytečný.(6.7.2006)

Příběh je dost snadno čitelnej, skoro by se mi chtělo říct, až trošku moc snadno na to jak se to snaží být tajemný a zkrácení by tomu taky neuškodilo, nicméně i tak je to výbornej teroristickej thriller, kterej v závěrečný půlhodině neskutečně vygraduje k velkýmu finále, akorát škoda, že takhle napínavej nebyl celej film, jelikož to co se děje předtim působí občas mírně utahaně.(3.12.2008)

Jedna rudá hvězda musí dolů. Jen se divím, že se severokorejská jednotka se svými superschopnostmi zahazovala s nějakými Jihokorejci. S takovým potencionálem mohli za chvíli sedět v Zakázaném městě. Jinak skvělý film, ani jsem netušila, že to trvalo 2 hodiny. Rychle ubíhající děj, výborní herci a mladý Kang-ho Song.(10.5.2010)

• - V jedné scéně je vidět, že hlavní hrdina má na stěně v bytě plakát s českým nápisem "Saténový střevíček". (damned)