Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podle románové předlohy spisovatelky M. M. Kay vznikl seriál u nás známý pod názvem „Vzdálené vrcholky hor“ (The far Pavillions). Malý anglický chlapec Ash ztrácí při povstání sipáhiů svého otce. Ujme se jej a vychovává ho indická chůva, která ho pro jeho bezpečí vydává za svého syna Ašóka. Chlapec vyrůstá mezi Indy, seznamuje se s indickým prostředím, především v knížecím paláci v Gulkótu, jako společník výhradně jedné z panovníkových dětí, malé a půvabné indicko-ruské princezny Andjuli. Když ho nebezpečné okolnosti přinutí k útěku, přihlásí se u anglického místodržitele, a poté odjíždí do Anglie, aby se vrátil po letech zpět jako poručík britské armády. Mezi jeho první úkoly je rozkaz z nadřízených míst, že se jako zástupce britského imperia má účastnit cesty do Rádžaputánye, a to na prosbu maháradži z Karidkótu, a zajistit hladký průběh cesty jeho dvou sester (princezny Suschily a Andjuli-baji), které se mají provdat za Ránu z Bithóru. Vzhledem k tomu, že má doprovod princezen několik tisíc osob, stovky zvířat, není to snadný úkol. A to ještě Ashton ani zdaleka netuší, že Karidkót je nové jméno Gulkótu, kde prožil dětství. Tady zažil zlobu a intriky prince Nandu, nynějšího maharádžy,podlost a úlistnost Bidžuráje, ale i dobrotivého a spravedlivého otce Codu, a že jedna z princezen je jeho malá milovaná kamarádka...

Vzdálené vrcholky hor si mnoho diváků pamatuje i jako romantický čtyřdílný televizní film se stejným obsazením v hlavních rolích - o zakázané lásce anglického důstojníka a indické princezny. (marťan)

(více)

Recenze (17)

Rattus Rattus 

všechny recenze uživatele

Výtečná výprava, casting, herecké výkony, hudební složka už tolik nezaujme. Seriál jsem neviděl cca dvacet let a přiznám se, že než jsem ho včera opětovně zhlédl, pamatoval jsem si jen útržky a základní dějovou linii. Je velká škoda, že je tato minisérie současnými TV ignorována. Mj. Ben Cross v kladné roli není tak často k vidění. http://www.youtube.com/watch?v=OhxjF2H8nxo ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Další z dětských TV vzpomínek, která by ráda znovu vylezla na světlo. Původně tuším šla jako dvoudílný film, pak v rozšířené verzi jako (asi) 5dílný seriál. Kromě proslaveného RAM-RAM mi utkvělo v paměti dost velkolepě pojaté dobývání britské pevnosti. Romantika toho nejryzejšího zrna, kterou kdovíproč naše tedy česká tévé stejně jako řadu jiných věcí začala okázale ignorovat. ()

Reklama

Austen 

všechny recenze uživatele

Podle románu (nedávno konečně vyšel ve dvou dílech) M. M. Kaye. Hlavní hrdina Ash (Ashton Pelham-Martyn) je Angličan, ale když jako dítě ztratí oce, je vychováván indic. chůvou jako Ind a vydáván za jejího syna Ašóka. Tak se důvěrně pozná s indic. prostředím. Později se opět vrací do své britské kůže a jako britský důstojník zažívá dvojjakost své existence - není ani Angličan ani Ind. Slavná je jeho láska k indické princezně Anjuli (ale i ona není čistokrevná Indka - myslím z části Ruska), kterou později zachrání před plameny, když má být se zemřelým manželem a svou sestrou (také vdovou téhož manžela) upálena. Její zfanatizovaná sestra proslavila celý seriál svým předsmtným nadšením- ram ram ram ram.... Ben Cross ve své nej-roli - nejslavnější - všechny jeho role neznám, ale pak hrál spíš už záporáky. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 1.9.1989 --- Romanticko - dobrodružná miniséria s legendárnym slovným spojením RAM - RAM. :-) Poprvýkrát som zistil, že v Indii sa s tým nekašlú, a mladé vdovy si tam neužívajú, ale upaľujú sa. ČT by to mohla "vykopať" z archívu a zreprízovať. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Dvojhodinový zostrih tejto minisérie - podobne ako u ŠOGUNa - bol v roku 1985 pod rovnomenným názvom uvedený aj v našich kinách. (9.5.2009) ()

demovka 

všechny recenze uživatele

Děj se odehrává v exotickém prostředí, hlavní hrdinové mají neokoukané tváře, vše tedy působí věrohodně. Zároveň potěší přítomnost Christopera Leeho, Omara Sharifa a Arta Malika. Pro nás je a byl tento seriál něco nového. Je plný dramatických situací, lásky, příjemných slov a také krásné a podmanivé hudby. Máme možnost se dozvědět něco o zvycích a historie Indie a okolní krajiny. Myslím, že herecké výkony a výpravu lze chválit. Jen bych měla výtku k českému názvu. Je to sice překlad z původního názvu. Ale vzhledem k tomu, že je to něco pro české diváky nového a neokoukaného, chtělo by to název naznačující exotiku, ne Tatry, Alpy či Krkonoše. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama