Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský občan Harry Pendel vlastní v Panamě věhlasný krejčovský salón s nejpočestnější tradicí, kde se obléká mužská část místní smetánky. Harry má duši umělce a snílka a může se pokládat za úspěšného člověka. Jeho žena je zaměstnaná na správě Panamského průplavu. Andy Osnard je špión, pověřený dohledem nad průplavem v zájmu Velké Británie, jež ho odevzdala Panamě v roce 1999. Sdílný Harry je pro Osnarda skvělým zdrojem informací. Lze ho využít tím spíš, že Osnard brzy vypátrá, kde se Harry ve skutečnosti vyučil krejčovskému řemeslu. Harry ostatně skrývá před světem a před svou ženou i jiná tajemství, a tak je pro Osnarda snadné přimět ho ke spolupráci. Protože nemá na vybranou, začne si Harry vymýšlet senzační zprávy, které ohromí nejen Osnarda, ale hlavně jeho nadřízené. Kdo prodává průplav, kdy a komu? Harry má po ruce odpovědi, které Osnard náležitě vyšperkuje. Až se o tutlaný skandál začne zajímat zvědavý novinář a dokonce i Pentagon... (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (57)

Anthony 

všechny recenze uživatele

Co všechno může rozhodovat o zásadních věcech v mezinárodní politice - vyznění podobné jako u Vrtěti psem. Jen je tu méně humoru - označit film za komedii bych se celkem zdráhal. Pravda je, že tento pohled na tajné služby je docela zajímavý a vystupování Pierce Brosnana v roli agenta MI 6 nepostrádá jisté ironické kouzlo. Bohužel zajímavý nápad není příliš originálně natočen a tak nám nakonec celkově vychází jen průměrný slušný film. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Clapci doma by se rádi ujistili, že největší obchodní brána světa nepadne do špatných rukou. Když už v nich je." Nemám nic proti tomu, abych byl za trest přeložen do Panamy, kde bych osouložil všechny přítomný krásky, papouškoval báchorky a dojil z mocností prachy pro tichou opozici. Jen by to muselo bejt o dost zábavnější než mi to předvedl agent Osnard. S ním to byla taková nudná rutina, ze který nedokázal vykouzlit zábavu ani pohádkář a krejčí Pendel. Já si to prostě chtěl užít, zasmát se a ještě se při tom dozlatova opálit, což se tak úplně nepovedlo. ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Dle mého názoru jeden ze silně nedoceněných filmů. Poprvé se u něj setkávám s tím, že na Rotten Tomatoes si od kritiků odnesl slušných 80%, zatímco u nás se stěží škrábe k horším třem hvězdičkám (momentálně 52%), které většinu lidí odradí od dalšího sledování. Pokud o něm totiž promluvíte u nás, nikoho nic nenapadne, maximálně si někdo odvodí, že mluvíte o nějaké neoficiální bondovce. Kromě Pierce Brosnana ale Krejčí z Panamy nemá s Bondem pranic společného. Celý film se potácí na hranici parodie (americký generál říkající: "Na naší vlajce chybí hvězdička, pánové!"), dramatu (Mickey zpívající Todavía Cantamos, zatímco Osnard a Pendel projíždění zničenou Panamou) a thrilleru (vrtulníky USA bombardující Panamu) a je jen na vás, kterému vyznění dáte přednost. Ať se totiž chytnete čehokoliv, vždy vám něco ujde. Důležité ale hlavně je nepřestavovat si pod tímhle filmem dalšího Bonda, protože budete sledovat spíš dlouhé rozhovory, přestřelky se jen tak nedočkáte. Navíc, pokud znáte spisovatele, jakým je John le Carré, můžete si být jistí, že on na dobré konce zrovna moc nedá, navíc je mistr toho, že se nic neděje a zároveň se toho děje strašně moc. A přesně takový Agent z Panamy je. Kritizující politiku Spojených států, ukazující špionáž z té tvrdší (a taky opravdovější) strany, celkem pomalu plynoucí... ale hlavně každým shlédnutím lepší. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Po celou dobu Agent z Panamy balancuje na hraně dvou žánrů a rozhodne se vlastně až finální scénou (která vše předchozí - bohužel - tak trochu schazuje). Být použit alternativní konec, který lze nalézt na DVD a který obrací vše do jiné roviny, než konec použitý, dal bych čtyři hvězdičky. S tímto zakončením je to za tři... a je to docela škoda... ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Zvláštně nadsazený a občas až do absurdity zabíhající špionský snímek. Musím se přiznat, že i když jsem měl práci, kašlal jsem na to a koukal na telku, tak je tenhle film odlišnej od ostatního podobnýho špionážního filmu. Příběh je satirickou kritikou zahraniční politiky USA, stejně tak ale i americkýho snu o zbohatnutí a příležitosti všech, jen když ji chytí za pačesy. Obsazení je trošku parodický. Jamie-Lee je opět manželkou špiona, Brosnan je opět tajným agentem, ale oba trošičku jinak, než jsme zvyklí. Podle mě je ale nejlepší výkon Brendana Gleesona, jehož herecké vystoupení a troška ztmavení na vlasech a vousech mě tak zmátly, že až doteď jsem si vůbec nebyl jistej, že to je on. Je jen škoda, že toho absurdně satirickýho tu není víc. Takhle jako by to stálo na půli cesty. Škoda, no. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Brendan Gleeson je ve skutečnosti Ir. Své zrzavé vlasy má ve filmu obarvené na černo a nosí také hnědé kontaktní čočky, aby vypadal jako Panaman. (D3VIL)
  • Postavu Sarah Pendel hraje dcera režiséra Boormana Lola. (D3VIL)
  • Slovo "fuck" je ve filmu použito 28x. (D3VIL)

Reklama

Reklama