Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

• vetsinezobri

Ten scénář je tak zatraceně slabej. Velká škoda, protože Costner a Quinn by hráli ještě líp, kdyby měli co. Všechno se tu zbytečně natahuje, dvě hodiny jsou na takovou zápletku opravdu hodně. Vyzdvihnu dvě věci. Scottovi se povedla dobrá mexická atmosféra, prach, dusno a horko (hudba teda nic moc) a taky, pan maskér se náramně vyřádil na Costnerově rozmašírovaným ksichtě. To nateklý oko vypadalo zatraceně reálně, Rocky by mohl závidět.(1.5.2011)

Krvavý thriller založený na milostném trojúhelníku se skvělým Kevinem, Anthony Quinnem a Madeleine Stowe. Film je docela dlouhý, ale nudný mi nepřišel, je tu perfektně rozebrána nevěra, která skončí opravdu krutě. Závěr je velmi drsný a není úplně klasický. Mimochodem Kevin má pěkně Aviatory od Ray-Banu a Madeleine Stowe zase černé Wayfarery. To je něco pro mě.(22.7.2013)

S moderními klipovými stroboskopy Tonyho Scotta nesouměřitelná záležitost, pomalá, neakční, s rajcovně zachyceným vášnivým milostným vzplanutím (Madeleine Stowe vypadá úchvatně), bohužel pro zápletku jen těžko chápatelným jako "osudová láska". Chtělo by více propracovat psychologii a vztahy, takhle si na hloubku jenom hrajeme. Hodnotím ale přes 20 minut KRATŠÍ režisérský sestřih, kde prý právě tyto scény zmizely a k dějovým zvratům se směřuje mnohem příměji.(22.10.2014)

• Matty

K pousmání obyčejný „revenge movie" drží nad vodou Scottův cit pro pěkně komponované obrázky. Tónování do žluté až oranžové filmu dodává dusnou jižanskou atmosféru. Atmosféru místa, kde všem praží na kebule a jsou tak trochu cvoci. Tonyho misogynismus je zde obzvlášť dobře patrný. Ženské hrdinky buď laškovně vystrkují pozadí, anebo schytávají údery v plné síle rozmachu. Jen škoda, že všichni ti upocení, ke konci i řádně (a právem) nakrknutí chlapi tolik žvaní a tak málo vraždí. 50%(7.6.2008)

"Jsem v hajzlu !! Asi jsem se zamiloval.." ;) To znám !! ;) Stejně jako Kevin Costner a Anthony Zeus Quinn, dvě velké herecké legendy filmového plátna a především muži, kteří by mohli charisma denně rozdávat na potkání a stejně by zbylo.. Ti se sešli v na Tonnyho poněkud utahaném snímku o pomstě, která se však i tak mladšímu ze Scottů prostě i pro tu dusnou atmosféru a tolik pro něj vždy typický vizuál povedla, v příběhu, v němž se Costner, který tančíval s vlky, vysral na nepsané pravidlo, že s kámošovou ženou se prostě nepíchá, obzvlášť v Mexiku, kde pak popíchají vás.. Výtečná adaptace Legendárně vášnivého Jima Harrisona..(4.1.2017)

• - Režírovat film mohli i Jonathan Demme či Sydney Pollack. (-bad-mad-wolf-)

• - Přestože byl film uveden v roce 1990, ve skutečnosti bylo filmování dokončeno již o dva roky dříve, konkrétně od 24. září do 19. prosince 1988. Následující rok trvala postprodukce, proto je na úplném konci závěrečných titulků uvedeno "Copyright 1989 Columbia Pictures Industries Inc.". (tequilla)

• - John Leguizamo údajně po jedné proflámované noci pozvracel režiséra Tonyho Scotta. (-bad-mad-wolf-)