Ten, kdo mě hlídá

• slovenský

Ten, kto ma stráži

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1987, 106 min

Velká lákadlo jsou Ridley Scott a Tom Berenger. CITÁT - Miluju tvůj zadek. Polož ho na postel, než ti.......spadne na zem....... Kriminální příběh, který je prostě na svou dobu jen průměrný. Dobrá hudba, výber herců se také povedl ale to je tak vše. Žádné moc velké akční scény ani napětí. Ke konci trochu zmatené. Logických 50% CITÁT - Tady se člověk těžko vyzná........(31.8.2014)

Zamilovať sa do práce, keď je ženského pohlavia, o tom by vedel rozprávať hlavne Costnerov Bodyguard. Obyčajný poručík pričuchne k vyššej spoločnosti a romantická zápletka je na svete. Tá sa vlečie až do konca, ale Ridley Scott z toho urobil aspoň priemerný thriller. –––– Zastřelil jste někdy někoho? – Ano. – A ztvrdnul vám?(27.8.2018)

Najmenej známa a najviac tendenčná Scottovka. Vo svojej dobe relatívne slušne oceňovaný, ale rovnako rýchlo zabudnutý romantický thriller. Príbeh ženatého policajta, ktorý má za úlohu chrániť svedkyňu vraždy a zamiluje sa do nej, bol prvým režisérovým filmom odohrávajúcim sa v súčasnosti. Audiovizuálne je neprekvapivo, ako aj ostatné majstrove diela, úžasný, no neprináša nič nové a veľmi nevhodne pokračuje vo výrazových prostriedkoch nastavených Blade Runnerom. Zápletka postavená na manželskej kríze si totiž žiada odlišnú formu rozprávania než temná sci - fi z budúcnosti. Po komerčnej stránke navyše išlo o neúspech. V rovnakom roku totiž vznikla dnes už klasická Osudová príťažlivosť, pracujúca s témou manželskej nevery pre divákov podstatne atraktívnejšie a prístupnejšie. 5/10(16.3.2016)

,,TÁ DÁMA MÁ DOKTORÁT Z FILOZOFIE." ,,A JA MÁM IQ 170." __ ,,Ten, kto ma stráži" patrí medzi Scottove menej známe kúsky z dôvodov jeho slabšej TV/DVD distribúcie i rutinného spracovania, ktoré neurazí a ani nenadchne. Jednoducho povedané, film tak priemerný ako sa len dá. Aby som filmu nekrivdil, oceňujem ako sa vedľajšia rodinná línia postupne pretláča do popredia a naberá na vážnosti a zapáčil sa mi tiež sympaticky stvárnený policajt v podaní Toma Berengera, ktorého som mal doposiaľ zafixovaného ako psychopatického sadistu z ,,Čaty". Samozrejme je film tradične slušný aj po vizuálnej stránke, ale pozrel som si ho pre skompletizovanie Scottovej filmografie. (628. hodnotenie, 31. komentár k filmu)(26.8.2018)

• dobytek

Od filmu, pod kterym je podepsanej Ridley Scott, jsem očekával trochu exkluzivnější podívanou. Tohle je ale po všech stránkách úplně obyčejnej film, kterej snadno zapadne v záplavě všech romanticko-krimi thrillerů z tohoto období. Snad jedinym kladem je charismatickej záporák. Naopak Tom Berenger a Mimi Rogers jsou nevýrazný.(17.3.2019)

• - Film má název podle stejnojmenné písně skupiny Gershwin 1926. (Terva)

• - Do role Claire Gregory byla zvažována herečka Sharon Stone. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku a Kalifornii. (Terva)