Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

whatever.i.a

Kašlu tak nějak na to, kolik je tam nebo kde černochů, v téhle době bych se spíše divil, kdyby tam nebyli. Příběh jako takový má spád a tím to asi končí. Postavy jsou buď úplně tupé nebo úplně na přeshubu. Nějaké sžití se s celým seriálem naprosto nemožné, protože tvůrci jako kdyby si vzali mixér a naházeli do něj trošku legendy o Artušovi, trošku Vikingů, špetku LGBT a zalili to vývarem ze Zelených a mysleli si, že bez ochutnávání to můžou podávat divákům. Takže pokud dojdete na konec zjistíte, že jste se vlastně nic nedozvěděli, nic se neuzavřelo a vzhledem ke kvalitě ani nelze očekávat pokračování (i když u Netflixu po tom, co pokračuje Another Life bych čekal cokoli). ()

verrien

Mno, co k tomu říct. První epizoda dost špatná, ale mám ráda fantasy a neměla jsem co na práci, tak jsem se prokousala celou sérií. A nezlepšilo se to. Herce samotné hodnotit nebudu, ani jejich barvu kůže - není to historický seriál, tak ať jsou třeba zelení (někteří jsou). Taky nechápu ty nářky nad tím, že to přeci v legendě o Artušovi bylo jinak - haló, je to legenda, a má několik verzí, takže to, že jste jednu z nich četli, neznamená, že to tak opravdu bylo. Takže tohle mě tak netrápilo. Co bylo ale děsivé, byl scénář, a celkový příběh. Postavy dělají naprosto nelogická rozhodnutí, umí se podle všeho běžně teleportovat, nechávají se masakrovat jak slepice v kurníku, ale v jiné chvíli jsou jsou z nich bojovníci. některé scény jsou prostě ukončené v nejdramatičtější chvíli střihem, a nikdy se nedozvíte, jak to probíhalo dál, a jak se to vyřešilo - maximálně vám to postava řekne dodatečně. Magie funguje a nefunguje zrovna tak, jak se to hodí scénáristům. Často ji ani pořádně nevidíme, protože rozpočet. A ten byl asi hodně nízký. Projevuje se to na kostýmech, které jsou hrozné a nelichotivé, ale i na záběrech z přírody (umělé kytky na skále, klasika) a na efektech. Hrady a města jsou taky tristní. Merlin (no tak chlastal no) a Lancelot (asi to mělo být překvapení, nebo co) nebyly špatné postavy. Naopak ta malá čůza, kterou zázračně nikdo nepoznal, i když byla v klášteře spolu s Morganou ..., nebo úplně zbytečná Pym, která v příběhu neměla žádnou roli, jen se jím nechat vláčet sem a tam. Artuš fungoval jen jako doplněk, a jeho chování značilo nějakou duševní poruchu. Hlavní hrdinka byla nehorázná slepice, která obligátně odmítala svou moc a osud, ale pak se asi dobře vyspala, a najednou z ní byla královna s nosem zavěšeným o nebe. A měla neustále špinavé čelo, z nějakého důvodu. Vikingové nebyli úplně špatní ()

Jouzi.Ef

Tohle je tak špatné, že to nejsem schopný popsat stručně a výstižně. NEPOUŠTĚJTE SI TO - to je asi jediná rada, kterou vám můžu dát a ušetřit vám trochu toho času... ()

Decado23

Užil jsem si to, ale paradoxně mě víc bavila a zajímala dějová linka Pim, než Nimue :D. A to i když víc sexy je samozřejmě Katherine. A souhlasím, že Artuš byl totální ústřel mimo. Ten chlapec prostě neumí hrát a barva pleti mu u fanoušků také moc nepomůže. Na blackwashing začínají být lidi velmi hákliví a nedivím se jim. ()

Gagin

Za poslední díl zvedám na 3*, jinak nuda až na pár světlých momentů a přitom to není vůbec špatně udělaný, ale příběhově to vázne. ()

BigJohn02

Artušovská legenda už byla natočena tolikrát, tak jsem byl zvědav, co s tím udělá Netflix. Tenhle netradiční pohled je nakonec docela zábavným oživením. Merlin je sice furt v lihu, Artuš je míšenec a Morgana černoška, ale co. Katherine Langford je celkem hezká, i když její máchání mečem je komické až běda, ale celkově se mi geneze notoricky známých postav líbila. Jen ta malá svině Iris měla chcípnout. ()

Shakal4972

Mne sa ten bordel páčil. Zaujímavý svet, miestami som si pripadal ako pri sledovaní GoT (hlavne to politikárčenie). No a som celkom naladený aj na pokračovanie, ak nejaké bude. ()

MarkHarry

Nápad to asi byl dobrý, ale s každým dílem je znát, jak se to scénáristům sype pod rukama. Nelogičnosti se vrší, některé scény vyšumí do ztracena, na herce se kouká až s lítosti. Ambice byly veliké, je znát inspirace podobnými seriály, nakonec to ale skončilo trapností. ()

achai

Jedna hvězda za kostýmy, druhá za kameru. Herecké výkony špatné, scénař pochybný... A Artuš je černoch? Jako vážne? ()

Falanx

25% Pohledná dobře rostlá buchta co neumí šermovat ani s kouzelným mečem. Divná vykrádačka artušovských legend, ale to se u US komixáren dalo čekat. Netflix politika ohledně LGBTQ+ a political correctness  mi vadí spíš u historických snímků, u fantasy  jsem to skousnul. Holt, když člověk po staletí upaluje "jiné" prostřednictvím církve obecné a bičuje čerstvě vyloděné niggers (afroafričany) na bavlníkových plantážích, tak to vše musí s pokorou přijmout. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu