Od samého začátku prvního společného filmu Katharine Hepburnové a Spencera Tracyho létají jiskry - schyluje se k "válce pohlaví" mezi pohodovým autorem novinových sportovních sloupků a prvotřídní mezinárodní novinářkou... Film z roku 1942. (oficiální text distributora)

kaylin

Celou dobu jsem si říkal, že ty herecké výkony jsou prostě povedené a Spencer Tracy si s Katharine Hepburn dokonale sedli, což předvedli vícekrát. Jenže pak jsem si uvědomil, že to jsou právě ty herecké výkony, které tak vynikají v jinak ne příliš zajímavém příběhu, který vás sám o sobě nedovede úplně strhnout. ()

Damiel

Nejprve stvořil ženu je romantická komedie, ale zcela z jiného ranku, než jaké známe ze současné produkce. Dýchá z ní jistá vznešenost a grácie doby, v níž byla natočena. Její půvab asi ocení zejména pamětníci, pro mladší může být těžší zkousnout poněkud uhlazený tón vyprávění. ()

Foma

Tracy a Hepburn jsou skvělí, film sice nezůstane dlouho v paměti jako nějakej klenot, ale příběh s takovým lehce protifeministickým podtextem je docela zajímavej. ()

Martin741

Taketo starinky mam najradsej - suboj pohlavi. On - Spencer Tracy versus ona -Katarina hepburnova. A k tomu genialne dialogy, kulisy, reziser George Stevens /Annie Oakley 1935, Rozruch ve Meste, Gigant 1956/ trafil do cierneho. Skoda, taketo filmy sa dnes uz netocia - ono aj stari kvalitni herci vymreli . 100 % ()

Streeper

Na tenhle film jsem se vážně moc těšila. Katharine Hepburn a Spencer Tracy společně v jednom filmu, už jenom to je podle mého záruka kvality. Co se týká chemie hlavních dvou představitelů. tak ta je tam naprosto viditelná. Mezi Katherine a Spacerem to prostě jiskří a je vidět, že jsou opravdu zamilovaní, příběh už je slabší. Nic zásadního ani žádná gradace příběhu, takže jsem byla malinko zklamaná. ()

MarekT

Ačkoli je tento snímek asi opravdu nejlepším komediálním spojením dvojice Hepburn - Tracy, nelze si nevšimnout, že scénář byl po formální stránce (tzn. zisk pověstné zlaté sošky) poněkud nadhodnocen - když jej v rychlosti porovnám s komediemi podobného ražení, nemůžu konstatovat nic košatějšího než "dobový průměr". I proto plně souhlasím s názorem uživatele huzgiho - k nadprůměru film pozvedává tento podzim mnou neustále přežvýkávaná stránka hereckých výkonů. Katharine Hepburn? Pořád stejná písnička - sympatická rošťačka, se kterou se mi chce již po pár scénách flirtovat, a to i přes zdejší postoje feministického charakteru. Spencer Tracy ji doplňuje výborně, například během zlidovělé scény baseballového zápasu, nicméně tolik kladných emocí jako jeho osudová partnerka nevzbuzuje (v běžném životě na neporozumění pravidel apod. nereaguji zrovna přívětivě, onen jev však v podání Kate vyzněl jako jedna z nejlepších komických scén, co jsem za poslední dobu viděl). Ani tak ne "must see" záležitost, více docení dle mého soudu ti, co Zlatou éru dlouhodobě uctívají, ale i přes nepřekvapivé zvraty je snímek bez výraznějších hlodů zubu času, což jedině potěší. 70% ()

zette

Film tezi z obou hlavnich postav, prvni filmova spoluprace Tracyho a Hepburn... oba vyborni, Katharine neni uplne muj typ, v tomto filmu ji to ovsem moc slusi. Bohuzel, herecke vykony neutahnou nic moc pribeh a tak je tento snimek pro me zklamanim. Zaver z kuchyne, kdy se Tess snazi pripravit snidani je vyborny, bohuzel celkovy dojem nijak neovlivni... ()

StanislachKo

Na prvý pohľad sa ponúka ohrnúť nosom nad tým, že takýto film dostal oscara za scenár (ako aj čítam v kometároch). Ale pri bližšom nahliadnutí je akosi celkom automatické a viac ako plne pochopiteľné, že si oscara absolútne zaslúži. Dokonca oceňujem kreativitu českých distribútorov, za titul "Nejprve stvořil ženu", lebo podstatne viac podtrháva podstatu (a trochu preženiem, že Posolstvo) snímku ako nič nehovoriaca "ŽENA ROKU"... 40-te roky v najliberálnejšej krajine sveta, ženy začínajú nosiť nohavice, obrusujú si latke, prestávajú variť, zabúdajú na deti a stávajú sa posadnuté svojimi ambíciami, ktoré zatieňujú každý iný aspekt ich života. Až kým im milovaná osoba neotvorí oči (ak majú to šťastie). Katka štandardne dokonale zhostená svojej role, ale Spencer si ma niečím, čo by som možno nazval "agresívnou pasivitou" získal totálne! Oceňujem tiež, že romantická dejová linka nie je práve ohniskom tohto filmu. ()

Mol

PARDON ME. MISS HARDING SAYS, IF YOU'RE MAKING EGGS, SHE'D LIKE SOME. ALL RIGHT. SHE SAID I SHOULD TELL YOU IF I WAS HUNGRY TOO. I AM! Bože to je tak nádherné, ten vztah mezi Kathrine a Spencerem. Je vidět jak se doopravdy milují a nemusí to ani hrát. Naprosto fantastický prožitek, který mi vždy připomíná, jak nádherné je být zamilován do někoho, kdo tu samou lásku vrací. Scéna pana Tracyho, který se nechtěně dostane na jeviště, mě rozsekala jako řezník v masně. To samé platí o scéně Kathy v kuchyni, která má kuchařské dovednosti přesně jako já. Brilantní kousek. ()

Vencisak

Tříhvězdičkové hodnocení mi trhá srdce, přesto si nemůžu pomoct. Místy nesmírně zábavný film avšak doplněný o těžkou křeč rádoby vtipných dialogů vyznívajících zcela do prázdna. My ovšem víme, co duo Tracy-Hepburn umí a co skvělého společně natočilo, tudíž snímek Woman of the Year se dá považovat za diváckou povinnost a předzvěst dobrých časů, na které se skutečně blýská. ()

mkubalikova

Katharine Hepburn kolem sebe měla tolik krasavců a ona se zamilovala do...Spencera Tracyho. Njn, láska je slepá. Jejich první setkání ale dopadlo na jedničku, úžasně to mezi nimi jiskří. 90% ()

Hollohlaway

Oba herci výborní, ale za mě to vyhrál Spencer Tracy. Jen výrazem nebo pokrčením ramen dokázal vyjádřit trpělivost jakou já bych asi neměl. Souboj pohlaví byl místy zábavný, dialogy humorné, ale jinak scénář nic nového nepřináší. Závěrečná scéna vaření snídaně je ovšem skvělá. To nic nemění na tom, že spousta věcí je řešená divně. ()

Chegi

Něco nevysvětlitelně úžasného mě donutilo na jeden zátah dokoukat celý film a celou tu dobu jsem měl na tváři připitomělý úsměv. Nevím čím to, ale tahle komedie fungovala skvěle a jen drobné nedostatky (v oscarovém!) scénáři mi zabránily dát plné hodnocení. "Můžu si ty noviny vzít, nestihl jsem doluštit křížovku!" :) /200. komentář na csfd/ ()

Han22

Po dlouhé době zase starý film. A musím uznat, že tenhle zestárl hodně hlavně svým pojetím jak má vypadat ideální manželství. Posuďte sami - on je celkem úspěšný sportovní novinář, ona je ovšem novinářská hvězda, která pomáhá emigrantům, zvou ji na všechny společenské akce a je v horních deseti tisících. Zamilují se, vemou se a on očekává, že všeho nechá a v rámci kvalitního manželství mu bude nosit noviny a obskakovat ho. Což se v rámci happyendu nakonec stane. Ač chlap, trochu jsem se za své předky i styděl. Jinak Hepburnová krásná, některé scény parádní (do absurdna vyvedené vaření), ale celkově na mě tahle dramedy zanechala průměrný dojem. ()

nmafan

Film, který má několik zjevných (nejen dramaturgických) slabin, ale také řadu silných stránek (Katharine se mi asi v žádném filmu nelíbila víc). Nakonec se přikláním k pozitivnímu hodnocení a to hlavně díky skvělé závěrečné etudě na téma "feministka v kuchyni". ()

Petus

Skvělá romantická komedie, která poprvé představila legendární hereckou dvojici Tracy - Hepburn. Ale i když je v ní několik naprosto nezapomenutelných scén, zejména v podání Hepburn (první setkání, vaření), musím přiznat, že mému favoritovi - Příběhu z Philadelphie se zkrátka nevyrovná. ()

kubilov

Náklonnost uhrančivé a charismatické Katharine Hepburn a poněkud omšelého a ničím extra zajímavého Spencera Tracyho jsem nikdy tak úplně nepochopil. Jejich první setkání ve filmu Woman of the Year také nijakou dírou do světa nezavání. Jistě, jde o kvalitně odvedené řemeslo a rozhodně ne o špatný film, jen až příliš obyčejný a bez výraznějších highlightů. ()