Epizody(8)

Sluncem zalité Los Angeles ukáže v roce 1990 svoji odvrácenou tvář. Ctižádostivá filmová režisérka naplánuje mysteriózní pomstu, při které se budou měnit stavy vědomí. (Netflix)

Trevor

Človek je opatrný najmä vtedy ak má novinka z Netflixu dobré recenzie od bulváru pre generáciu ypsilon a v tomto prípade tomu tak bolo. Ničoho unikátneho sme sa nedočkali, ženy dupú v plnej sile, muži (obzvlášť tí bielej farby pleti) sú idioti prípadne zombíci a polovicu filmu má niekto stavy z drog či ropuchy. Absolútne nevyužitý potenciál suterénu, Nora a Jonathan rovnako tak boli totálne nevyužité postavy, síce nakoniec sa dozvieme čím dobila Hollywood mladá sebavedomá žena Lisa (tu som sa inak smial, Andalúzsky pes natočený v roku 1929 a jeho oko boli určite viac prelomové aj bez dnešných efektov) a Lisa svoju úlohu najlepšie zvládla v záverečnej epizóde počas večere s producentom keď žrala a pila ako pes z útulku. Niekoľko svetlejších momentov sa nájde a iba jedna epizóda splní aj náročnejšie kritéria, inak je to ťažká bieda. ()

Mamlas odpad!

Blbá protivná pipina nechce hoblovat s producentem, který jí má umožnit režírovat nějaký její pitomý film. Tak on jí to neumožní a dá to někomu jinému. A tak si pipina najme čarodějnici, aby ho za to zničila. Toť obsah prvního dílu. Byl to nedívatelný flus. Zkusil jsem ještě koukat dál a zkusit třeba konec, ale ani jedno se mi nepovedlo, protože na tak blbou nudnou debilitu se nedalo dívat ani minutu. (1%) ()

Maximilianus

Myslel som si, že každý diel bude iný, príbeh, takže som bol potešený, že sa jedná iba o jeden a ucelený. Na môj vkus to bolo málo divné, ale možno vďaka tomu to bolo viac pozerateľné a uveriteľnejšie. Veľmi sa mi páčili postavy, predovšetkým ich interacia medzi sebou a reakcie na to všetko okolo. Niekedy brali udalosti moc v pohode, ale inak to nebolo iba haluzenie jednej postavy, ale účastnili sa toho všetci. V tomto ohľade mi mini séria pripadala originálna. Myslím si ale, že sa z toho dalo vyťažiť viac a natočiť to lepšie. No a najdivnejšie na tom bol záver. Ako keby chýbalo niekoľko minúť deja. Inak fajn. 6,8/10. ()

M.i.k.e

extrémně divný bizár na entou,který vybočuje z tvorby Netflixu víc než cokoliv.Osobně mě ale hodně bavil ten devadesátkový feeling a atmosféra evidentně inspirovaná tvrobou Davidů Lynche a Cronenberga.Kvality svých vzorů sice nedosahuje,ale i tak bylo vlastně celkem osvěžující vidět po delším čase něco podobného...70% ()

Fr

„…CHCI ZPÁTKY SVŮJ FILM…“ ///    Lynch? Cronenberg? Ne! Přesto se často budete cejtit jako „u nich doma“.  ŽENA JAKO OBĚŤ HOLLYWOODU. Kurva jak angažovaný! Ovšem tady nejde o nějaký prstění. Tady se totiž skloubí zajímavost Rosy Salazar se spirituálníma sračkama, hnusem a touhou po pomstě. Škoda, že to všechno tak protahujou… ale vono jde asi hlavně o tu podivnost. Diváckou. On ten „vizuální zážitek“ funguje víc než ten zážitek „vněmovej“. Česky řečeno – nápady se nesetkávaj s diváckým pochopením. Takže ano – máme tady podivnost s mrtvejma lidma, vyvrhlejma kočkama a čarodějnicí, která se odehrává v Hollywoodu, ale neřeší nic víc než vobehraný téma „predátorskej producent vs. umělec“. Harvey Weinstein by mohl vyprávět.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Brand New Cherry Flavor: A Novel of the Occult“, kterou v roce 2011 napsal Todd Grimson, neznám. 2.) Vobčas vyplivnu… kočičku? 3.) Často lížu záda zpocený ropuše.   /// Thx za titule „Roman Placzek“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()