Zpráva o záchraně mrtvého

• angličtina Saving One Who Was Dead
? %
Česko / Slovensko / Francie, 2021, 90 min

Otec po mozkové mrtvici upadá do kómatu. Matka (Zuzana Mauréry) se synem (Vojtěch Dyk) stojí nad jeho bezvládným tělem, prognóza jim mnoho nadějí nedává. Odešel do dálky, kam jejich slova nedosáhnou. A pakliže má žití nějaký okraj, otce zarputile odmítají pustit za něj. Tiché chodby špitálu se zvolna proměňují v labyrint ducha, kde se nehovoří nahlas, ale raději více do hloubky. Nebo se zde mlčí. Vždyť o některých věcech je tak těžké mluvit… (MFF Karlovy Vary)

• Natáčení filmu komplikovala koronavirová krize – došlo k přerušení natáčení. Film byl dokončen po uvolnění karantény v květnu 2020. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (Narcis)
  • Chci ve filmu ukázat, že se člověk nemá nikdy vzdávat a že i zdánlivě nesmyslné věci smysl mají. Je to pro mě nesmírně osobní věc, zkušenost na hranici života a smrti, kterou chci sdílet,“ prohlásil režisér a scenárista filmu Václav Kadrnka. (SONY_)
  • Film se natáčel ve Fakultní nemocnici Olomouc ve zrušené části nemocnice – budově Franz Josefa, která byla určena k pozdější demolici. Natáčelo se i v Kroměříži a ve Zlíně. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (Narcis)