Major John Tarrant má za úkol proniknout do gangu organizovaného zločinu. Tarrantovi unesou syna a únosci se dožadují kontaktu s Tarrantovým šéfem Harperem - ředitelem oddělení pro podvratnou činnost. Únosci chtějí výkupné v diamantech, protože vědí, že je Harper pořídil pro jinou akci. Harper se proto domnívá, že mají mezi sebou zrádce, možná přímo Tarranta samotného... Harper dostane za úkol únosci nezaplatit, ale Tarrantovi to nemá neříkat. Únosci také narafičí do Tarrantova bytu kompromitující fotografii, pas a další věci, takže podezření, že Tarrant vynáší informace, se ještě prohloubí. Únosci pak kontaktují přímo Tarranta a vyzvou ho, aby odjel do Paříže. Harper odmítá vydíranému Tarrantovi vyjít vstříc, ten se tedy rozhodne jednat na vlastní pěst... Vloupá se svému šéfovi do kanceláře a ukradne tam klíč od tajné schránky s diamanty. Poté vyzvedne obsah schránky a odletí do Paříže. Tam se setká s únosci, kteří mu namluví, že je jeho syn ve sklepě. Ve sklepě ho však únosci napadnou, omráčí a ukradnou mu diamanty. Poté ho narafičí k mrtvole ženy...(oficiální text distributora)
MrCreosote
Siegelovi tenhle přesun od sluncem projasněných, bezpohlavních amerických kriminálek (Cooganův trik, Madigan) směrem k syrové britské škole náramně prospěl. Michael Caine je charismatický, i když hraje suchého špiona bez špetky emocí a cynický humor všemu dodává tu pravou atmosféru bezvýchodného thrilleru. Navíc krví a násilím se zde nešetří.(29.7.2013)
Javert
Tři mí oblíbenci (Don Siegel, Michael Caine, Roy Budd) se podíleli na vzniku tohoto napínavého snímku. Nutno říci, že všichni odvedli dobrou práci. Siegelův rukopis je i zde lehce rozpoznatelný (jeden osamělý hrdina, který se nebojí udělat špinavou práci) a přesun z Kalifornie do pochmurného anglického počasí není vůbec na škodu. Caine svým herectvím drží film nad vodou. Buddův soundtrack sice není tak výrazný a snadno zapamatovatelný jako u Get Carter, ale i přesto dokáže dobře podkreslit důležité scény.(18.8.2009)
neoBlast
Potkali se u Londýna dva tvrďáci. Jedním z nich byl Don Siegel, tvůrce nejdrsnější verze Clinta Eastwooda a druhým chlápek s největšími koulemi počítáme-li obyvatelstvo tehdejšího Londýna. A jejich spolupráce vyústila ve znamenitý thriller hned s několika Hitchcockovskými proprietami (před všemi utíkající hrdina, finále na neobvyklém místě a vlastně i celá zápletka). 70 %(7.3.2011)
Goldbeater
Okamžik vyzrazení není nějak zvlášť napínavý ani úchvatný únosový snímek, ale má pár scén které stojí za vidění. Dělala mi problémy hlavně docela dlouhá stopáž, která u některých Siegelových filmů může krapánek nudit. I zde jsem si párkrát uzívl. Taky je tu pár scénářových vad a nelogičností, ale dá se to překousnout. Ve finále je to slušný, nijak zvlášť okouzlující thriller s Michaelem Cainem v hlavní roli.(4.12.2011)
MrPierc
Špion, kterému unesou syna. Jeho nadřízenému to je jedno, přece nezaplatí za dítě v diamantech, nejde o státní zájmy. Michael Caine tedy bere osud do svých rukou a musí svého syna zachránit sám. Caine ztvárnil citově chladného špiona skvěle, ale film není dosti akční. Je to spíše drama. Ale na rok 1974 slušné.(22.8.2010)