Nejistá sezona je na hranici divadla a filmu v tom zmysle, že množstvo vtipných scén sa odohráva na javisku a pre niekoho budú možno ťažiskom humoru filmu. Lenže množstvo výborného a častokrát aj ťažko postrehnuteľného humoru sa deje aj v "deji", takže Nejistá sezona je tak plnohodnotná komédia. Postavy sa oslovujú iba krstnými menami, čo bolo určite správne rozhodnutie, teória, že sa jedná o postavy hrajúce samých seba, je tak vtipným cimrmanovským spôsobom napadnuteľná. No ale podstatné je, že to čo má byť vtipné aj vtipné je, že kádri sú síce trochu prihoretí, ale nie sú karikatúrami a že tak divadelníci môžu hrať to, čo pripadá ľuďom v hľadisku vtipné. Inak by z toho bola asi dráma.(4.4.2014)

Dokument. Krom cimrmanologů (včetně jejich pomvědů) hrajících zde sebe samé (srov. též příjmení Špaček nebo Melichar) vidím jen samé neznámé herce (včetně jistého Karla Kachyni) hrající šedivé lidi (z nichž zvláště hodná paní provozní je famózně autentická) v šedivém městě, šedivém sále, šedivých chodbách, šedivých kancelářích . Vypustil bych tu nudnou pasáž s těmi čísly. Zvedněte tu rukavici!(21.3.2012)

No tak co k tomu říct...Divadlo Járy Cimrmana zbožňuji a tento film mi umožnil nahlédnout i do zákulisí. Navíc, film nechť je důkazem, že sranda se dá dělat ze všeho a kdykoliv. Úžasná reflexe doby, shrnutá do 88minut zábavy v dosti nahořklé atmosféře. Film se možná tváří jako komedie, ale skrývá se v něm mnohem víc. * * * *(6.11.2011)

Kolik existuje českých filmů o zákulisí divadla? A vynikajících českých filmů o zákulisí divadla? A vynikajících českých filmů o zákulisí divadla, které zbožňuje celá republika? Odpověď zní - jeden. Jmenuje se Nejistá sezóna a my všichni, kdo Divadlo Járy Cimrmana milujeme a obdivujeme, jsme vděčni, že ho pan Ladislav Smoljak natočil a dal nám nahlédnout pod pokličku tohoto jedinečného fenoménu. Děkujeme.(14.12.2004)

Rokmi mi tento film stále viac a viac rezonuje v hlave a vstrebáva sa pod kožu. Krásna ukážka filmového umenia, absurdity bývalého režimu spolu s krásami bežného divadelného života. Veľmi svieža komédia, ktorá aj napriek prísnemu dohľadu "tých hore" skvelo paroduje a reflektuje neľahký umelecké roky. 85%.(5.5.2014)

• - Legendární hláška "zlatý prciny" se dopustila Magda Křížková - Šebestová v roli gynekoložky. Zajímavostí je, že její tehdejší manžel byl lékař. (sator)

• - Herec Jaroslav Vozáb se sice premiéry snímku (1.4.1988) dožil, zemřel však pouhé dva dny po ní, 3. dubna 1988. V září téhož roku pak skonal také Ludvík Toman, dlouholetý barrandovský ústřední dramaturg, postava nenáviděná ve své době herci i režiséry a opředená mnoha mýty, včetně toho o spolupráci s KGB a osobních vazbách na Leonida Brežněva. Ve filmu si zahrál (v době, kdy už svou funkci opustil) zcela příznačně jednoho z členů hodnotící komise. (curfew77)

• - Film se odehrává v roce 1983, můžeme v něm však spatřit protagonistku Františka Petišku, který zemřel v roce 1980, nebo hru Dobití severního pólu, která byla poprvé uvedena až v roce 1985. (Kroup4)