Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

LukasLongr

Pár vojáků vysadí na Skotské vrchovině skrz několikadenní cvičení, ale místo vojenského odporu slepými náboji najdou stanoviště s rozcupovanýma vojáky s ostrými náboji. Stál proti nim horší nepřítel, něž si dokážou představit. Akční film s lehce humornýma chvilkami, natočený v krásné přírodě Skotských hor. Dobrý film na večerní zábavu. ()

Zanian

Jeden z nejlepších filmů s vlkodlačí tématikou. Udělali dobře, že s nízkým rozpočtem vsadili na masky místo CGI, povedli se. Bohužel se druhého (stále slibovaného) asi nedočkáme... ()

-krusty-

EHF: Možná mám pro Marshalla slabost, možná mám slabost pro anglické věci a možná jsem vděčný za cokoliv neamerického...ale DOG SOLDIERS považuji za špičku ve svém žánru. Já vím že "parta vojáku bojujících v lesní chatě proti vlkodlakům" není zrovna originální a v různých obměnách jsme již měli tu čest (třeba THE NIGHT OF THE LIVING DEAD), ale na tuhle kombinaci a v tomto zpracování si na to prostě nějak nevzpomínám. Sympatičtí herci, které znám i z jiných filmů, pěkně nehostinné prostředí a pěkně mazaní lidi-vlkodlaci. Vojáci spolu mluví, poznáváme je blíže a občas je k poslechu i velmi povedený dialog...což u takových survivalů nebývá zvykem. Spousta lidí nadává na ztvárnění vlkodlaků - mno, a jak byste si je představovali? Nějaké chlupy polepené herce? PC animace? Ne, ne, já jsem nadmíru spokojen. Jsou "psí", chlupatí, vysocí a tak bizarní, až démoničtí. Skvělá práce! Dovolil bych si až napsat: mrazivý film! Výtečně! ()

Dexies

Jednoduchý, na nic si nehrající film, kde najdu pár drsnějších scén, ale jinak oddechovka, nic víc nic míň, rad na něj kouknu ... ()

andy60

Moc strachu mně to nenahnalo a navíc první třetina byla strašně ukecaná. Když se děj přesunul do chaty, začalo to být zajímavější. Film pro pobavení na jeden večer. ()

Rathe

Když jsem to viděl poprvé, byl jsem z toho úplně posranej strachy. Myslel jsem si, že je to úplná novinka, a když jsem zjistil, že je to film z roku 2002 tak klobouk dolů chlapci. No teď zpětně si říkám, že tak hrozný to vlastně nebylo. A že ti vlkodlaci vlastně nejsou vůbec hrůzostrašní. Ale pořád to mělo svůj "wau" efekt. ()

Talbotus

Nečekejte od filmu hloubku, dech beroucí efekty nebo promyšlené dialogy. Tento film si klade za cíl pobavit, pracuje s jednoduchým příběhem a námětem a neklade si za cíl mířit mezi áčkové filmy. I po letech plní svůj hlavní účel - zabaví. ()

drkaldj

Celkem rychlí rozjezd. Vlkodlaci ze začátku nejsou moc vidět ale postupně se odhalují. Děj celkem předvídatelný. Přestřelka docela přehledná a správně akční. Kdyby Marshall dostal k ruce dobrého scénáristu, mohl by udělat sérii jako Underworld. Jako prvotina celkem slušný. ()

Fujin

Vlkodlačí Bééé jak z kanafasu. Jasně je to shit, ale tak trochu guilty pleasure. Tohle není žádna dokonalost, ale zase si to někdy kouknu znova :) ()