V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

veru_needy

Zdá se, že tento snímek je, co se týče kvality nepřekonatelný. Jedná se zatím o nejlepší dětský film o setkání s mimozemskou bytostí, jaký kdy byl natočen. Léta běží, a toto dílo nechce zestárnout. Každou novou generaci dokáže oslovit. Čím to je? Roztomilostí onoho mimozemšťana? Steven Spielberg vytvořil dílo, které svou představivostí překračuje všechny hranice. Je to klasika, která asi ještě nějakou dobu zůstane nepřekonána. ()

Sawy

Pořád to perfektně funguje, jen škoda, že ideální dobu k tomu, abych si E. T. -ho zamiloval, už jsem bohužel promeškal. Takhle oceňuji především Spielbergovo obdivuhodné pracování se sentimentem, který není vůbec otravný, jeho precizní výstavbu celého děje a fakt, že i když pořád jde o pouhou pohádku, dokázal ji nesmazatelně zapsat do dějin kinematografie. Což je věc, která se podaří jen skutečným velikánům. 85 % ()

EXpenza

E.Týho jsme viděl naposledy asi před 10lety a už jsem si ho moc nepamatoval. Dnes jsem si ho pustil a oživil jsem si jednotlivé scény,které jsem si pamatoval a musim říct ,že to prostě nemá chybu. Tohle nikdy neomrzí... E.T volat domů :) ()

Lacike

E.T. mi neprirastol k srdcu ani, ked som ho videl ako maly, pred rokmi. Teraz vdaka skvelej Abramsovej variacii na E.T.ho, filmu Super 8 som dostal chut si overit moj vztah k tomuto filmu. A bohuzial musim napisat, ze sa nic nezmenilo. E.T. mi stale pripada skaredy, nesympaticky a nezaujimavy. Moje sympatie si neziskalo ani detske osadenstvo tohto pribehu, takze preto vo mne film nedokaze vyvolat ziadne emocie, napriek tomu, ze sa o to tak uporne snazi. A cele to este nadobro zaklincovalo neskutocne pomale tempo, kedy sa vo filme nic poriadne nedeje, takze vysledok je pre mna jedna velka nuda a znamkou 5/10 to hodnotim hlavne vdaka technickemu prevedeniu na ktorom je vidiet, ze film tocil talentovany reziser. Musim povedat, ze aj priemerna vykradacka E.T.ho Mac a já sa mi paci viac a film Číslo 5 žije je dokonca moja srdcovka, ktorej E.T. nesaha ani po clenky. ()

ScarPoul

Ako krpec som tomu jednoducho nedokázal prísť na chuť. Takéto filmy ma skrátka nebavili. Teraz v dospelosti sa k takýmto klasikám raz za čas vrátim, ale zostáva mi po nich rovnako rozpačitý pocit, aký som mal keď som bol krpec. E.T. nie je určite zlý film, ale Spielbergovú mágiu som v čase dospievania žral z jeho Jurského parku. Všetky scény s dospelými, ktorý sa snažia chytiť mimozemšťana, ktorý ho v karanténe oživujú atď., je pre mňa nedotiahnutá. Vzťahy mi tiež prišli bez takého povestného hlbšieho čara. Veci, čo by tam mali pre mňa fungovať tam až tak nefungujú. Hoci nedokázal by som vám presne popísať, čo by to malo byť. Možno niečo s čím by som sa mohol s tými deckami stotožniť. Je tu množstvo nápadov. Aj to má miestami fajn atmosféru a má to ešte v tej dobe invenčného Williamsa, ale mňa to nechalo skrz naskrz chladným. Aj po toľkých rokoch aj po toľkých pozretiach. A hlavný hrdina je ukričaný a neznesiteľný fracek. Liezol mi celý čas na nervy. ()

HateBreeder

Spielbergova pohadka pro deti a dospele. Slavny snimek o pratelstvi maleho chlapce a mimozemstana z vesmiru, o jejich prvnim setkani, dobrodruzstvi, jez spolu prozili ale take o tom, ze zivot byva kruty a detsky svet a predstavy byvaji chatrne jak domecek z karet a vzdy prijde nekdo, kdo je zbori. Presne o tom snimek vypravi. O detskych snech, o jejich zivote v kontrastu zivota dospelych. To co detem pripada smozrejme, neskodne, hezke a senzacni muze te druhe strane pripadat presne opacne - neprijatelne, nebezpecne a osklive. A tak ani malemu Elliotovy nezbyde nic jineho, nez se smirit se svetem, v nemz zije, a zachranit tvora tim, ze mu umozni "Jet domu". Spielberg si zde vyslovene vyhral a snimek si ziskal srdce divaku vsech vekovych kategorii. Moje si ziskal take a slavna veta slavneho mimozemstana: " E.T. volat domů" mi v podvedomi zustane uz naporad. ()

Tommassi3

"Dopředu jsem nikdy neřídil !!" ;) Režisérský mistr Steven Spielberg v tomto případě stvořil nejen jeden z nejlepších rodinných filmů, ale zároveň i jeden z nejpozoruhodnějších filmů sci-fi žánru, jeden z nejkrásnějších filmů pro děti, ale hlavně pro to dítě v každém z nás.. V době svého vzniku bych byl z E.T.-Mimozemšťana zřejmě nadšený mnohem víc, což však nijak nesnižuje jeho kvalitu !! Jediný problém vidím v tom, že přes veškerou Spielbergovu zřetelnou snahu a jeho tradiční důraz na patetickou melodramatičnost, mnohdy až přehnaně slzopudnou, jsem po celou dobu naměkko nebyl, ani omylem, každému muselo být jasné, že vše směřuje k happyendu, že je to celé až příliš zacíleno na nejmladší věkovou skupinu.. Ale nadčasovost hravost a řemeslnou jistotu snímku, nádherný nejen nostalgický náboj, skvostný příběh a geniální hudbu Johna Williamse, která se stala nesmrtelnou, mu nikdo neupře !! E.T. bezesporu patří do pokladnice nejvýznamnějších filmů filmové historie.. A maličká Drew Barrymore ?? Zde bezchybná !! Přemýšlel jsem, zda jsem někdy viděl roztomilejší dítě..;) ()

malylada

Nejroztomilejší a nejmilejší stvoření na světě? E. T. !!!!!!!! Nejlepší příběh, který byl do té doby natočen a snad i do dnes. Je krásné vidět, kolik filmů stále čerpá z nápadů tohoto filmu. Pokaždé, když tento film shlédnu, tak zanechává velké emoce. Filmu nic nechybí, napětí v podobě chlápka s klíči, které se ukázkově buduje, tak přes humorné situace, které do dnes neomrzí a stále fungují. Mistrovské dílko tohoto žánru......9/10 ()

Terva

Když jsem viděl tu prodlouženou verzi, kde se E.T. koupe a vypouští ty bubliny z pusy, musel jsem se od srdce zasmát. E.T. volá domů !!! ()

Hismael

E.T.ho mi chvílemi asi bylo líto, ale motivaci kluka, který se zamiloval do mimozemšťana a snažil se ho za každou cenu udržet na zemi, jsem nějak nepřišel na chuť. E.T. působí jako když neumí do 5 počítat a jediné co zvládá je dělat bordel, ale zároveň dokáže postavit vysílač signálu z deštníku, nebo létat na kole. Celkově se to na rok 1982 docela povedlo, jen jsem čekal o dost víc. ()

moviesfan

Okouzlující film, který baví od začátku do konce, k tomu ještě úžasný E.T. a hezký děj. Musím vyzdvihnout skvělou práci Spielberga, který má na svědomí velmi známé (možná i legendární) scény. Film jsem sledoval už od mala pravidelně každý rok. Ještě mě nezklamal. Hodnocení: 90% ()

JohnCZ

Spielberg jednoduše filmy o mírumilovných mimozemšťanech umí a i když mě E.T. v dětství naprosto minul, teď v dospělosti ho můžu i tak. E.T. je krásným příběhem o přátelství mezi malým klukem a neobyčejným mimozemšťanem a i když film nedosahuje dokonalosti Blízkých setkání (holt je to i pro děti), zapíše se i tak mezi klenoty kinematografie. ()

Blofeld

Nejradši od Spielberga mám jeho vážné filmy jako V říši slunce nebo Schindlerův seznam. No a když už odlehčená zábava tak Indy! Tohle mě nějak extra nechytlo. Ale stejně se při každé repríze dívám;oD. ()

svik

Film působí jako průlomovým trhákem ve světě fantastické dětské mysli. A tak samotný film Spielberg zmýšlěl. Již v dětství se mu zdálo o setkání s mimozemskou civilizací. Je vidět že film je točen od srdce a z fantazie malého chlapce. Považuji ho jako jeden z jeho nejlepších kousků. Téma mimozemšťanů je velice ošemetné a myslím že jim velice slušně proplul.(Zajímalo by mě jak se nacpali ti malí herci do převleku E.T.ho) ()

corpsy

Najkrajší a najdojímavejší príbeh o priateľstve. Spielberg dojal a rozplakal celú planétu ( vesmír ? ) a prevalcoval všetky komerčné rekordy svojej doby. Film do ktorého netreba nič pridávať ani uberať, film DOKONALÝ. Klenot svetovej kinematografie - bez nejakého preháňania. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

17.04.2020

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)