Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

gjjm

Docela vtipné vlkodlačí béčko, v rolích obětí nefigurují týnejdžři, ale vojáci, což vede k docela inteligentnímu scénáři. Nijak zvlášť děsivé, ale zato hodně vtipné a docela slušně atmosférické. Průměrný film s výbornými hláškami, po technické stránce toho nejde moc vytknout. I am not breaking radio silence just cos' you lot got spooked by a dead flying fucking cow. ()

VanTom

Poměrně atmosférický snímek, který se rozhodně nedá sledovat ve dne, jak je tmavý. :-) Ovšem pár dějových zvratů příliš pochopitelných není a jednání a motivace postav někdy opravdu překvapí svou nelogičností (proč proboha pořád řeší stav nábojů, když ví, že na vlkodlaky neúčinkují!?). ()

JohnSmith

Pokud se nepletu,tak vítěz Sundance festivalu.Krom celkem slušné režie,která je sice místy dost zmatená zaujme jistě pár hlášek vybraných z jiných filmů.Momentálně mě napadá sice jen There is no spoon,ale na něco bych možná ještě přišel ()

Danny F.

Dobře vsazený děj do vojenského prostředí. Ve filmu sice chybí pár akčnějších a hororově napínavých scén, ale i přesto jde o dobrou zábavu na noční zkouknutí tohoto vkodlačího hororu. 65% ()

Wade

Paráda i přes občas nesmyslné chování herců jsou Dog Soldiers kvalitní Akční/Horor. To co musím zmínit je určitě prostředí lesa, který byl nádherný a bylo by super postavit si tam stan a dát si  odpočinek. Vizuál vlkodlaků se mi hodně líbl a je to pro mě velké +. Díky všem těmhle věcem je tohle jeden z mých neoblíbenějších hororů. 90% ()

davidek

Kdyby se neklepala kamera, zřejmě by by to bylo ještě víc jak pohádka. Občas nesmysly. Nepatří mezi filmy na které se podívám znova. ()

JekoRek

ani trochu sem se nebál spíš smál. Když tam někdo zařve: "Vylezli mi střeva" a druhej mu odpoví "tak je tam dáme zpátky" tak co byste chtěli? 43% ()

-ELFKA-

Väčšiu blbosť som snáď v živote nevidela.. Ale taktiež som sa na ničom tak zlom už dlho tak velmi nenasmiala :-D Toto bolo tak strašne zlé, že som sa skoro popukala od smiechu.. Najprv som síce rozmýšlala či to mám brať vážne ako seriózny filmársky počin, ale po pár minútach bolo jasné, že sa to dá prežiť iba s recesistickým prístupom a naplno si užívať originálne hlášky.. Toto sa fakt oplatí vidieť keď sa veeeelmi nudíte ;-) ()

Ravi

Tenhle snímek především stojí na pochybném scénáři a dialozích, kdy už po pár minutách víte, že Vás dozajista čeká béčko (patrola vojáků, kteří po sobě v lese hulákají jako kdyby fandili na fotbale a vůbec se nechovají tak, aby se vyhnuli zvláštním jednotkám). Ne že by film byl úplně zcestný, hlavní myšlenka je dobrá a celkem i děsivá, ale provedení je zkrátka nízkorozpočtové, improvizované a pokulhávající. K tomu si přičtěte zajímavé obsazení, které ale svými výkony zklamalo. 45% = 2/5 ()

Kosmik 1

Mě se to neskutečně líbí. Něco mě k tomuto dílku přitahuje. Možná perfektní atmosféra, pozvolné a stupňující se napětí, skvělá hudba, spousta akčních scén. Není prostor k tomu, aby se divák nudil. Jsem rád, že pořád se z otřepaného žánru o vlkodlacích dá natočit něco tak působivého jako jsou Dog Soldiers. Mimochodem, dokonce vás i pobaví, vojáci mají spoustu dobrých hlášek. :-) ()

homerr

"Doufám, že se mnou udávíš" :-))) Škoda, že stvůry byly vidět tak často a tak moc. Ze začátku byla atmosféra o dost lepší. Jinak docela dobrý hlášky, ale Pád do tmy je atmosférou o dost lepší... ()

manonfire

Hlavně režizérsky těžce nezvládnuto. Vlkodlaci mi připomínali pivoně šiléneho pana Kemra z filmu "Za trnkovým keřem". Scény a střih byly tak zmrvené, že útok vlkodlaků na chajdu byl asi tak akční a akutní jako by jeho obyvatelé bojovali s dřevomorkou. 20% ()

Smileface

Scénář je podobně stupidní jako většina Hollywoodských slátanin(což nechápu),co mě ale dostalo jsou naprosto směšné a nevěruhodné efekty,které bych zařadil tak na počátek 80tých let.V jednom záběru vypadá střela z brokovnice jako římská svíce a to už jsem neokázal udržet pozornost... ()

cyberhawk

Jako komedie hrozny, jako horor jeste horsi, dohromady to vsak dava koukatelnou podivanou na jedno odpoledne, potazmo vecer. Hlasky ujdou :) ()

sedm.1

Po shlédnutí Marshallovo genialního "Pád do tmy" jsem neváhal ani chvilku a sehnal jsem si jeho prvotinu "Psí vojáci",kdy jsem ani na moment nepomyslel na to,že by autor něčeho tak vynikající,čím Pád do tmy byl,mohl šlápnout takhle vedle.Omyl.Psí vojáci je fakt blbost.Režisér Marshall sice používá podobné prostředky jako ve svém následujícím filmu,tedy přírodu,omezený prostor,skupinu ohrožených a hladové nestvůry,ovšem vše je zde bez jiskry,napětí,atmosféry,bez všeho z čeho udělal Pád do tmy skvělým filmem.Navíc samotní vlkodlaci nejsou ani trochu přesvědčivý,postavy herců vesměs šablonovitý,půl filmu se téměř nic neděje a závěrečný útok silně kolísavý.Prostě jsem po shlédnutí Pádu do tmy čekal mnohem větší šupec,nicméně Psí vojáci je hodně nevýrazný průměrný horůrek.Zklamání! ()

ZkuKol

Marshallova prvotina příjemně pobaví, ale taky ukáže nezkušenost a tehdejší mezírky v řemeslu. Se scénářem se chlapci moc nepárali, úvod je proto rychlý jak 2 desítky Litovelu (ani nevíte jak a už tam sedíte:-). Herci jsou solidní, ale první hodinu se musí protrápit teambuildingem, který se dal shrnout za deset minut. Marshallovi se nedaří držet jednotné tempo, ale jak dojde na akci, výbuchy a honičky tetelíte se blahem a chcete, aby tam přišlo víc potvor i vojáků. Jenže s docházejícími náboji se tratí i logika příběhu, nápadů už taky moc nezbývá, tak to tvůrci pošlou do háje, pardon, do vzduchu a byl to asi nejlepší nápad. Bavit se u toho budete, ale chyby jsou nepřehlédnutelné stejně jako malý rozpočet. Na druhou stranu všichni víme, že Neil se poučil a jeho díla mají vzestupnou tendenci! Ve Skotsku zas něco řádí a není to lochneská příšera, parta vojáků to pozná nejen na vlastní kůži a od krve bude zasraný nejeden strom... 70% ()

The Viper

Nikterak vážně se tvářící film, kterému nechybí dobré hlášky i akce. Kevin McKidd ukázal že je výborný tahoun a zbytek komické jednotky ho jen doplňoval. Skvěle sem se bavil a rád se k filmu vracím - některé scénky mne rozesmějí i po několikáté. ()