Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

Ouwen

Nesmyslná, dlouhá sračka, která nedává smysl. SPOILERY; Costner poprvé uvidí ženu svého kámoše, kterej je mega zlej mafián. Zamiluje se. Pak volá kámošovi "ty vole hele, zamiloval jsem se do tý buchty. Mám pocit, že hned první den." Ona volá kámošce "Hej, mě se líbí někdo jiný." - Samozřejmě nechybí ani klišé scéna, kdy cápek dělá koktejl a vše se mu rozsype pod rukama, aby mu pomohla to zvednout, vymění si pohledy a do toho hraje katastrofální motiv klavíru. Pak mu ještě rukou projede po paži a máme tu zaláskovaný párek. Costnera potom nachytaj a nezabijou ho, aby se asi mohl pomstit. Za co? Za to, že ta ženská podvedla svého manžela? "Jsem ráda, že jste přišel. Nevěděla jsem, že přijedete." "Já to taky nevěděl." - pak jí jde klátit. / Cápek pak dá feat se dvouma cápkama, takže kam přijdou tam udělaj naprostej masakr. Pak jeden z cápků mluví na Kevina asi španělsky a druhej cápek na to, že je raritní když vůbec mluví, že je to zázrak a bla bla.. přitom mezi nimi není žádná chemie a pro týpka, kterého vůbec neznaj, nasazují krk. Nechám tam jednu hvězdičku, protože Costner je sympaťák ale nenapadá mě nic, co by se mi na tom filmu líbilo. ()

asirtes

Áno, vieme...väčšina pod názvom Revenge očakávala chladnú vyvražďovačku. Na veľké sklamanie mnohých Tony Scott opäť predvádza svoj zmysel pre poetiku, snovosť a vidinu pravej lásky. Našťastie takýto majstri ešte nevymreli. A tak kto sa chce nechať uniesť snovými farbami a emóciami, kto si chce pripomenúť ako funguje princíp zlo plodí zlo a že realita je vždy iná ako predstava - vrele odporúčam. ()

Derek

tony scott a mexiko "tenkrat po prve" (druhy raz sa tam vydal s muzom v ohni). bohuzial videl som len verziu ktora bola v kinach (directors cut je o nieco viac ako 20 minut kratsi a vacsinou ludi i dost chavaleny) a ta ma cez dve hodiny. hlavne prva polovica filmu sa trocha vlecie a tony v podstate len buduje napatie a chemiu medzi constnerom a stowe (ktorej to ako "mexicanke" mega pristane i ked vyzera dost ako talianka, ale co uz). film vsak vyzera nadherne (to si tony vzdy dokazal postrazit a i ked nejaky jeho film nepatril k najlepsim vzdy vyzeral uchvatne, tu ma hlavne dostavala 80tkova videoklipova estetika) a dvojica costner a quinn ide na plny plyn. skusim dat sancu reziserskemu zostrihu a mozno pojdem s hodnotenim i trocha vyssie... ()

higuain

Tenhle film netáhne nikdo z trojlístku Scott, Costner, Quinn. Hlavním trademarkem je Madeleine Stowe, která je zkrátka neodolatelná. Bohužel má prostor jen v první polovině filmu, druhou polovinu si uzme Costnerovo zmrtvýchvstání a "pomsta" (v podstatě ani nejde o pomstu, ale o nalezení Madeleine), která ale není příliš věrohodně ani poutavě natočená, její rozuzlení je navíc dost mizerný. ()

VanTom

S moderními klipovými stroboskopy Tonyho Scotta nesouměřitelná záležitost, pomalá, neakční, s rajcovně zachyceným vášnivým milostným vzplanutím (Madeleine Stowe vypadá úchvatně), bohužel pro zápletku jen těžko chápatelným jako "osudová láska". Chtělo by více propracovat psychologii a vztahy, takhle si na hloubku jenom hrajeme. Hodnotím ale přes 20 minut KRATŠÍ režisérský sestřih, kde prý právě tyto scény zmizely a k dějovým zvratům se směřuje mnohem příměji. ()

• Erotické scény neměly žádnou choreografii. Tony Scott pouze rozmístil tři kamery, zbytek zimprovizovali sami herci Kevin Costner a Madeleine Stowe. (-bad-mad-wolf-)
  • Krátká novela Jima Harrisona, podle níž je film natočen, vyšla roku 1979 v časopise Esquire. (-bad-mad-wolf-)