Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

RedRose

Kdyby se jmenovali všichni jinak (ta známá jména z legendy kolem Excaliburu), tak by to nikdo s Artušem a spol. tolik nesrovnával a hodnocení mohlo být o něco lepší. Takhle to bylo vysloveně nejhorší dílo v dějinách, co kdy kdo kolem Merlina natočil!! Bez legrace, výprava, kostýmy, dobové reálie byly skvělé! Efekty kromě prvního dílu byly taky slušné! Ale vše ostatní, od hereckých výkonů, střihu a samotného scénáře, který je děravý jak ementál, to nestálo za nic. A je to fakt škoda, protože potenciál to mělo. ()

BFG2000

Vůbec to není tak špatné, jak by hodnocení mohlo napovídat. Vyloženě špatné jsou efekty, na kterých se očividně šetřilo. Naštěstí ale, na úkor lokací a kostýmů, které jsou parádní. Vůbec jsem nevěděl, o čem seriál je a do čeho tedy jdu. Možná i proto, mě to celé mile překvapilo. Mám rád, když se k tématu přistupuje originálně. Dva hlavní sokové Katherine Langford a Peter Mullan na výbornou. Zejména druhý jmenovaný si svou roli vyloženě užíval. Ostatní herci zkrátka zodpovědně sekundovali. A že je Artuš černoch, Lancelot víla a jedna z hlavních hrdinek lesba? Není problém. 21 století. Kdo má rád Fantasy, určitě mrkněte. Mnohem větší zábava, než např. nudný Hobit. ()

Mistr_Moon

Na Katherine Langford se dobře kouká a občas se objeví pěkně natočená scéna. Jinak je to scénaristická bída, která nemá hlavnu ani patu. ()

Mr.Ward

To snad není pravda. Katherine Langford fakt nebude nová herecká hvězda. Tahle role ji ABSOLUTNĚ nesedí, a dlouho se mi nestalo, že mi tak někdo vadil. Strašná pěst na oko. A příběh? Jo, tak ten je taky hroznej. ()

jprmusic

Moje první zkušenost s Netflixem a hned tenhle průser. To došly alespoň trochu sympatický a charismatický mladý herečky? Artuš je černej, Merlin zfetlej alkáč a vesnice stojí na Mácháči. Ach jo .... ()

IceWine

Nemám rád na sílu tlačený LGBT a nemám rád prznění zažitých legend. K vlastnímu podivu, si tenhle seriál bere ze známých příběhů snad jen jména postav. Pokud se k tomu divák postaví, coby k novému fantasy seriálu bez předlohy - je to koukatelný, místy i poměrně zábavný.  Popravdě, tohle mě bavilo víc než jinej počin od Netflixu z téže roku a to Zaklínač. Ten byl efekty, scénářem i herci mnohem, ale mnohem horší. A to i u něj jsem se snažil odprostit od předloh, bohužel neúspěšně ... ()

Han_Quintet odpad!

Tak první díl, dal jsem tomu třicet minut, naprosto idiotská story o "vyvolené", to je alfa omegou každého scénáře a story, když nevíte o čem psát, totální klišé(odmítání osudu pochyby hlavní hrdinky o sobě samé, zcela určitě roztaháno do celý série +/- pár světlých okamžiků její moci nééé díky - tohle je story šablona pro tupé lidi), které je znakem nekvality a toho, že jste rezignovali na jakékoliv tvůrčí psaní. Je to prostě průšvih roven kvality velice řídkému lidskému exkrementu. Například seroš "Letter for the King" s tímto klišé taky začíná, ale umí s ním pracovat, že ve výsledku člověk dostane velmi originální story a fajn seroš. Tady ale selhalo úplně všechno, kostýmy jsou tragédie, stejně jako výběr lokací, totální selhání štábu co měl na starosti výpravu a celkově to působí jako amatérský film, nikdy více! ODPAD! ()

cernakus odpad!

Asi můj první vážně míněný odpad vůbec. Na rozdíl od ostatních jsem to dokoukal celé. První celá série oscilovala mezi 2-3 hvězdami. Hlavní hrdinka je prkenná a umí v podstatě jen jeden výraz. Taková nová Kristen Stewartová. Sekunduje jí typický buzerantský ensábl alá buziflix. Ovšem Artuš halfnegr je děsně nesympatický, necharismatický a samozřejmě neumí hrát. Highlighty filmu tak jsou relativně nečekaně umisťované gore, vcelku vtipné a úderné odhalování postav Artušovské mytologie a samozřejmě Merlin. Starý známý Loki z Vikingů si to trhá pro sebe kdykoliv, kdy je na plátně. Efekty jsou relativně OK. Tedy na buziflixovskou produkci. Samozřejmě na vrcholná díla buziflixu jako jsou Strange things nebo Zaklínač to nemá ani omylem, ale koukat se na to docela dá. Exteriéry dobré a děj vyloženě nedrhne. Jistě si říkáte, tak za co ODPAD!? Nuže za scénář. Scénář dost kulhá, berličky jak na běžícím páse, zkratky jak z hororu iracionální nelogičnosti, jakož zločiny proti kontinuitu jsou běžné. Ještě horší je, že to jsou ti pisálci schopni nasekat v rámci jednoho dílu, ba dokonce deseti minut, takže to bije dost do očí. Ovšem to co zesrali v posledním díle je masakr, proti kterému pozdní Xena vypadá jako skvost síně slávy. Bleskové Merlinovy oči jak z levného odpoledního dětského seroše od Disneyho to dorazily. Do desátého dílu jsem si říkal, dokoukám to, ať jdou s MTV dobou, ale tohle nedám. Doufám, že buziflix tohle už neobnoví. Tohle se totiž už zachránit nedá, ani kdyby na to dali všechny prachy buziflixu, nasadili AAA scénáristy a režiséry a ty stávající popravili pro výstrahu těm novým. ()

zdenzo

PRINCEZNA FANTAGIRO NA TRIPU Těžko říct, co tvůrci zamýšleli, ale když dva dělají totéž není to totéž. Nejsou to Vikingové, není to Poslední království a už vůbec to není GOT. Absence rozpočtu jde cítit každým levným záběrem a hereckou impotencí 80% ansámblu. Nezachrání to ani nejstarší z bratrů Skarsgardů a už vůbec ne předloha Franka Millera. Shame, shame, shame! ()

blazma

Není to perfektní, nejspíš to nebude ani legendární seriál.. Nic méně jsem rád, že příběh o Artušovi, Merlinovi a Excalibru je odvyprávěn z jiného pohledu než všichni známe a je to zajímavý, nic méně vás zaujme jen asi první dva díly a pokud vás to nezaujme, horko těžko se přemáháte, aby jste dokoukali zbytek. ()

IZFNP

Zo štvrtiny prekvapivo fajn, zo štvrtiny priemer a z celej polovice papundeklová kravina. Dlho som nevidela seriál, ktorý by bol tak nejednoznačný. Občas som sa pristihla v úžase, ako peknú scénu tvorcovia vytiahli z rukávu a zopár vecí skutočne fungovalo, ale potom vždy prišlo niekoľko scén, ktoré boli buď umelé, trápne, hlúpe alebo lacné. Ako celok je to však stále tak nejak na stred, momenty to malo a z ďaleka nie všetko bolo na prt. Ako béčková televízna zábava sa to zrejme dá pozerať. 45% ()

vetinary

Začátek je slabej a celkově je to trochu moc teen drama. Nicméně později se to rozjede, kladné postavy neurazí ani výrazně nepotěší, za to záporáci jsou dost slušní a Merlin který je tak nějak mezi je velmi dobrý. S historií a artušovskými příběhy to má společného málo, nicméně to ani nebyl cíl a jako fantasy seriál to celkem ujde (komiksovou předlohu jsem nečetl, takže podobnost s ní soudit nemohu). ()

trickmaster

Trapnost nad trapnost... koukate na hlavni lostavy, ktere vas dil od dilu presvedcuji, ze jsou absolutne neschopni a nic neumi! Hlavni hrdinka macha mecem jak klackem a i pres to, ze je carodejka, vubec necaruje. Marlyn je vozralej vyslouzilej mag, kterej snad o veskerou magii prisel a furt dostava od vsech napicu. Excalibur putuje svetem neznamo kam a i ten deges Artus dostava na prdel i v ty nejhloupejsi bitce.... proste nikdo nic neumi a spatne se na to kouka. Kdyby je rejza z milosti zalichnul v prvni epizode, usetril by nam spoustu casu. Po zaklinaci totalni katastrofa!! ()

Lestad

a mně se to líbilo. Škoda jenom té spojitosti s Excaliburem, Artušem, Merlinem atd. To si mohli odpustit. A Fae by nemuseli mít rohy. Jinak super ()

KukulienkaHO

Zaujala ma kombinácia legiend okolo Artuša s honom na čarodejnice. Bohužiaľ, vo výsledku je pre mňa Cursed veľkým sklamaním. Dalo sa to však očakávať, keďže Netflix nebol pri rozpočte príliš štedrý. Keby boli problémom len efekty, nič hrozné by sa nestalo. Ale ten seriál má absolútne strašné spracovanie, scenár, ktorý vyzerá, akoby bol strieskaný od druhej do štvrtej ráno a veľmi, aleže veľmi nezvládnutých protagonistov a to po hereckej, ale aj charakterovej stránke. Dokonca ešte aj komparz je na hovno.😂 Nimue je otrasná, Artuš (to, že je čierny neriešim, pre mňa aj keby bol fialový) je ešte k tomu aj totálny debil. Chémia medzi nimi je asi taká, ako medzi pavúkom a muchou. Našťastie sú tu postavy ako Merlin, Plačúci mních, Squirrel či Otec Carden, ktorí bezpochyby ozvláštňujú nudný, uťahaný a nesúrodý dej. Pokiaľ už seriál načrtne nejakú zaujímavú linku, zrazu nevie, čo má robiť, ako ju ďalej rozvinúť. A to popritom prvé dve epizódy vyzerali po dejovej (prvá dokonca aj po vizuálnej) stránke velice pútavo... Koniec sa však celkom vydaril a načrtol budúce smerovanie, avšak nič z toho nebude, keďže bol seriál zrušený. Fantasy svet mohol na papieri celkom iste pôsobiť zaujímavo, ale to jeho výsledné spracovanie, ktoré doplatilo na už spomínaný nešťastný badžet, nebolo ideálne. Ešte by som sa chcel vrátiť k trom spomenutým vedľajším postavám. Merlin bol velice príjemný odľahčujúci element. Otec Carden zas riadna záporácka sviňucha. Najlepšou postavou bol ale The Weeping Monk, ktorý mal hĺbku a prešiel si poriadnou charakterovou premenou. Vo výsledku seriál s veľkým potenciálom, ktorý spájal staré známe legendy a kresťanský fanatizmus spojený s bosoráctvom, upadol do zabudnutia. Treba ale povedať, že celkom zaslúžene. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu