Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

Příběh o přátelství dvou mužů, které skončí - pozor, veliké překvapení - kvůli ženě a pokračuje to asi stejně překvapující cestou pomsty a zkázy. Jistěže je to ohrané jako elpíčko s největšími hity Beatles po mamince, ale ruku na srdce, dívali byste se na film o přátelství, které skončí kvůli rozdílným postojům ke koprové omáčce?(16.7.2008)

Cením si filmů bez happyendu. Jsem rád, že takto film skončil, tím převyšuje většinu podobně ražených filmů. Navíc musím vyzdvihnout Anthonyho, který byl opravdu skvělý mafiánský boss. Kevin byl celkem dobrý, stejně jako Madeleine. Hudba byla výborná, též i režie a kamera, díky tomu je i po letech tento film dobře koukatelný. Dal bych plný počet, ale díky podivnostem ve scénáři, jedna za všechny: (na začátku Jay tvrdí, že umí španělsky a ke konci filmu musí mít překladatele), dávám 4 slabší hvězdy.(3.9.2012)

• Ridick

ja nemozem uverit, ze toto nakrutil majster akcneho filmu. toto je urcite len zakazovy film nejakeho studia a tony scott si to pri nakrucani cele odsedel. ziadna poriadna akcia - tych par strielaciek nestoja ani za staru belu; ustredna dvojica absolutne nezaujimava, naproti tomu quinn si zahral s chutou, co bolo aj v konecnom dosledku vidiet. sklamanieeee...(23.11.2006)

• Pitryx

První hodina nuda a pak to vypadá na zlepšení, ale je to jen klamání nepřítele (diváka) tělem. On se tu totiž náznak akce objeví, ale pak vyšumí. A to se opakuje vícekrát, děj se smýká, brzdí a kličkuje... No prostě mne film skoro vůbec nebavil a za dvě nebo tři lehce dobré scény nelze nic přičíst. A ten konec, to mělo být jako co?? 2012091511531/11858(27.2.2014)

tony scott a mexiko "tenkrat po prve" (druhy raz sa tam vydal s muzom v ohni). bohuzial videl som len verziu ktora bola v kinach (directors cut je o nieco viac ako 20 minut kratsi a vacsinou ludi i dost chavaleny) a ta ma cez dve hodiny. hlavne prva polovica filmu sa trocha vlecie a tony v podstate len buduje napatie a chemiu medzi constnerom a stowe (ktorej to ako "mexicanke" mega pristane i ked vyzera dost ako talianka, ale co uz). film vsak vyzera nadherne (to si tony vzdy dokazal postrazit a i ked nejaky jeho film nepatril k najlepsim vzdy vyzeral uchvatne, tu ma hlavne dostavala 80tkova videoklipova estetika) a dvojica costner a quinn ide na plny plyn. skusim dat sancu reziserskemu zostrihu a mozno pojdem s hodnotenim i trocha vyssie...(11.9.2014)

• - Přestože byl film uveden v roce 1990, ve skutečnosti bylo filmování dokončeno již o dva roky dříve, konkrétně od 24. září do 19. prosince 1988. Následující rok trvala postprodukce, proto je na úplném konci závěrečných titulků uvedeno "Copyright 1989 Columbia Pictures Industries Inc.". (tequilla)

• - Erotické scény neměly žádnou choreografii. Tony Scott pouze rozmístil tři kamery, zbytek zimprovizovali sami herci Kevin Costner a Madeleine Stowe. (-bad-mad-wolf-)

• - Film chtěl režírovat také Walter Hill, který si v hlavní roli představoval Jeffa Bridgese. Ten však o roli neměl zájem. (-bad-mad-wolf-)