Epizody(6)

Píše se 19. století. Dva fotbalisté, každý z opačného pólu společenského žebříčku, prožívají v práci i soukromí vzestupy a pády, které změní jak fotbal, tak celou Anglii. (Netflix)

Recenze uživatele marhoul k tomuto seriálu (1)

Hra z Anglie (2020)

Holčičí hra v nagelovaném pánském podání mi neříkala nikdy nic, vyjma záběrů na oplácaného feťáka Diega. Podle mě chlapský sport vypadá jinak, však globální světonázor je jinde. Vnímání této hry ovlivnila i vousatá scénka z ostravské Bastily, kde si jeden promelírovaný ožralý čelní představitel Baníku, toho času cca dvacetiletý, ve dvě ráno u barové židle protahoval achilovky, vytřepával lýtka a prováděl jiné strečinkové kousky, obuté měl kopačky, aby nebylo absolutně žádných pochyb a jeho osobní strážce nám po pár whiskách, na které jsme ho ze soucitu pozvali, sdělil: "Vidíte toho k.k.ta? Vysrat se na něho nemůžu, ještě by ho tady někdo zabil..", kroutil hlavou unavený Hulk. Zakrslého přizdisráče nakonec popadl na flígr a odtáhl domů. Záhy si ho koupili do Sparty. Rugby, hokej, NFL, cyklistiku, super-G, plavání, kanoistiku, atletiku, judo, Iron mana a dlouhou řadu dalších sportů, kde se přeplacené vymaštěné princezničky neprocházejí hodinu a půl po trávníku, nýbrž se maká jak se na namakaného mužského sluší a patří, budu s obdivným zájmem sledovat i nadále. Dobový seriál je sice pro mě tematicky od věci, nicméně vyzdvihuji znázornění sociální situace v dělnickém Darwenu versus hipsersky vystajlovaní "gentlemani" z vyšších kruhů, nerovná pravidla hry a myšlenku, že už jen samotné fandění dodávalo zbědovaným chudákům chuť do dalšího živoření. V tomto směru chválihodný počin, hezky obsazený, bohužel se zabředlo i do osudů svobodných maminek a ženám vůbec se u stolu dávalo podivně mnoho prostoru na názory a držkování, třeba ohledně kopané. S přimhouřením oka za dobře. Osobně mě více uspokojilo dílko o Slavoji Houslice. ()