Okamžik vyzrazení

Black Windmill, The

Thriller

Velká Británie, 1974, 106 min

Okamžik vyzrazení není nějak zvlášť napínavý ani úchvatný únosový snímek, ale má pár scén které stojí za vidění. Dělala mi problémy hlavně docela dlouhá stopáž, která u některých Siegelových filmů může krapánek nudit. I zde jsem si párkrát uzívl. Taky je tu pár scénářových vad a nelogičností, ale dá se to překousnout. Ve finále je to slušný, nijak zvlášť okouzlující thriller s Michaelem Cainem v hlavní roli.(4.12.2011)

Caine a Pleasance výborní, Siegelova typická režie nezklame (ovšem akci nečekejte dříve než po šedesáti minutách filmu), pěkně se poslouchá i slušný Buddův soundtrack... Ale pořád tomu něco chybí. Pořádný, více promyšlený příběh, řekl bych. Díky skvělé závěrečné třičtvrtěhodině to je na tři a kousek hvězdy.(25.12.2010)

• Martin741

Reziser Don Siegel /noir The Line Up, Dirty Harry 1/ natocil vyslovene podpriemerny spionazny fryler, kde A nesuvisi s B, po C nasleduje hned F. Film ma kopu logickych dier, mizerne herecke vykony /veru, ani velikan Michael Caine sa nepredviedol/. Neviem, asi sa mu nechcelo do takehoto balastu ist. Dejova linia je len nicnehovoriaca zmes umelo pospajanych udalosti, ktore pohromade drzi snad len Sieglova rezia. Akcne sceny sa mi zadali samoucelne, dialogy sa obcas nedali pocuvat. Takze takto nie, pan Don Siegel. 20 %(8.7.2014)

Další důkaz, že Don Siegel byl mistr v oboru napínavých thrillerů. I bez větší míry (mimo poslední půlhodiny by se dalo říct absence) akce dokázal vytvořit atmosférický thriller plný napětí, které s každou minutou nabývá na intenzitě. Podobných příběhů o unesených dětech bylo natočeno mraky, ale tento, s drsným elegánem Michaelem Cainem ve své bez problémů uvěřitelné roli naštvaného tatínka, patří určitě k těm lepším. 80%.(20.8.2016)

Siegelovi tenhle přesun od sluncem projasněných, bezpohlavních amerických kriminálek (Cooganův trik, Madigan) směrem k syrové britské škole náramně prospěl. Michael Caine je charismatický, i když hraje suchého špiona bez špetky emocí a cynický humor všemu dodává tu pravou atmosféru bezvýchodného thrilleru. Navíc krví a násilím se zde nešetří.(29.7.2013)