U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Skalda

Stone asi chtěl překročit svůj vlastní stín kterej hodil divákovi do obličeje svejma "Zabijákama" - ale překračovat stíny většinou nejde takže z něj nakonec vypadl takovej slepenec, kterej musí vytočit (ruku na srdce-aspon místy) i toho nejpřesvědčenějšího filmovýho úchyla, kterej se absurditou sprchuje. A tolikrát otočený unhappyend tomu všemu ještě víc podráží nohy. Občas to zachrání povedená kamera nebo Phoenix ...Asi. ()

system

Pro me je to kultovka. Vyborna kamera, vyborny scenar, vyborne herecke vykony s excelentnim Seanem Pennem! Doposud nejlepsi Stoneuv film. ()

sona123

ARIZONA! A jak zpívá na začátku i v závěru Peggy Lee, It´s a good life. I když...Seana mi bylo tak líto! Čímž dokazuje, jak bravurně tuhle roli zvládl. Bez mrknutí oka naprosto geniálně mění různé polohy - tu bezcitného vrahouna, tu chudáka, který nemůže splatit své dluhy, tu hajzlíka, který nemine příležitost k dobré šu....., je nasraný i okouzlený a bere nás na svoji ďábelskou jízdu, kterou bych věřila, že má v ruce spíš Tarantino nebo Ritchie než Oliver Stone, který mne nikdy příliš neupoutal. Námět zdánlivě banální, obsahově velmi podobný u nás tolik profláknuté Pomstě s Costnerem, kterou naše televize až s ujetou zálibou pouštějí pořád dokola, ale o ten obsah, o ten tu až tak nejde. Uf, to bylo právem LEGENDÁRNÍ. ()

dehlie

never nikomu. sean penn má deň blbec (čo je teda slabé slovo) v mestečku plnom bizarných postavičiek (od zasvineného boba thortona, incestného noltiho až po totálneho magora phoenixa) a femme fatale jennifer lopez. na konci ma už tento fantasmagorický príbeh plný nedôvery nebavil. ()

Oyer

Mělo to neskutečně nakročeno... Začátek jak vystřižený ! Už jsem sahal po pěti hvězdičkách : Krásné dlouhé a nekonečné Arizonské silnice s jedinými živáčky kolem: hejna supů a našeho hrdiny. Od samého začátku jedna zápletka za druhou. Jako nestranný divák jsem byl napnutý co příjde za dalším rohem. Tajemno, napětí, exotika s nádechem prérijniho městečka. Vcelku slušný děj. S poslední dvacetiminutovkou filmu by se myslím dalo naložit lépe. Zbytečně komplikované zvraty... Po pár záporňácích, kteří zajímavě zasáhli do snímku se ke konci též náhle slehla zem. 3-4 hvězdičky. ()

Mikino00

Velice dobrá sonda do nejen do postupné proměny osobnosti hlavního hrdiny, ale i do povahy amerického městečka. Kamera a střih jsou naprosto dokonalé a strhující, kazí mi to jen ten konec. Penn podal kvalitní výkon. ()

dezert

Myslím, že Stone to natočil jako dost drsnou černou absurdní komedii, což podporuje několik situací a dialogů ve filmu, a především závěr. To je jasná komedie. Ale trochu moc divná. Musím si to dát znova, pak ohodnotím. ()

Oralfabet

Teda to bylo jak jízda na horské dráze. Myslím můj měnící se názor na film, chvílemi mi to přišlo vynikající, chvílemi hrozné, režisérův styl se mi jednou zdál trapný a rádoby cool, jindy zase doopravdy cool. Sean Penn byl skvělý, Jennifer Lopez moc ne (nemyslím, že bych s ní vůbec viděl ještě něco dalšího, ale řekl bych, že už to bude jen horší). Jednoznačně kladně bych ohodnotil postavy i herecké výkony Thorntona s Phoenixem, ale nakonec to pro mě úplně pohřbil závěr, u něhož mě naprosto přestalo zajímat, co se bude dít a jen už jsem chtěl, aby to skončilo, samé přehnaně dramatické scény, nezajímavé plot twisty a střílení... To rozhodně zanechalo nepříjemnou pachuť. A pak ještě musím zmínit jeden debilní zvukový efekt, co zněl jako z nějaké staré animované grotesky, nevím jak líp to popsat, ale byl tam využit hodněkrát a bylo to hodně rušivý. Potenciál to asi celkem mělo, ale v konečném důsledku... Ne, děkuji. Jo a zeptat se slepce, jestli se bojí tmy, může fakt jednom debil. 5/10 ()

Renfield

Na Bobbyho případné otočení, měla hadička úplně jiný názor, čímž odstartovala jeho den blbec. Ten se díky nejkrásnějšímu automechanikovi v širokém okolí Darrellovi, rychle změní hned v několik dalších dní. Hold kdo nehraje Twister se mnou, hraje Twister proti mně a to se v malebném Superioru neodpouští. Jasný, scénář je béčko, jenže já mám pro podobná béčka slabost. Navíc to jak ho povýšil Oliver Stone, samozřejmě ve spolupráci s Robertem Richardsonem a herci, je minimálně co se pojetí a atmosféry týče, velmi zajímavé. Kamera je výborná, prostřihy na detail, jakoby mimo odehrávající se scénu a přitom právě jí dokonale doplňující, jsou fantastické. To samé platí pro detaily tváří, vlastně jen části tváře, ve scénách plánování... tedy Bobby/Jake a Bobby/Grace. Parádně do extrému vyhnaných postav je tu mnoho, vlastně včetně komparsistů, promluvit netřeba, stačí je vidět. Navíc málo který film má takto našlapané obsazení, což snad bylo i o štěstí, spousta herců přeci jen takové jméno ještě neměla. Samozřejmě zaujme nějakých dvacet vteřin slávy pro Liv Tyler stojící ve frontě. Herecky U-Turn ovšem táhnou výborní Sean Penn, Joaquin Phoenix a Billy Bob Thornton, ten opravdu k nepoznání. Špinavou atmosféru, ze které je ten pot a horko občas snad až cítit, trefně doplňuje jak hudba vybraná, tak i ta Ennia Morriconeho... jakýsi zajímavý mix westernu, komedie a dramatu, což vlastně příběh naprosto vystihuje. Ve finále jsou právě tyto tři žánry pěkně vyvážené... a k nim zase takový menší twister! 90% ()

chalp

Iné, divné, čudné...ale monštrózne originálne!Škála charekterov širšia ako v pulp fiction, všetky bizarné postavičky tu dýchajú, žijú, existujú a sú viac ako uveriteľne.Dávno na mňa žiaden film takto nezapôsobil.Premakané postavy, bezchybná hudba a výborný český dabing! ()

JanPancir

jako je to opravdu prapodivný film, jako uplně všechno na něm. Krom hereckejch výkonů ty jsou obdivuhodný...Ani nevim proč jsem to dokoukal až do konce. Taky tak hodnocení je prapodivný, váhám mezi jednou až čtyřmi hvězdami. Fakt jsem to ještě nějak nevstřebal, otázka jestli to vůbec jde?? Dám tři a třeba změnim časem... Jako kdo neviděl asi nepochopí jeho zvláštnost. A že tam hrál Thorton jsem se dozvěděl až na csfd:-) ()

ursinko

24.1.1999 4 a pol*. Nezabudnem ako Jennifer Lopez vešala záclony. Oliver Stone natočil príjemne absurdný, drsný film. ()

Skarface

Skvěle natočený film a velice příjemně překvapil herecký výkon Seana Penna a Nicka Nolte ,super bylo se podívat ještě na docela mladičkou Jenn Lopez .. A opravdu smůlu jako hlavní hrdina bych nikdy nechtěl mít ! Na závěr samozřejmě musím dodat a hlavně pochvalit skvělou hudbu Mistra Morricone ! ()

Tochal

Po režijní stránce výborný film, způsobem snímání, střihem i obrazovou postprodukcí podobný Natural born killlers, naneštěstí po dějové stránce to už taková sláva nebyla. Holt kuriózní postavy jsou super věc, ještě aby ale měly co hrát. *** Ennioho si nějak neuvědomuji. ()

Hepy13

To co říkal ve filmu Sean Pean "Copak jsou tu všichni zkouřený?" jsem si přesně říkal já taky, a určitě jsem nebyl sám. Moc dobrej výkon od Seana, ve filmu o jednom totálně vyšinutym městečku s napínavým koncem. Celou dobu jsem si říkal "Tak kdy už tam konečně bude Billy Bob Thornton?" pak konec a já "Vždyť on tu snad ani nehrál :D" jo jo nepoznal jsem ho. ()

JK-Stinger

Nejsem si úplně u Stonea jistý, jestli ho mám rád, nebo nemám. Místy je tak skvěle Tarantinovský, že mě to dostává do kolen (postavy, prostředí, hudba, příběh), ale takové ty jeho psycho momenty úplně nejsou mým šálkem kávy. Jinak ale U Turn kvalitou dost podobně jako Natural Born Killers. ()