Major John Tarrant má za úkol proniknout do gangu organizovaného zločinu. Tarrantovi unesou syna a únosci se dožadují kontaktu s Tarrantovým šéfem Harperem - ředitelem oddělení pro podvratnou činnost. Únosci chtějí výkupné v diamantech, protože vědí, že je Harper pořídil pro jinou akci. Harper se proto domnívá, že mají mezi sebou zrádce, možná přímo Tarranta samotného... Harper dostane za úkol únosci nezaplatit, ale Tarrantovi to nemá neříkat. Únosci také narafičí do Tarrantova bytu kompromitující fotografii, pas a další věci, takže podezření, že Tarrant vynáší informace, se ještě prohloubí. Únosci pak kontaktují přímo Tarranta a vyzvou ho, aby odjel do Paříže. Harper odmítá vydíranému Tarrantovi vyjít vstříc, ten se tedy rozhodne jednat na vlastní pěst... Vloupá se svému šéfovi do kanceláře a ukradne tam klíč od tajné schránky s diamanty. Poté vyzvedne obsah schránky a odletí do Paříže. Tam se setká s únosci, kteří mu namluví, že je jeho syn ve sklepě. Ve sklepě ho však únosci napadnou, omráčí a ukradnou mu diamanty. Poté ho narafičí k mrtvole ženy... (oficiální text distributora)

JohnSmith

špionážní thriller s pomalým rozjezdem, velice působivou druhou polovinou, ale závěrem, který by potřeboval trochu doladit a více zdramatizovat. ()

Han22

Michael Caine podruhé v roce 1974 v britském thrileru, tentokrát na trošku ohrané téma únos dítěte. Spoilovat děj je zbytečné, o to se už postaral oficiální text distributora, který vyzradil z 1:40 dlouhého filmu 1:10 děje... čímž to trošku ztratilo na napínavosti. Každopádně Caine hraje špiona, ledově chladného jako vždy, čemuž se v případu únosu vlastního dítěte diví dost lidí - ale i on ztrácí nakonec svůj klid. A dost lidí se snaží ho namočit do špíny, díky čemuž se místo pomoci od byrokratického nadřízeného (Pleasance) dočká jen podezírání a klacků pod nohama. Nebylo to špatné ani super - trošku nuda, pomalý děj, minimum akce, na druhé straně napínavé finále, pár překvapení v ději a jedna bondovská hračička. Po té hrůze s Divine, kterou jsem sledoval předtím vlastně super film, ale zůstanu při zemi, solidní 3*. ()

druhaveta

Ani na své misijní cestě do Anglie se Siegel nevzdal silného, nelítostného a osamělého hrdiny - a Caine se pro podobné role jako je major Tarrant, uzavřený lovec špiónů programově potlačující své city, prostě narodil: hotová tikající bomba v mrazáku. ()

josieaddms

Tak to se mi nelíbilo. Ano, Michaelu Caineovi to v téhle roli sluší, ale otázka je kde ne. Ostatní postavy taky nebyli špatně zahrané. Ale ty díry v logice! Proč se tohle celé dělo? Jistě, kvůli diamantům, ale proč byl do toho zatažen Tarrant když i sám hlavní záporák potvrdil že neví proč to je, to fakt nechápu. Navíc mi vůbec nebylo sympatické jak nakonec naběhl do mlýna, a všechny ty únosce tam pobil. Tak samozřejmě, unesli mu dítě. Umím si živě představit že to dokáže pořádně naštvat, ale když nám ho ukazují jako hlavní hrdinu sympaťáka, mají se v té linii držet. Zabíjení přece není je tak, to ať se nám fakt filmem nesnaží vyvracet. Nevadilo mi že tam bylo málo akce, tempo i režijní práce mi celkem vyhovovali, ale příběh a scénář to prostě mělo strašně hloupý. A to nejvíc film ovlivnilo, takže nakonec je z toho strašně slabý film. ()

nanamarak1

Tak jsem se podíval na poslední známejší Siegelův film, co jsem neviděl. A jak to dopadlo? Dost průměrně. Ačkoli to má zajímavý děj, je to takové celé mdlé, za což může zbytečně překombinovaný scénář. Caine je vpohodě, avšak záporáci nevýrazní. Akční scény jsou vpodstatě jen dvě a navíc krátké. Nejlepší věcí na snímku je tak úvodní únos, jenž má pořádné grády. Sice to nenudí, ale podruhé si to asi nepustím. 55% ()

Ardath

Slušný, nijak zvlášť okouzlující thriller o únosu s Michaelem Cainem v hlavní roli. Don Spiegel natočil daleko úchvatnější snímky. ()