Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (124)

Matty 

všechny recenze uživatele

K pousmání obyčejný „revenge movie" drží nad vodou Scottův cit pro pěkně komponované obrázky. Tónování do žluté až oranžové filmu dodává dusnou jižanskou atmosféru. Atmosféru místa, kde všem praží na kebule a jsou tak trochu cvoci. Tonyho misogynismus je zde obzvlášť dobře patrný. Ženské hrdinky buď laškovně vystrkují pozadí, anebo schytávají údery v plné síle rozmachu. Jen škoda, že všichni ti upocení, ke konci i řádně (a právem) nakrknutí chlapi tolik žvaní a tak málo vraždí. 50% ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Těžko říct co je na tomto filmu tak vyjmečného, ale zkrátka se to nedá dost dobře vysvětlit, nýbrž je nutné zapojit trochu fantazie a nechat se unášet na vlně režijní invence Tonyho Scotta, který udělal z obyčejného příběhu strhující biják o pomstě s nádhernými kamerovými filtry, pravou láskou a úchvatně podbarvující hudbou. Brutální a nevídaně smutný hollywoodský film s těmi nejlepšími ingrediencemi. Legenda mého dětství. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Příběh o přátelství dvou mužů, které skončí - pozor, veliké překvapení - kvůli ženě a pokračuje to asi stejně překvapující cestou pomsty a zkázy. Jistěže je to ohrané jako elpíčko s největšími hity Beatles po mamince, ale ruku na srdce, dívali byste se na film o přátelství, které skončí kvůli rozdílným postojům ke koprové omáčce? ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Je to fajn dievča... ale možno som si mal radšej zobrať jej matku.“ Mám rád filmy o pomste. Zrejme aj Tony Scott, veď o 14 rokov neskôr nakrútil ešte jeden (podstatne vydarenejšieho MUŽA V OHNI s Denzelom Washingtonom). POMSTA sa snaží. O to pokoj. Mužný Costner, krásne pláže, atmosféry dusných nocí a ešte horúcejších dní... vyložene bez debaty je aj charizmatický Anthony Quinn ako žoviálny ústredný zlosyn, ktorý nie je tak úplne zlosynom, čo je v trileroch vždy fajn, ak sú postavy zaujímavé a nie iba dobré/zlé. Bohužiaľ, 124 minút je na takýto jednoduchý príbeh až smrteľných; keď som si po hodine uvedomil, že sa to vlastne ešte ani poriadne nerozbehlo a nič mimoriadne sa, okrem jedného priestrelu hlavy, nestalo, zhrozil som sa. Napriek nematnej kamere matný film. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Začíná to, jako by to bylo od někoho, kdo točil Top Gun a končí to situací, při které by si Lister smutně kousal vlasy a na otázku, jestli se ještě někdy shledají, by se s hlavou v dlaních zmohl jen na plačtivé: „Nevím“.. Penisový mač ve smíšené trojhře, který v prvním setu zastřenými obrazy, Panovou flétnou a lehkým erotickým dusnem drží pozornost diváka, aby pak ve druhém přišla Scottova vendetní skreč.. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (14)

  • Jméno postavy, kterou hraje Madeleine Stowe, Miyrea, je přesmyčka jména Mireya, což je kostarické jméno matky Stoweové. (helloween93)
  • V 56 minutě filmu, ve fotbalovém utkání, které běží v televizi, je možné zahlédnout reklamu na obuvnickou značku Baťa. (Pavlátko)
  • Přestože byl film uveden v roce 1990, ve skutečnosti bylo filmování dokončeno již o dva roky dříve, konkrétně od 24. září do 19. prosince 1988. Následující rok trvala postprodukce, proto je na úplném konci závěrečných titulků uvedeno "Copyright 1989 Columbia Pictures Industries Inc.". (tequilla)

Reklama

Reklama