Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

Kozlowski8

Příběh dívky Nimue, obdařené tajemnými schopnostmi, která bojuje za záchranu svého lidu... Nejsem častým konzumentem a už vůbec ne příznivcem žánru (fantasy) a od seriálu jsem nečekal víc, než hezkou vizuální podívanou, trochu napětí, trochu romantiky a smysluplný příběh na nějaké koukatelné úrovni. A vlastně jsem to dostal, i když v menší míře a na nižší úrovni, než jsem předpokládal. Lokace, kostýmy a kulisy krásné, ale jinak vše spíš průměr a méně - scénář, příběh, dialogy, akční scény, herci - s bezkrevnou a nevýraznou Katherine Langford v čele. Odklon tvůrců od předlohy a mytologických legend mne zase až tak neprudil, i když chápu ty diváky, které ano, ale ten multietnický a multisexuální guláš mi vůbec nechutnal. Uděluji tři hvězdy, ale ta třetí je pořádně osekaná. 50 %. ()

hesonic

Typická filmařina kolem roku 2020 - lživá: všechno kazí obrovské množství černochů hrajících ve středověké Anglii mnichy, kněze, jeptišky, krále, rytíře, šlechtu .... neuvěritelné. Zřejmě na to dostali dotace a granty, jinak nechápu, jak něco takového mohlo vzniknout. A samozřejmě žena jako hlavní hrdinka dalšího seriálu, protože bez tohoto klišé už není možné nic natočit. ()

Dejvidas odpad!

Copak nám Netflix připravil tentokrát ? Znásilnění anglosaské legendy čmoudy, lesbami a feminismem ? Jak jinak. ()

alisek87

Neurazí, nenadchne... Těšíla jsem se na jiný úhel na legendu o Artušovi, ale tedy s předlohou to nemá nic společného, jen možná jména. Je to samozřejmě upravené pro dnešní dobu, aby to bylo politicky korektní, škoda, príběh by měl jinak potenciál. ()

Tomulka

Děsivý casting a velmi chabý scénář. Jediné co bylo super byly efekty a to je hodně málo. Legenda pojatá jinak avšak dosti slabě. Rozhodně se dá říci, že seriál ani náhodou nevyužil svůj potenciál! ()

Dragoon

Dobrý nápad na skvělý seriál, který šel bohužel do kopru. Vadilo mi, že překopaly všechny legendy o Merlinovi! SPOILER: To že měla Nimue něco s Artušum, budiž. Že udělali z Morgany Artušovu sestru se taky ještě dalo zvládnout, ale co mě opravdu dostalo, bylo zjištění, že Merlin je otec Nimue?! Tohle už postrádalo veškerý smysl a zničilo to vše co víme o Merlinovi a legendách o Artušovi. ()

Cigalone

Ak si odmyslíme zopár chybičiek a popletencov ako čierny Artuš, Morgana na tabletkách (fakt brala v seriáli pilulky na hlavu), popletené a pomiešané vzťahy absolútne nekorešpondujúce s legendami; vzťah Nimue s Artušom; my-kanie u kráľa (oslovovať seba "my" začal až Ľudovít XIV.), treba uznať, že ide o seriál vskutku postavený na vťahujúcej téme a spracovaný inovatívnym spôsobom. Ostatne, typický Millerov rukopis. Teraz trošku aj mimo recenzie. Čo ma mrzí viac, a pri tomto seriáli som si to prvýkrát zreteľne uvedomil (čierny Artuš mi otvoril oči), je snaha v produkcii Netflixu za každú cenu nanútiť divákovi rodovú rovnosť, nediskrimináciu a rovnaké šance pre všetkých, aj keď tým poprie fakty. Vo výsledku to znamená čierneho kráľa Artuša, popravde som čakal, že bojovníkom zo severu bude osoba ázijského vzhľadu a jeho žena bude vyzerať ako Pocahontas; najnovšie vidím aziata ako riaditeľa psychiatrie v tuhých časoch segregácie a rasizmu rokov sladko 50tych v USA (Ratched). Ak si to deti osvoja, bude to krásnym zavŕšením pozitívnej diskriminácie začínajůcej ovládať tento svet..len či nebude pre zmenu diskriminovaná historická faktografia...a kto bude hájiť jej práva nebyť diskriminovanou? Možno nás v krátkej budúcnosti neprekvapí, keď Himmlera bude hrať černoch, dr. Martina Luthera Kinga eskimák, Pocahontas bude z juhovýchodnej Ázie a jej ušľachtilý vojak John Smith bude aborigén. Nie som žiaden šovinistický xenofób, ale zachovajme si kus normality aj v kinematografii, veď ona dnes z polovice utvára našu mlädež. ()

mikruu odpad!

No ty vole!!! Jeptišky lesby, a černej Artuš!!! Britský středověk se obrací v prdel!!! Chce se mi zvracet!!! ()

ReisRyos

Asi jsem měl příliš velká očekávání. A chtěl kvalitní seriál. To jsem bohužel nedostal. Herecké obsazení nic moc až tragédie. Soulad s legendou o Artušovi se blíží nule. ()

Bobesch85 odpad!

Černej Artuš, netflix opět nezklamal... dál než za první díl jsem se nedostal, takže předpokládám že naštěstí přijdu i o nějaké ty lgbt nalejvárny... ()

WazzapKal

Tohle je průser. Nevadí mi že se snaží tlačit černochy do filmů a seriálů, ale cpát je do postav kam reálně prostě nepatří? Hlavně u postav jako jsou Artuš a Morgana? No těšil jsem se na příběh Nimue - Lady of the lake. Místo toho jsem viděl 10 dílů, kde jen fňuká a jen se naznačuje jak je silná. Další věc je prostě totální ignorace legend a propojení postav vzhledem k době, kdy se to mělo odehrávat věkově sedí snad jen Squirrel aka Percival. 1* dávám jen za Merlina, kdy se mi tohle jeho zpracování člověka co žije tisíce let a jen chlastá a intrikuje celkem líbilo. A druhou * za lokality a celkem slušný souboje. ()

jarod13

Asi bych dokázal přijmout skoro vše, ale opravdu Artuš černoch? To přece nedává smysl a to mám černochy rád, ale tohle je spíše výsměch. Herec je to zajímavý, ale prostě jako Artuše hrát přeci nemůže. Kam jsem se to ztratil? Za chvíli bude i bílou paní hrát černoška.....je to nesmysl. JInak by ten seriál tak špatný nebyl. ()

Mondy666 odpad!

Totální sračka která prostě musí být taková jak dnešní doba káže takže všechno sluníčkový a naopak. Byl jsem donucen zhlédnout kompletní první řadu a nic víc jak odpad si to nezaslouží. ()

rostsoft

Dost nešťastně pojaté fantasy, navíc s nejasným koncem, který navozuje více otazníků než odpovědí. Pravděpodobně autoři sází na to, že to bude tak úspěšné že budou moci vytvořit dalších několik řad, já si to ovšem nemyslím. Téma jako takové nebylo špatné, jen nešťastně provedené. Autoři se museli definitivně zbláznit. Jinak si nedovedu vysvětlit, co ve středověké Anglii pohledávají černoši. Kdyby to byl zbloudilý jedinec, to se nechá prostě nějak vysvětlit, toto množství ovšem nikoliv. Mimochodem hlavní představitel Artuš, je taktéž tmavé pleti. Asi se v budoucnu dočkáme i situace, kdy Jan Hus nebo Karel IV. bude taktéž černé pleti. Podle mého názoru je to urážka diváka, a berte si tu jak chcete. Kdyby to byl vymyšlený svět tak tam se může odehrát cokoliv, toto ovšem byla prostě Anglie, tady to je neomluvitelné. ()

tonysawer odpad!

Hrozně nezáživné, bez napětí, plné stupidních dialogů, kdy vesnická děvečka řekne: "jé, ovečka!", jakoby nikdy neviděla na venkově ovci... Sorry, že od fantasy čekám aspoň něco. Tady je všecko, ale všecko je blbě. Dal jsem hvězdu... po rozmyšlení musím dát 0*, s těmi souboji to tam fakt někdo posral. Není to celé myšleno jako parodie na fantasy, ale jakože se nepovedla? ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu