Anděl smrti - Série 3

(série)
Polsko, 2022, 5 h 8 min (Minutáž: 41–46 min)

Scénář:

Michał Godzic

Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska, Bartosz Gelner, Karolina Gorczyca, Anna Cieślak, Marek Kalita, Maxim Topyła, Helena Zawistowska, Sebastian Pawlak, Lesław Żurek, Waleria Gorobets (více)

Epizody(7)

Po tom, ako vyhodili z polície komisárku Polkowsku (Aleksandra Poplawska), otvorila si Aga svoju privátnu detektívnu kanceláriu. Snaží sa zarobiť peniaze na cestu do Londýna, aby tam žila spolu so svojou dcérou. Na Wolnickeho už takmer zabudla. Mrowiec (Bartosz Gelner) medzitým povýšil na nadkomisára a spolu s Wronskou (Karolina Gorczyca) čakajú dieťa. Avšak Wolnicki (Maciej Stuhr) je opäť tri kroky pred políciou. Nafingoval svoju smrť a pod inou identitou sa ukrýva v dedine ďaleko od Varšavy, kde ako organista pracuje v kostole a striehne na svoju ďalšiu príležitosť vraždiť. (sochoking)

sochoking

Po včerajšej dvojke som inhed' nabehol na tretiu sezonu a musím priznať, že je zo všetkých troch najpremakanejšia. Mravec povýšil na nadkomisára, Aga Polkowska už nechlastá a je z nej súkromný detektív. Ale hlavne, náš záporák Piotras Wolnicki je opäť o tri kroky pred políciou. Réžie sa ujal sám Maciej Stuhr a je to poznať. Lúbilo sa mi i prostredie dediny, v ktorej sa dej odohráva. Taktiež tvorcovia pritvrdili i na humore. Speciálne trojuholník Polkowska - Mrowiec - Wronska. Ich neustále podjeby nemali chybu. Toto sa mi vlastne aj páči na tých polských kriminálkach, že to okoreňujú kvalitným vtipom a moc to neberú zase tak vážne, ako škandinávci napríklad. No a mladý Janek opäť vytáča, že by si zaslúžil minimálne jednu do držky!  Záverečnú epizodu treba brať však  s nadhľadom už tradične, ale podľa mňa, tá čistá "päťka" je zaslúžená. ()