Hry o Járovi Cimrmanovi znám jen některé, naživo jsem viděl pouze jednu, několik dalších jsem slyšel z CD. Nejsem tedy jejich fanatický přívrženec, ale celkem tenhle druh humoru můžu. Takže film, jakožto takový mix scének z některých her, pohledu do zákulisí a odrazu tehdejší kulturně politicky pokřivené doby, se mi hodně líbil. Ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že když si budu chtít pustit Cimrmana, raději bych asi šáhnul po nějaké konkrétní hře.(11.11.2012)

Tenhle film v sobě skrývá dva. Jednak bezkonkurenční ukázky z divadelních her, při kterých se člověk mlátí smíchy, a pak hořkou pravdu o smutném osudu jednoho neagitačního divadla. A i když jsou karikatury (pokud se teda o karikatury jedná) soudruhů dostatečně odporné a smutné zároveň, i když se ukazuje, že si Svěrák a spol. umí ze sebe dělat srandu i v civilu, i když je děj líčený s nadhledem (peripetie s věčně se ztrácejícím ztraceným ramínkem), stejně mě to dostatečně neoslovilo a smích přecházel plynule v zívání.(11.11.2011)

Cimrmanovský humor - všem známý, leč neopakovatelný, inteligentní, bránici nebezpečný. Pár filmových ran konančům a době, kterou tak úspěšně mrvili, to již také leckdo nejednou viděl - většinou to o velké legraci nebylo. Ale vzájemná kombinace v Nejisté sezóně, to je jistota toho nejlepšího z obojího. A na své si přijdou i vyhranění fandové divadelní tvorby Smoljaka, Svěráka... Čepelky, Bruknera,.....(11.12.2006)

• Marek1991

Nie som fanúšik Cimrmanovho divadla a tento štýl humoru ma nie vždy vie zabaviť. V určitej časti filmu som sa veľmi nudil, nenachádzal som pointu, dej podľa mňa vo veľkej časti nebol dobrý, len občas to vytrhli z nudy nejaké scénky, ale inak slabý film. Oceňujem to, ako sa niečo takéto podarilo natočiť za komunizmu, teda vlastne socializmu. Celkovo však film nemá iskru.(23.3.2012)

Také cimrmanovský soubor se v komunistické době potýkal s mnoha nelehkými situacemi. Političtí představitelé KSČ chtěli nejen znepříjemnit samotné fungování autorského divadla a počátky divadelní tvorby, ale především přizpůsobit obsah her kulturně-politickým požadavkům.„Když je člověk na něco krátkej, tak by si z toho měl dělat aspoň srandu. To platí o smrti i o politice.“(30.7.2012)

• - Některé postavy mají svá jména odvozená od jmen aktérů. Právě proto se například Jaroslav Weigel ve filmu jmenuje Špaček a Jan Kašpar je Melichar. (Vazzy)

• - Legendární hláška "zlatý prciny" se dopustila Magda Křížková - Šebestová v roli gynekoložky. Zajímavostí je, že její tehdejší manžel byl lékař. (sator)

• - Režisér Smoljak chtěl, aby vše bylo co nejvíce autentické. Roli Markové - organizátorky v Divadle Solidarita - hrála tehdejší ředitelka, neherečka, Jana Vokrojová. Ředitele agentury si zahrál Ludvík Toman, který rok před natáčením skončil ve funkci ústředního dramaturga Filmového studia Barrandov, ztvárnil tedy sám sebe jakožto jednoho z komunistických hodnotitelů. (Mertax)