U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Maq

Tragické drama o pekle jednoho místa a jednoho dne. Vypadá to jako takový Den Blbec, ale tahle rovina příběhu má svoje slabiny, těch náhod a protivných týpků je trochu moc. Příběh by možná získal, pokud by se omezil na klíčové postavy. Všechny mají odporné charaktery a stačí, aby z nebe spadl (doslova „z dálnice sjel“) chybějící element, a začnou formovat hnusné koalice proti hnusným nepřátelům k dosažení hnusných cílů. --- Vyloženě slabé to není, ale scénáristicky i režisérsky to mohlo být i o hodně lepší. ()

René.girl

Na film jsem se dívala s přítelem, který mě po půl hodině donutil film vypnout s tím, že se na takovou blbost dívat nebude. Já, ale nemám ve zvyku nechávat filmu nedokoukané, a tak jsem se k filmu hned druhý den vrátila a vyplatilo se. Ač se film tváři na začátku opravdu prazvláštně, tak konec vám to aspoň z části vynahradí. Pro mě lepší tři hvězdičky. 65% ()

slunicko2

Film noir plný odporných úchylných postav v Bohem zapomenutém místě kdesi na konci světa, odkud není úniku. Že by paralela dnešní civilizace? 1) Přesvědčivá atmosféra skutečně existující arizonské osady Superior (110 km východně od Phoenixu a severně od Tusconu) se spojuje s profesionalitou tvůrců (již jedenáctá spolupráce Stonea s vynikajícím kameramanem 42letým Robertem Richardsonem), kvalitním hereckým obsazením a neotřelým půvabem krajiny._____ 2) Spoiler. Počáteční poklidný rytmus se ke konci zrychluje, věci se stávají stále více a více dramatickými, krevní tlak diváků stoupá a závěrečné finále je jako palicí do hlavy. Kapku jste to, Mistře Stone, přehnal. Ale je to konzistentní a nemohu si stěžovat, že bych předcházejícím dějem nebyl varován._____ 3) Hudba 69letého Ennia Morriconeho doprovázející poletující supy je tak...arizonská..._____ 4) John Ridley napsal novelu Stray Dogs ve svých 24 letech. Pak ji prodal 51letému Oliveru Stoneovi na film, na jehož scénáři se i podílel spolu s režisérem a Richardem Rutowskim. Po tomto debutu začal Ridley psát další filmové scénáře vedle scénářů televizních. Kniha se od filmu lehce liší na konci a jsou tam použita jiná jména postav a míst._____ 5) Herci hrají jako o život. 37letý Sean Penn (hlavní postava Bobby) je stále sexy, k nepoznání namaskovaný 42letý Billy Bob Thornton (vskutku odporný automechanik Darrell) přibral kvůli roli 23 kg._____ 6) Ve snímku zazněla otázka, kterou jsem již několikrát v životě chtěl položit: Darrell, forty thousand people die every day. How come you're not one of 'em?_____ 7) Pár milých výrazů: You're just an ignorant, inbred, tumbleweed hick._____ 8) Oficiální text distributora vyslepičí děj první půlky filmu. ()

Desperado

Stone sa osvedčil aj ako režisér korektných thrillerov, no aj tak som mal z toho všetkého silný pocit, že chcel toho za dve hodiny stihnúť viac než sa mu do toho nakoniec zmestilo. ()

decouble

Stone uměl předpovídat budoucnost. Když se na scéně objeví Joaquin Phoenix, začne hrát Johny Cash....a mimochodem, proč tady tolik lidí nadává na scénář? Vy tam toho Shakespeara nikdo nevidíte?:-D ()

Aiax

Teda od Olivera Stona jsem čekal daleko víc než skvěle řemeslně zpracované, ale jinak až zoufale průměrné drámo, jakých hollywood chrlí tuny. Zklamání. ()

salalala

Takové trochu obyčejné a překvapivě konvenční a ne příliš provokativní Stoneův snímek. Ze začátku mi to přišlo zdařilé, zábavné a odsýpalo to, bohužel ke konci se to začlo zamotávat, komplikovat a táhnout. Evidentně chtěl Stone navázat na Zabijáky, ale to se mu moc nepovedlo. I když ho podrželi herci - výborný Penn a geniální Nolte s Thortonem, kterého jsem absolutně nepoznal. Joaquin Phoenix byl taky dobrý. Lopezovou nemusím, ale tady tak špatná nebyla. Jinak to bylo takové hodně syrové, ale na Stonea moc obyčejné. Něco mezi třemi a čtyřmi. ()

Derek

oliver stone utrhnuty z retazov pokracuje v style s ktorym zacal v natural born killers (kamerove cviky od roberta richardsona a sialeny strih). nastastie sa nesnazi prilis komentovat spolocnost ako v NBK ale divakom dava jednoduchsiu REDNECK NOIRovku s plejadou hereckych hviezd kde nikdo nesklamal (hlavne billy bob thornton a joaquim phoenix su vynikajuci), skoda ze sa nezostrihalo na divackejsich 90 minut a zazitok by bol o to lepsi... ()

kajas

V naší rodině už tenhle film tak zlidověl, že když má někdo fakt smůlu, řekneme "úturn". Nezasvěcení to samozřejmě nechápou. Tady mě začal zajímat Sean Penn. ()

Dont

S každou přibývající minutou mi bylo Seana Penna víc a víc líto. Tomuhle se v Jáchyme, hoď ho do stroje říkalo kritický den… Peggy Lee a její „good day“ k tomu pasovaly dokonale. Hned jsem si tuhle písničku sehnal jako povzbuzení do podobně nevydařených dnů. U-Turn sice možná působí nereálně - scénář je tu hodně kritizovaný, jenže já jsem právě tu jeho jednoduchost a vrstvení všeho zlého na sebe kvitoval, protože výsledkem byl až úsměvný pech a fakt, že film nenudí. Navíc je skvěle obsazen (včetně neskutečně hot Jennifer Lopez) a netrpí předvídatelností děje. ()

higuain

Hádám, že Stone se musel neskutečně sjíždět, když U-Turn natáčel. Nemluvě o Johnu Ridleym, co tuhle šílenost napsal. Ve výsledku je to tak komicky ujetý, až je to docela dobrý. Sice člověk dvě hodiny v kuse kroutí hlavou, ale většinou (hlavně ke konci) s úsměvem na tváři a to bylo zjevně primárním účelem filmu. ()

Anglie

Není to přímo noir-film, ale je mu to dost podobné. Stone evidentně umí a na mé první seznámení s Lopezkou si taky nemůžu stěžovat. Penn se perfektně hodí do role neustále bitého hrdiny a to samé lze napsat o Noltem(jenž zde hraje starostu). A scéna, kdy Claire Danes křičí na Penna "Chci mít s vámi dítě!", je prostě skvělá(i rvačka může být humorná). Město Superior, ve kterém se film odehrává, skutečně v Arizoně existuje(a část scén se tam natáčela). ()

Petroff

Pro mě kult celkem tvrdého kalibru. Zbožňuju "humor" tohohle filmu, jeho kameru... herce... viděl jsem prakticky to samý s Cagem, ale Sean Penn tomu dal takovej náboj, že každej dialog je naprosto kouzelnej! Canakjou zmíněná akutní rozplizlost tomu právě dodává onu hustou pikantní šťávu, právě to něco, proč tenhle celkem jednoduchej scénář je rozjetej do těch správně absurdních tvarů. Dokonce to ani moc nekazí česká audio stopa - jsou filmy, které jsem kdysi viděl prvně třeba právě česky namluvené... a dodnes na ně můžu koukat jak v originále, tak na dabing a je mi to skoro jedno. Tohle je jeden z nich... ()

Chrysopras

Vcelku průměrná show, kterou zachranuje hlavně Penn a výborná kamera a střih. Pěkný roličky si střihli BillyBob a Joaquin. Naopak Nolte a JLo mě tady zrovna neučarovali. Čekal jsem trochu víc... ()

Eldrick

Když se to sere, tak se to sere pořádně. Marně přemýšlím, jestli jsem někdy viděl lepší symbiózu epileptického střihu s nádherně vyfetovanou kamerou a hudbou zároveň (možná tak Requiem For A Dream, ale to jsme jinde). A taky si říkám, že Stone tímhle vlastně předběhl Tonyho Scotta v jeho pozdním trademarku, v onom klipařském stylu. Jedinečná kamera Roberta Richardsona. Nádherně nepředvídatelný a neskutečně ironický film plný životních pravd. Hodně nedoceněný film. ()

kapsomut

Výbornej kousek! Jen ten konec byl trošku naivní. Musel by bejt blbej, kdyby se takhle nahnul nad propast s ní za zády. ()

Kate...

To se mu ten den krásně vydařil. Nebýt herců a režie, asi by to nemělo ten správný spád, ale mi se ta podivnost toho filmu zalíbila a smála jsem se nad nepřijemnostmi úžasného Seana Penna, který opět zazářil. Prostě prachy dělaj člověka... ()

kagemush

Nenašel jsem zde postavu,která by řekla alespoň dvě věty a nezalhala. Budu se na to muset podívat ještě jednou a přesvědčit se jestli vám teď nelžu. ()

easaque

prý kultovní snímek, tak proč to nezkusit, že? Drsné prostředí uprostřed pouště a stepů bylo nadmíru zajímavé a po filmu můžu zhodnotit, že to bylo to jediné, co mě zaujalo. Nesympatičtí hrdinové, kteří za celý film neřeknou jedinou pravdu a stále podvádějí ... jejich vzájemné potyčky a tahanice o prachy mi nepřišly moc smysluplné a k dokoukání jsem se musel nutit, proto to nízké hodnocení. Ke zvýšení nepomáhá ani spoustu nepředvídatelných zvratů a překvapení, které mi přišly stejně nesmyslné a ani občasný humor, který je však drsný a sprostý. Tudíž jen tak tak 2hvězdy za zajímavou kameru a střih [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()