Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Schuldiner odpad!

Jak tomuhle může dát někdo více jak jednu hvězdu je mi záhadou!!! Komický, nudný, naprosto dementní horor!!! Tedy - pokus o horor... ()

Rendiss

Tak přiblblej film jsem dlouho neviděl. Béčko s dementníma rolema namachrovanejch vojáku, který stejně všichni pochcípali. ()

chaometic

Měl jsem pravděpodobně dobrou náladu. Až na tu závěrečnou zápletku a pár zmatených soubojů jsem byl spokojený. Určitě se na něj ještě jednou podívám. ()

Prochy38

Já bych to teda osobně k béčku neřadil. Možná není ta dialogová část na úrovni oscarových dramat, ale jinak jde o celkem solidní akční horor, kde se nešetří ani krví, ani kulkami. "Vlkodlaci" mi přijdou moc povedení! Škoda už klišeovitého závěru... Ale u mě spokojenost. ()

venom14

Docela dobrý nápad na odlišný film s vlkodlaky,jen škoda že to tak nějak nevyšlo.Kdyby se celkově děj odehrával v otevřeném lese,bylo by to zajimavější než to,že se schovají do budovy a snaží se přežít.Herci byly nevýrazní a ani jeden mi nebyl sympatický,takže smrt kteréhokoliv člena mi nijak nevadila.Masky celkem ušly,ale byly ve filmu pořádně vidět až ke konci a když už jsme u toho konce,tak ten byl nejlepší na celém filmu,kde se to všechno rozjelo na posledních 5 minut, škoda že takový nebyl celý film. ()

Mo.

"Hej Ryane, už sis někdy lízal vlastní koule? Já zapomněl; ty žádný nemáš." Některý filmy si pamatuju víc, než nejslavnější, takzvaně áčkový, horory. Psí vojáci jsou jedním z nich. Parta vojáků bránící se v opuštěném domě v lese nájezdům vlkodlaků, byla tak sympatická a neamericky cool, že jsem si je zamiloval s prvním vystřeleným projektilem. Na jedné straně je to slátanina, na straně druhé je to mnohem víc hardcore survival, než cokoliv, co jsem kdy viděl. A ty hlášky jsou nezapomenutelný. ()

Hanes88

Tak tenhle horor měl skoro všechno -akci, skvěle vypadající vlkodlaky, celkem dobrý děj a hlavně parádní atmosféru. Převážně vidím pozitiva. 75%. ()

TERRORDROME

Ojedinelý prípad filmu s vlkolakmi ktorý nie je totálne blbá hypersračka až to trhá plávajúcu podlahu na kúsočky. Komando béčkoidne tupých vojakov je v škótskom lese na dákom cvičení, keď tu zrazu pri šálke čaju o piatej im vletela priamo do vatry rozpáraná krava. To ich trochu zneistilo, tí škóti sú taký žgrlaví že si tú jalovicu ani nenaporcujú a neupečú aby nemrhali zápalkami a nezodrali si nože. V tom to ale nakoniec nebolo, ten les je obývaný tlupou indivíduí ktorý pri každom splne komplet obrastú chlpami. A vojačikovia sú v hajzli! V podstate taký nenápadný filmík ktorý som začal pozerať dosť neochotne, ale nakoniec som mu musel priznať status poctivého béčka a záverečné zúčtovanie vo vlkolačej hacyende bolo v podstate strhujúce ( v rámci obmedzení béčkového hororu samozrejme ). Moja pozornosť sa celkovo radikálne zvýšila hlavne po tom čo veliteľovi nastrkali jeho vyplazené črevá naspäť do brucha a zaistili pred opätovným rozmotaním sekundovým lepidlom. Masky lykantropov boli klasické kostýmy s animaronickou tlamou a to bolo dobre, nejaký lacný digitálny hnus v podobe rozmazaného vlkochuja by to len zbytočne zbaranil. ()

cityman

Žádné umění, žádná komerce jen akce a strach v křišťálově čisté podobě! Navíc smysluplnost příběhu je až neuvěřitelně jednoduchá a nemá prakticky žádná slabá místa. Rozhodně je tenhle film svěžím proudem do zatuchlích vod našich videopůjčoven stejně jako byl před nedávnem třeba Interstate 60. Provedení a nasnímání vlkodlaků je jedno z nejlepších co jsem kdy viděl a to je vzhledem k rozpočtu více než příjemné překvapení. ()

Klay

Svižná jízda která uspokojí spíš fanouška pořádné akce než lidi čekající pořádný horor. Dokud vojáci pobýhají po lese s vlkodlaky v patách dá se ještě o nějakém napětí mluvit, s příchodem do chaty se ale vše změní. Střídavě se vedou celkem nezáživné rozhovory a výborné akční bitky s vlkodlaky, vše osvěženo pořádnou dávkou černého humoru. Závěr, kdy si to vojáci vyřizují s vlkodlaky holýma rukama nebo třeba s pomocí pánvičky už je vážně úsměvný (to není výtka, jistě to byl záměr). Rozpočet byl určitě nevelký, důkazem budiž mizerné masky. Kamera se naštěstí přímého snímání vlkodlaků vyhýbá, takže i když něco málo vidět je a hrůzu to rozhodně nenažene, výsledek není zdaleka tak špatný, jak mohl být. Filmoví vlkodlaci jsou dnes neobyčejně vzácní, tak proč si je neužít v plné béčkové parádě? ()

Vejrrr odpad!

Nezlobte se, ale tohle byl blivajs nejvyššího kalibru. Možná by si to jednu hvězdičku zasloužilo za zpracování, ale to musim pominout tu zhovadilost Psích vojáků........... Ne, já to nedokážu.. :) odpad! ()

javaznenevim

A babičko kde máš tu bandu hloupých Teenagerů pobíhajících po lese? A babičko kde vzali MP-5ky? A babičko, proč ty vlci dostávají takovou čočku? A skutečně. Z typické bandy přihlouplých teenagerů se stala parta drsných výsadkářů kteří místo útěku pálí hlava nehlava. Plyšoví vlkové jsou neskutečně roztomilí, plytký britský humor přijde vhod ( přijdeme k nim domů, papáme z jejich talířků a spinkáme v jejich postýlkách...ještě aby nebyli nasraný), a bitvy s vlkodlaky vám dodají pocit že konečně někdo ví co dělá. Férovka v kuchyni (asi nejlepší moment celého filmu) byla úžasná a rozesmála mě tak jako už dlouho nic. A perličky nekončí ani u závěrečných titulků kde se, pokud budete pečlivě sledovat dočkáte dvou velice zajímavých bonusů. Celkově je u mě tohle jeden z nejlepších hororů poslední doby a jediné co bych mu vytkl je konec kde měla přežít jiná postava. A lidi, berte to jako komedii, ne jako horor, pak se pobavíte naprosto neskutečně. ()

laFei odpad!

Blbost největší. Béčkový výprava, céčkový příběh a déčkoví herci....Takovouhle ptákovinu už sem dlouho neviděl...Vojenská jednotka ve skotsku vs. Vlkodlaci (mimochodem uvěřitelní tak maximálně jako masky na karneval)..Prostě hrůza běs děs ()

zdenur

Skvělá a napínavá atmosféra v temném lese i obléhaném domě. Perfektně odvedená práce! Celkem mě mrzí to nízké hodnocení tady. Pro mě jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl.. alespoň z těch novějších. ()

wampire23

Príjemné prekvapenie z UK. Pre fanúšikov klasickej béčkovej zábavy povinnosť. Príbeh najjednoduchší, aký len môže byť. Skupinka vojakov uviazne v lesoch, kde na nich čaká rodinka vyhladovaných vlkodlakov. Miestami celkom vtipné. Ja som sa bavil. 60% ()

poet

Prišlo my to dosť prvoplánové a krčovité. Ten scenár bol hrozný a k hercom sa radšej vyjadrovať nebudem. Roztrasená kamera na mňa pôsobila dosť rušivo. Ten akčnejší záver celkový dojem nenapravý. Malo to ale aj zopár vipných momentov (vykopnutý zub). ()

dr.block

Chlápci na chůdách v kostýmech vlkodlaků opravdu nebyli moc přesvědčiví, o tom žádná. Režisérovi se však povedlo navodit celkem strašidelnou atmosféru, kterou dotváří pár povedených lekacích scén a celkem dobře zpracované akční sekvence. ()

Mortemiss

Béčkový horor s kapkou humoru. Přisprostlé dialogy mezi vojáky, které drží film nad vodou již od začátku. Pár zlobivých pejsánků v lese, kteří mají hlad a večeři vidí v partě ozbrojených týpanů. Největší king v partě je jejich velitel, který si během filmu stačí narvat povalující střeva na zemi zpět do břicha a po plném zotavení je začne mlátit hlava nehlava, jakoby to byly neposlušné děti. Tak nevím, být namístě hladových hafanů, asi bych dala zpátečku a šla se nažrat do KFC. ()