Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

Jaro.Krafcik

To že ma toto len 47% neriešim, slaba umbrella academy má 80, ale sú to dosť odlišne seriály. Tu bol aspoň dabing. Seriál ma tak povediac fakt bavil. A to že má skoro každá epizóda nad 60% považujem za spravodlivé. Ale to celkové hodnotenie je fakt na smiech. Priemerná záležitosť ktorá ma aj lepšie stránky ale aj horšie. Pozrieť sa to ale dalo určite. 3* ()

DeathTheKid

Po celou dobu seriálu jsem si v duchu říkal: "moment, takhle to bylo? Nepamatuji si tyhle legendy jinak?". Bohužel si tvůrci tento příběh převzali po svém. Možná to kostýmově a kulisami docela klape, ale scénář je bídný a samoúčelné sex scény nebo "eRko" výslednému obrazu vůbec dospělý nádech nedává. Spíše je to naopak trapné. K Netflix politice ohledně LGBTQ+ už snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Třešničkou na dortu jsou cool vypadající vikingové vypadlí ze 20. let 21. století. Nevěřím tomu, co teď napíšu, ale nakonec byl nejlepší herec v poli ten náš snědý Artuš. Dávám 3*, protože jsem to vlastně sjel během 2 dnů. ()

luksky

Seriál to není špatný, fajn záběry bitev i krajiny, nějaký děj to mělo... ztráta hvězdy za černeho Artuše a Morganu, to už je trošku na mě moc :-( ()

psychoJoa

Mohlo to být dobré fantasy. Opravdu mě začíná štvát, že poslední dobou nad filmy a seriály snad nikdo, kdo je vytváří, nepřemýšlí. Šlo by to udělat lépe, mnohem lépe. Ach jo. Pokud budou dělat pokračování, budu se modlit, aby se poučili! I když má seriál krásné lokace, záběry i kostýmy, nedokázal tím vyvážit nepochopitelné změny charakteru postav, celkově chatrný scénář a dialogy, trapné a opravdu nelogické akční scény... Začalo to slibně, ale s každým dalším dílem to bylo horší a horší a závěr mě teda opravdu zklamal - to nezachránil ani Gustav Skarsgard. Mrzí mě tak celkově promarněný potenciál. ()

LuciusWlk

Prokletá mohla být skvělým seriálem. Mohla a má k tomu vynikající předpoklady. Jen se to celé posralo. Možná, kdyby nebyla tak krutě naroubovaná na jiný, poněkud známější příběh o králi Artušovi. A obsadit do role budoucího krále Artuše černocha? To je opravdu zhovadilost! Chápu, že teď není nic tabu, ale nabourávat historii, byď tady jde spíše o fantasy, je divné. Je to tak divné, jako by někdo natočil snímek o Martinu Lutheru Kingovi a obsadil tam bělocha! Jasně, tady je to trochu jiný svět, ale hraje s nějakou reálií, nebo pověsti, která už tak fantasy není. Opravdu mi to lezlo na nervy. Mimochodem, jako budoucí Artuš byl pěkné béčko a dotáhl by to tak maximálně na strážného. Je to škoda, protože potenciál tady byl. Merlin je vynikající! Nimue a její meč? To bylo hodně smutné a spíše trapné máchání klackem. Fakt mě to mrzí. ()

Kienast

Dal jsem dvě epizody ... Hlavně kvůli upoutávce jsem čekal solidní fantasy jízdu. Jenže tady lze pochválit jen krásnou přírodu. Zbytek je opravdu zlý, postavy nudné, vizuální efekty špatné a litry digitální krve to opravdu nezachrání. 3/10 ()

iXtr3m3

Bacha SPOILERY: Tak toto bol iný prúser. Kto sa diví, že tento seriál uťali, tak musí byť na hlavu. Ja viem, že doma pokročila a treba myslieť aj na LGBTQ, gender ideológiu a rasové blá blá blá, ale ALE urobiť Morganu afroameričankou, urobiť z Nimue takúto kravu, dať tam lesbické mníšky a tiež jedna z nich afroameričanka, hlavná mníška afroameričanka a urobiť Artuša tiež z afroameričana a jeho otec rytier v danej dobe tiež afroameričan? V podstate každý tretí-štvrtý človek "černoch" a dokonca v dobrých postaveniach? To tým v Netflixe fakt už takto "zajebáva"? To chcú takto mladým, ktorí o histórii vedia hovno, balamutiť mozgy? Ani jedno v danej dobe nebolo možné. Za jedno sa upaľovalo, druhé kvôli otroctvu tiež nebolo možné a rôzne kombinácie ani nehovorím. Detské spracovanie ála Herkules so Sorbom alebo Xeny len s občasným "krvavejším" nádychom tomu tiež nepomáha. Nedám odpad len kvôli celkom slušnej výprave, ale inak je to blud, grc, mišmaš všetkého, čo sa len dá. Ďalší dôvod, prečo viac držať palce HBO Max, Amazon Primu, AppleTV a Disney+, prípadne menším hráčom ako Hulu alebo Peacock. Z Netflixu okremá pár vymakaných seriálov a sérii sa stáva žumpa plná buzerantov. Nebyť seriálov ako Stranger Things, Lost in Space a pod., už by som ich bojkotoval len z princípu. Kým nezačali s týmto LGBTQ hnojom, tak som sa na ČSFD v komentároch vyjadroval slušne, ale ako s tým nastúpili, tak som zahodil všetky servítky okrem tých najhrubších. Fuck Netflix, Fuck LQBTQ agitky, Fuck MeeToo, Fuck Genderideology. ()

Ledkodlaq

Nechtělo se mi věřit hodnocení, tak jsem to shlédl pro vlastní názor. Úvodní znělka skvělá, kostýmy, kulisy, efekty, to všechno se mi líbí. Bohužel ani to všechno dohromady nezachrání beznohý scénář a nelogické dialogy. Z artušovských legend si vzali tak málo, že už nemuseli brát nic a začít od nuly. Zjednodušeně řečeno je to na pohled pěkné, ale o ničem. Potenciál zůstal nevyužit. I ty dvě hvězdy dávám s mírným sebezapřením jen za tu pěknou přírodu. ()

Krabak odpad!

Tak tohle byla dost velká příšernost -_- Totálně nesympatická Langford, černej Artuš...jako fakt? Vietnamci...tvle, když chci natáčet anglické legendy, tak na multikulti se pro jednou vykašlu, aspoň u hlavních postav!! To že Netflix cpe všude gaye, ideálně černé gaye a není film či seriál, kde by se tohle nelíbalo, tak hold na chvílu zavřu oči. Ale celý seriál koukat na tohle utrpení? Nevím, proč jsem se tak mučil. ---> 0% ()

Prochy38

Trailer byl super, úvodní znělka, perfektní kostýmy, to nádherné prostředí a řada neokoukaných tváří - to jsou hlavní plusy. A teď tedy hlavní mínusy? Prima příběh, i když žádná pecka, ale největší omyl je si vzít už milionkrát zpracovanou legendu a naprosto ji zprznit. Po prvním dílu jsem si ještě naivně myslel, že se příběh Nimue stočí správným směrem, ale díl co díl jsem jen viděl, jak použili známí jméno a zničili mu podstatu. Hrozná škoda, protože kdyby k příběhu Nimue patřil Merlin a hromada méně známých postav, proč ne. Ale tmavej Artuš? Jeho sestra (!!!) Morgana? Lancelot víla? Ne ne ne, všechno špatně a tento trend by se měl okamžitě zarazit. Zklamání určitě ne, ale výrazně nedotažený příběh přispěl hlavně k tomu, že znovu už ne. A fakt hlavně lítost. ()

Jaro_slav

Další naondulovaná barvičkatá nuda pro ufňukaný přecitlivělý mamánky, kterou ani pohrávání si s legendami nezachrání. Sice je na konci první epizody fakt dobrá práce s kamerou, ale jahodovou polevou z hovna koláč neuděláte. Vzdal jsem to. ()

Ben Nevis

Artušovská legenda je jenom záminka, jak do populární látky napasovat hollywoodské vidění světa. Černí jsou tam zakomponování jaksi mimochodem (nejspíš podle nového pojetí historie staří Římané vybrakovali Súdán a černochy nasadili do celé Evropy), tak je nutné nasadit v rámci diverzity další utlačované skupinky. A děj je klišé nad klišé. Jako vadný bod na LCD tam akorát ční Floki v podání Merlina. ()

Hapretor

Překvapivě mě to dost bavilo ... dokonce více než netrpělivě očekávaná Zaklínač - druhá série ... to mě uspalo a zklamalo ... u Cursed naopak lituji, že nedošlo na pokračování ... Cesty Páně jsou nevyzpytatelné ... podobně i seriály na Netflix ... he he ... ()

ER

Seriál se opírá o legendu o králi Artušovi, ale tak povrchním způsobem, že je problém najít nějaká pozitiva. I béčková herecká parta nijak nepomáhá. A když se objeví "tmavý" Artuš a ožralý Merlin,tak to už mi hlava nebere. ()

haroska

No stalo mě hodně sil to dokoukat celé. Herecké výkony místy úsměvné, kulisy křičí tím, že jsou to kulisy (tak trošku jak nějaký nízkorozpočtovy studentsky film), děj nekompaktní se spoustou blbosti, a Artuš jako černoch? To už je vrchol. Pokud můžu radit, nepouštěj té. Ušetříte 10 hodin svýho času.... ()

Khamsin odpad!

Už od začátku to působilo tak trochu lacině. Herecké obsazení mi moc k daným postavám nesedělo (kromě okouzlující Katherine Langford a charismatického Petera Mullana). Ale proboha.. co jste to provedli Artušovi? To vážně budeme vše překrucovat tímto směrem, že i Artuše bude hrát herec výrazně snědé pleti? Ne, tak to ne. Na to odmítám koukat. Tzv. korektnost se už taví do čirého šílenství. >| ()

clara.bow

Nojo,no.... koukat se na to dalo, celkem slušné obsazení, pěkně nasnímané exteriéry, ale pocitově jsem po shlédnutí na nule. ()

darjeeling

Zkouknuto 4/10 epizod. Nezajímavý seriál, jenž čerpá z artušovských legend, ale hlavní postavou není Artuš nebo Merlin, ale Nimue. Já tyhle středověké legendy a eposy mám ráda, ale tohle mi přislo neskutečně nudné a nezáživné. Herci nic nepředvedli (nejvíce se mi líbil herec mladého Artuše, ikdyž se mi vzhledově do role nehodil). Hudba, scénář i prostředí vůbec nezaujali. Tu zase zbytečnou nutnost obsadit do nějaké ikonické role herce černé pleti, aby zbourali nějaké stereotypy (prostě takováto propagace multikultury a globalizace mi přijde hrozně hloupé a nucené, no prostě propaganda), komentovat už nebudu. 20% ()

Jacques1

Mizerné, to jo, ale bude to kult vezouci se na vlně vzestupu noveho pohanstvi, spojeneho s dominanci zenskeho principu, milencu jine pleti a problematickeho vztahu s otcem - ma to vsechno, co dnesni young adult potrebuje. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu