Leopold Dilg, obžalovaný ze žhářství, uprchne z vězení a ukryje se v domě své přítelkyně Nory, kde žije i profesor Lightcap. Nový zahradník se do ženy brzy také zamiluje... (oficiální text distributora)

zigíš

Škoda, že se tvůrci nerozhodli, jen pro jeden -z těch mnoha- žánrů, občas si tu totiž drama s komedií, moc nerozumí. Ale když už mají pouze bavit, tak baví (a hodně) zvlášť slovní přestřelky tria Grant-Arthur-Colman. Závěr rozpačitý -sic- ale to, jim už odpustím :) ()

Hollohlaway

Čekal jsem klasický screwball, což není zrovna přesně splněno. Zajímavý mix krimi zápletky s komedií , ale je to vtipné i dramatické tak napůl. I přes velkorysou stopáž některé věci jsou jen naznačeny , a hlavně vztah ke dvěma mužům je podán trochu zmateně. Ale herecky se tomu nedá mnoho vytknout, a je to velmi noblesně natočeno. Bohužel mne to nezaujalo tolik, jako jiné Caryho filmy. ()

vitekpe

Romanticka komedie s krimi (a socialnim) podkresem. V hlavni roli sympaticka Jean, potesila tez ucast me oblibenkyne Glendy... :) 3+ ()

Jezinka

Příjemný snímek kupodivu i s právníkem jako kladnou postavou. Ale do role filozofujícího rebela mi Grant zas tak neseděl. Chybělo mi jeho zvednuté obočí a další grimasy. Přiznávám, že jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, s kým Nora zůstane (ale to by bylo už příliš negrantovské:-) ()

Chegi

Ačkoliv je jméno Cary Granta v titulcích první, jeho role spíše odpovídá filmu Topper (1937), kdy dvě zbylé hlavní role mají na plátně mnohem více prostoru než on. Sice se děj kolem něj neustále točí a všechny postavy jednají tak, jak jednají kvůli němu, on sám ale zůstává pasivní a v pozadí. Naštěstí je tu ale Jean Arthur, která se svým talentem pro komedii udrží film v koukatelné a místy i zábavné rovině a Caryho více něž obstojně zastoupí. To ale nemění nic na faktu, že se jedná o velmi průměrnou komedii (drama), kterou jsem si odškrtl ze 70% kvůli Carymu a ze 30% kvůli Jean. ()

Gromit

Marná snaha, nejlepší a nejoriginálnější komedie vznikaly v Hollywoodu ve 30. a 40. letech. Dokazuje to i Rozruch ve městě, který možná není takovou peckou, jakou byl třeba Příběh z Filadelfie, Jeho dívka Pátek nebo Nahá pravda, ale pořád se jedná o takový malý a nedoceněný klenot. Příběh, který vypráví, by možná v dnešní cynické době neobstál, ale tehdy byl z rodu těch, kterým diváci rádi naslouchali. A zapomenout nesmíme ani na báječného Caryho Granta, který se dokázal v komediálním žánru pohybovat s takovou elegancí a nadhledem jako málokdo. Už to nebudu déle natahovat, Rozruch ve městě je velmi milý a příjemný film, který nezestárnul. ()

LadyRainier

Skvělí herci, skvělá zápletka, skvělé komediální scény .. Nej byl Cary Grant, jak pořád něco jedl ..to fakt zabil a Ronald Colman excelentní, Jean pobavila v pyžamu a skončilo to přesně tak jak bych to já jako ženská neudělala ,-)) Jo ale ta scéna s novinama a volským okem byla trapná ...jediná ,-) ()

r007

Pro mě docela překvapení, ač se to zpočátku nezdálo. Tolik dějových zvratů je dost netypických v té době, kdy film sledoval většinou jednoduchou linii s předvídatelným koncem. Navzdory Caryho vynikajícímu herectví s ním drží krok i oba další hrdinové. Moc se mi líbilo pomalu se rodící přátelství mezi Dilgem a profesorem. Jakkoli bylo nereálné, bylo výborně napsané i režírované. Nemám moc ráda krkolomné komedie typu Bringing up Baby, ale v tomto filmu byla směs komedie, napětí a dramatické zápletky namíchána opravdu mistrovsky. Čas rozhodně na působivosti neubral....a divák si musel počkat na rozhodnutí kterého muže si půvabná Jean Artur vybere do poslední chvíle. ()