Leopold Dilg, obžalovaný ze žhářství, uprchne z vězení a ukryje se v domě své přítelkyně Nory, kde žije i profesor Lightcap. Nový zahradník se do ženy brzy také zamiluje... (oficiální text distributora)

Mol

HE'S THE ONLY HONEST MAN I'VE COME ACROSS IN THIS TOWN IN 20 YEARS. NATURALLY, THEY WANT TO HANG HIM!!! Velice příjemné 2 hodiny strávené v přítomnosti této roztomilé trojce. Jen Cary mi nikdy neseděl a nikdy nebude sedět ve vážnějších rolích. Tady k velkému mému překvapení, má ze tří hlavních postav nejméně času na plátně a nejméně dialogů. Herecky tak táhne hlavně Jean a její postava ztřeštěné Nory. Možná se nemusela ani moc snažit, protože barva jejího hlasu byla vždy, tak půvabná. Velice mile mě překvapil herec Colman. Neskutečnej sympaťák a když si oholil bradku (s kterou mu to slušelo víc), tak mi připomínal Errola Flynna. Ve filmu potěšil ještě Edgar Buchanan (taky znamenitá barva hlasu) a mini rolička Lloyd Bridgese. Kdo další by stál za zmínku? Holmes byl cock sucker, polskej klučina z boršč storu byl retard a bloncka ze salónu byla běhna. Hmm, takže asi další za zmínku nestojí. ()

zigíš

Škoda, že se tvůrci nerozhodli, jen pro jeden -z těch mnoha- žánrů, občas si tu totiž drama s komedií, moc nerozumí. Ale když už mají pouze bavit, tak baví (a hodně) zvlášť slovní přestřelky tria Grant-Arthur-Colman. Závěr rozpačitý -sic- ale to, jim už odpustím :) ()

Hollohlaway

Čekal jsem klasický screwball, což není zrovna přesně splněno. Zajímavý mix krimi zápletky s komedií , ale je to vtipné i dramatické tak napůl. I přes velkorysou stopáž některé věci jsou jen naznačeny , a hlavně vztah ke dvěma mužům je podán trochu zmateně. Ale herecky se tomu nedá mnoho vytknout, a je to velmi noblesně natočeno. Bohužel mne to nezaujalo tolik, jako jiné Caryho filmy. ()

vitekpe

Romanticka komedie s krimi (a socialnim) podkresem. V hlavni roli sympaticka Jean, potesila tez ucast me oblibenkyne Glendy... :) 3+ ()

Jezinka

Příjemný snímek kupodivu i s právníkem jako kladnou postavou. Ale do role filozofujícího rebela mi Grant zas tak neseděl. Chybělo mi jeho zvednuté obočí a další grimasy. Přiznávám, že jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, s kým Nora zůstane (ale to by bylo už příliš negrantovské:-) ()

Chegi

Ačkoliv je jméno Cary Granta v titulcích první, jeho role spíše odpovídá filmu Topper (1937), kdy dvě zbylé hlavní role mají na plátně mnohem více prostoru než on. Sice se děj kolem něj neustále točí a všechny postavy jednají tak, jak jednají kvůli němu, on sám ale zůstává pasivní a v pozadí. Naštěstí je tu ale Jean Arthur, která se svým talentem pro komedii udrží film v koukatelné a místy i zábavné rovině a Caryho více něž obstojně zastoupí. To ale nemění nic na faktu, že se jedná o velmi průměrnou komedii (drama), kterou jsem si odškrtl ze 70% kvůli Carymu a ze 30% kvůli Jean. ()

Gromit

Marná snaha, nejlepší a nejoriginálnější komedie vznikaly v Hollywoodu ve 30. a 40. letech. Dokazuje to i Rozruch ve městě, který možná není takovou peckou, jakou byl třeba Příběh z Filadelfie, Jeho dívka Pátek nebo Nahá pravda, ale pořád se jedná o takový malý a nedoceněný klenot. Příběh, který vypráví, by možná v dnešní cynické době neobstál, ale tehdy byl z rodu těch, kterým diváci rádi naslouchali. A zapomenout nesmíme ani na báječného Caryho Granta, který se dokázal v komediálním žánru pohybovat s takovou elegancí a nadhledem jako málokdo. Už to nebudu déle natahovat, Rozruch ve městě je velmi milý a příjemný film, který nezestárnul. ()

LadyRainier

Skvělí herci, skvělá zápletka, skvělé komediální scény .. Nej byl Cary Grant, jak pořád něco jedl ..to fakt zabil a Ronald Colman excelentní, Jean pobavila v pyžamu a skončilo to přesně tak jak bych to já jako ženská neudělala ,-)) Jo ale ta scéna s novinama a volským okem byla trapná ...jediná ,-) ()