Hry o Járovi Cimrmanovi znám jen některé, naživo jsem viděl pouze jednu, několik dalších jsem slyšel z CD. Nejsem tedy jejich fanatický přívrženec, ale celkem tenhle druh humoru můžu. Takže film, jakožto takový mix scének z některých her, pohledu do zákulisí a odrazu tehdejší kulturně politicky pokřivené doby, se mi hodně líbil. Ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že když si budu chtít pustit Cimrmana, raději bych asi šáhnul po nějaké konkrétní hře.(11.11.2012)

No tak co k tomu říct...Divadlo Járy Cimrmana zbožňuji a tento film mi umožnil nahlédnout i do zákulisí. Navíc, film nechť je důkazem, že sranda se dá dělat ze všeho a kdykoliv. Úžasná reflexe doby, shrnutá do 88minut zábavy v dosti nahořklé atmosféře. Film se možná tváří jako komedie, ale skrývá se v něm mnohem víc. * * * *(6.11.2011)

Kdo nezažil, možná ani neuvěří. Kdo zažil, snad se ani nezasměje. Hrůznost doby ve své ryzí nahotě. Natočit tenhle film před rokem 1989 a ještě ho protlačit do distribuce = hotový zázrak. Řada kin ho v té době nehrála, podobně jako filmy V.Chytilové ( Panelstory, Kalamita či Hra o jablko). Osobně mám nejraději...Vichr z hor.(4.2.2011)

Také cimrmanovský soubor se v komunistické době potýkal s mnoha nelehkými situacemi. Političtí představitelé KSČ chtěli nejen znepříjemnit samotné fungování autorského divadla a počátky divadelní tvorby, ale především přizpůsobit obsah her kulturně-politickým požadavkům.„Když je člověk na něco krátkej, tak by si z toho měl dělat aspoň srandu. To platí o smrti i o politice.“(30.7.2012)

Dokument. Krom cimrmanologů (včetně jejich pomvědů) hrajících zde sebe samé (srov. též příjmení Špaček nebo Melichar) vidím jen samé neznámé herce (včetně jistého Karla Kachyni) hrající šedivé lidi (z nichž zvláště hodná paní provozní je famózně autentická) v šedivém městě, šedivém sále, šedivých chodbách, šedivých kancelářích . Vypustil bych tu nudnou pasáž s těmi čísly. Zvedněte tu rukavici!(21.3.2012)

• - Krátce po premiéře utrpěl Jan Kašpar vážný úraz, po němž zůstal do smrti na invalidním vozíku. (BlackHoleSun)

• - Film se odehrává v roce 1983, můžeme v něm však spatřit protagonistku Františka Petišku, který zemřel v roce 1980, nebo hru Dobití severního pólu, která byla poprvé uvedena až v roce 1985. (Kroup4)

• - Josef Vondráček nemá s divadlem Járy Cimrmana nic společného, ke spolupráci na filmu byl přizván proto, aby ztvárnil postavu v souboru Františka Petišku - obvodního lékaře z Brandýse n. Labem, který v souboru působil od roku 1969 do roku 1978, kdy ho stihl srdeční infarkt. Tedy stejně jako ve filmu... (sator)