Nerozluční kamarádi Ondřej a Cyril, přezdívaný Cinda, prožívají první rok po úspěšné maturitě na průmyslové škole. Ondřej touží po práci na lodi, Cinda chce navštívit Paříž, kam jej pozvala teta. Oba se však musí vypořádat nejen s praxí, tolik odlišnou od školních představ, ale zejména s řadou soukromých problémů. To první zvládnou snadno a brzy po nástupu do velkého závodu se naučí využívat velkou část pracovní doby k rošťárnám, ulejvání a řešení soukromých problémů. To další už však tak snadné není. Ať už jde o Ondřejův citový vztah k prodavačce Heleně nebo Cindovy problémy s modrou knížkou. Teprve tragická smrt jednoho z nich znamená pro druhého definitivní konec mladické bezstarostnosti a lehkomyslného přístupu k životu. (TV Nova)

Curfew

Nemůžu si pomoct, ale pro tuhle sestavu jsem měl vždycky slabost! Na Vítr v kapse se dá podobně jako na Lásku z pasáže nebo Kamaráda do deště mrknout i po letech a neurazí, naopak je to KLASIKA!!! "Jedno morfium!" :-) ()

Neel

Já nevim, na můj vkus až příliš jednoduchý a nudný příběh. Připadá mi, že jde jen o to, jak dostat dívku snů do postele. Ale 3 hvězdičky za duo Vaculík-Tofi už jen z nostalgie. Přece jen u těchto filmů bychom asi neměli hledat nějaký hlubší význam. ()

montel

Ondra a Cyril jsou kamarádi ze školy a mají čerstvě po maturitě, když nastupují do strojírenského závodu. Cyrila brzy čeká cesta za tetou do Paříže a Ondřej touží začít pracovat na lodi na otevřeném moři. Jejich sny ale naruší tragická nehoda... Pohodový příběh s Tofim a Vaculíkem, který mám rád už od dětství,bohužel ale nemůžu dát více jak tři hvězdy. Přeci jen Kamaráda do deště mám raději. 50% ()

SkeeveTulp

Rebelové v mezích zákona. Dnešní optikou je to slabota, ale pokud se vcítíme(nebo zavzpomínáme) do tehdejší doby a nálady, pak je to velmi příjemný film o rebelujících postpuberťácích, kteří si hledají svoje místo ve společnosti. Sní o dálavách, láskách, páchají revoluce lusknutím prstu. A nechtějí si připustit, že skončí v šedém průměru, uprostřed davu. A muziku k téhle atmosféře Michal David uměl, ať si si říká kdo chce co chce. ()

Lukkyn

Nevím jak to dřív chodilo, ale pokud je tohle reálný obraz tak potěž koště. Jen těžko chápu , co tímhle básník chtěl říct. Děj kolem snahy Vaculíka sbalit totální blbku , která by chtěla až do svatby chodit jen do kina je ubíjející furt dokola. On se naštve , ona se naštve, on se naštve , ona se naštve hrůza. Tragický nádech filmu je trochu depresivní a v podstatě Vaculík již v mladém věku ztratí všechny iluze. Přijde o kamaráda, na moře se nedostane a ještě musí na vojnu. Film končí a já už si na něj ani nevzpomenu!! ()

Honza__St.

Nezvratný důkaz, že filmy zadané shora nemusely vždycky být jen politika nebo oslava čehokoliv. Jaroslav Soukup bez váhání souhlasil a z původního námětu udělal film takřka od A do Z podle vlastních zážitků po maturitě, a navzdory všem předpokladům se z něj stal velký hit. Rozhodně nezobrazuje tehdejší dobu jen v pastelových barvách, ale taky z ní nedělá hrůzné časy jako zaprodaná kreatura Hřebejk. Prostě zobrazuje pozitiva i negativa (a mimochodem v porovnání s dobou po roce 89 rozhodně vítězí socík). Navíc v závěru jasně ukazuje, že ty nejtvrdší rány nám nezasazují ani soudruzi či menedžeři, ani rodiče, ani lásky, ale sám život. Přesto všechno stojí za to jít dál. "Non stop, já chci žít non stop, a s tím, co přijde, mám chuť se rvát." ()

Jansuper

Tenhle film bude navždy legenda, tohle je asi můj nejoblíbenější starý český film. Fakt mi to ukázalo tu komunistickou dobu že to bylo fakt někdy hrozné v té době a bylo to těžší, že plno věcí na které sme dnes zvyklí a bereme je jako samozřejmnost dříve vůbec nebyly. Děj je fakt hezký tofi s Vaculíkem je fakt povedená výborná dvojka, zažívají fakt spoustu dobrých i nešťastných chvíli a fakt sem se i zasmál a docela sem i brečel, ten konec je fakt asi nejsmutnější konec celé České filmové kinematografie a je to asi nejvíc co sem kdy plakal u filmu a to já plakal asi jen po čtvrté u filmu, já u filmu nebrečím takže tento film je fakt moc dobrá práce 👍👍👍. Zaslouží si mnohem lepší hodnocení. Ten kdo tento film kritizuje nebo mu dal odpad mě fakt hrozně bolí ()

sun.eagle

Já nevím co proti tomu všichni mají. Bylo to točeno za totality a podle toho to taky vypadá ale podle mě je to hodně nadprůmerný film, a s Kamarádem do deště nejklepší s touto tehda tak populární dvojicí. Navíc já osobně dělám ve strojírenském průmyslu a tak je to pro mě srdeční záležitost na kterou se vždy rád podívám a neomrzí mě. A závěrečná písen od Michala Davida má at se to někomu líbí nebo ne něco do sebe, a to musím říct že mám jinak docela vytříbený vkus na muziku. ()

Fannyss

Nestárnoucí klasika na kterou se vždy rád podívám , mrzí mě ten smutný konec , jak Sagvan Tofi alias Cyril přijde o život.. ()

Choucas

A proč ne sakra? V tý době to asi jinak nešlo a pokud se měl točit film pro mládež, a mělo to bejt zajímavé, logicky z toho vylezli Kamarád do deště nebo Vítr v kapse :). Vše ostatní by mělo vysokou šanci svištět do trezoru místo do kin. Tenhle film rozhodně neurazí ale ani nenadchne. ()

JARDAHONDA

Duo Vaculík Tofi jsem nikdy moc nemusel.. Pánové si v komoušské době zahráli na machry,,, ovšem herecké výkony byly hodně slabé.. Chápu, že každý jednou začínal. Děj působil utahaně, místy nudně. Ve filmu se objeví jen pár zajímavých " hlášek ", jinak nic moc. Kamarád do deště mě bavil daleko víc... ()

bratr_jezek

Ve chíli, kdy si "jedna babka plnila na silnici odznak zdatnosti" dojde humor i Lukáši Vaculíkovi, prootže taková banalita stojí život jeho kamaráda, věčného šprýmaře, s tváří tehdy populárního Sagvana Tofiho. Ostatní postavy jsou snadno zapomenutelné a nevýrazné. ()