Swiri

쉬리

Shiri

Akční / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 1999, 124 min

Moj kamarat, s ktorym som tento film pozeral, po skonceni filmu poznamenal : "Ak by tento film natocili americania, ani pri nom nepohnem obocim". A o tom to je. Shiri je vo svojom jadre nenarocny, popkornovy akcnak. Ti dobri, ti zli, akcia, strelba, niekolko dejovych zvratov ci sokujucich odhaleni, no je natoceny sposobom, ktory vas dostane. Je natoceny po korejsky. S hutnou davkou emocii, osudovych okamihov, drsnosti. Film nekonci prichodom policajnych aut na miesto cinu, ale ma krasny, jemny dlhy epilog, na povrch sa dostane myslienka a postavy nadobudnu omnoho vacsiu hlbku. A ja som zistil, ze som prave nevidel "len" dobre natoceny akcnak, ale skutocne skvely film, ktoreho pocity doznievaju este dlho po dopozerani. Jeden z tych korejsky filmov, ktore by skutocne nemal NIKTO minut. (9/10)(22.9.2008)

• Chrustyn

Tak se korejci vydali i na půdu akčního filmu. Z filmu je cítit pokus o přiblížení se hollywoodské produkci avšak co se týká zpracování tak to značně pokulhává. Děj není stejně jako u většiny akčňáků až tak důležitý ale zde je problém v tom, že film nedokáže pořádně zabavit nebo zaujmout. Akčních scén je minimum a i když nepůsobí lacině jsou velice nepřehledné a špatně natočené. A to, že se tvůrci snaží do děje vložit i dramatické části je úplně zbytečné.(31.12.2008)

,,VY DVA JSTE NEJLEPŠÍ AGENTI, KTERÉ MÁME. VAŠÍ HLAVNÍ PRIORITOU JE DOSTAT JI......“ /// Bang-hee Lee. Severokorejská smrtící mašina. A vůbec, všichni ti ,,ze severu“ dělaj těm ,,na jihu“ pakárnu. Trocha špionáže, trocha politiky a kus akce. Všechno dohromady to dává smysl, takže po hodince jsem zralej ke skládání oslavných songů, když v tom – neprůstřelný agenti a superhrdinská dokonalost sráží mé nadšení. Optimisticky ovšem připomínám, že s tímto lapsusem se akce dvojnásobí. Tak babo raď! Tohle mohla bejt **** jak vyšitá. Závěrečnej finiš obstarává love story…, fakt, nebejt těch bezduchejch píčovin… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, co by mohli mít společnýho štěnice a ryby. (Akvárko?) 2.) Baví mě, když jsou kluci (a holky) z KLDR v akci. 3.) Thx za titule ,,risokramo“ a ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(12.8.2013)

• Idaho

Nadhodnocená srágorka, v níž se se za maskou „chytrého“ politického thrilleru skrývá mix romantiky a špatného akčního filmu úrovně Commanda (nikdo mi nevymluví, že se speciální jednotky a tajní agenti s v tomto filmu nechovají jako banda idiotů). Za zbytečně nevyužité dobré herecké výkony dávám 30 %. Pro korejskou kinematografii možná důležitý film, pro filmového diváka film vcelku zbytečný.(6.7.2006)

Příběh je dost snadno čitelnej, skoro by se mi chtělo říct, až trošku moc snadno na to jak se to snaží být tajemný a zkrácení by tomu taky neuškodilo, nicméně i tak je to výbornej teroristickej thriller, kterej v závěrečný půlhodině neskutečně vygraduje k velkýmu finále, akorát škoda, že takhle napínavej nebyl celej film, jelikož to co se děje předtim působí občas mírně utahaně.(3.12.2008)

• - V jedné scéně je vidět, že hlavní hrdina má na stěně v bytě plakát s českým nápisem "Saténový střevíček". (damned)