U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

hulinsky

Daleko vic nez na samotny film jsem po kazdem shlednuti v myslenkach premital o naprosto uzasne Jennifer Lopez, a uprimne receno, jsem za to tuze rad.;´) ()

Ondr@932

Tak toto mi velmi sedlo, toto byla delikatésa, tak trochu westernová. Už na začátku mě bylo jasný, že mě to bude bavit a bavilo mě to po zbytek filmu velmi! Zajímavý příběh, skvělý herecký výkony hlavně Seana Penna a taky Jennifer Lopez! Celkem prekérní situace, kterou bych nechtěl zažít. 90% ()

Kingjiri

Nemůžu říct, že by na tom byl U Turn po herecký a technický stránce bídně, ale ujetý charaktery postav společně s haluzní kamerou a zvláštní hudbou vytvořily přesně ten typ filmu, kterej neni mym šálkem čaje. Větsinu stopáže jsem bez většího zájmu čuměl na obrazovku a čekal, jakej nesympatickej psychopat z arizonskýho vidlákova se připlete na scénu tentokrát (a že jich díky enormnímu množství náhod bylo dost). Další (skoro) kult, kterej mě totálně minul, dvě silnější hvězdy. ()

Biopler

Dosť úbohý a zbytočný film. Fakt som si v polovici hovoril, pri prepadnutí Bobbyho po tom čo si kúpil lístok do Mexika, že to je len úbohý kolotoč náhod, v ktorých sa ocitá hlavný herec. Záver mi len dal zapravdu pri deja vu poruche chladiča. Tá slabá druhá hviezda je za mechanika, ktorý bol vtipný a Jennifer. ()

bif

Divný město, šílený postavy a skvělej Sean Penn. Stone se tou šílenou kamerou inspiroval u Rodrigueze a Tarantina a funguje to celkem dobře, jen ty barvy mi uplně neseděly. Každopádně se jedná o příjemný film na nedělní večer. ()

kluzo

Velmi povedená černá komedie. Místy trošku jako Tarantino. Panoptikum arizónských buranů v podání skvělých herců. Vždy, když byl B. B. Thrnton na obrazovce, dostával jsem záchvat smíchu. Můj oblíbený J. Phoenix, to byl přímo ukázkový buran. Takhle jsem se fakt dlouho nepobavil. A poslední slova filmu "no jooo Arizona...", ta teda sedla. Nevím, co Arizona Johnu Ridleymu udělala, ale vypořádal se s tím řádně. ()

Razzor_82

Stone natočil dravé inferno v Arizoně. Notně sarkastická historka o chamtivosti a zradě se skvělým hereckým ansámblem. Skvělý Sean Penn v roli loosera, nechutný Nick Nolte jako násilník, Powers Boothe je zkorumpovaný fízl, Billy Bob Thorton umaštěný automechanik a Jennifer Lopez vypočítavá mrcha. Velkou pochvalu zaslouží hravá kamera a jednoduchý příběh plný zvratů a kliček. Finále je už ale notně Tarantinovsky přepálené což je škoda. 8/10 ()

GodKnows

Ale, ale náš kamarát Oliver dostal chuť zase na pekne hustý film, ktorý mu prinesie viac problémov ako radosti.....a presne preto ho máme radi.......80% ()

ecis

Tak ako uz viaceri spomenuli - vazne je to divny film. Niecim sa odlisuje od ostatneho co som zatial videl. Tu "divnost" robi specificka atmosfera; akasi chladna psychologicka stranka filmu vlozena do horucej zaprasenej krajiny. Sean Penn ako moj oblubenec nesklamal. Jednoducho date mu hocijaku rolu a on to zvladne na 100%. Vynikajuce obsadenie vedlajsich uloh (Nick Nolte, Joaquin Phoenix, Billy Bob Thornton...) su pohladenim pre filmoveho fanusika. Ten kruty a drsny zaver je veru necakany :) Pre mna...ten lepsi Oliver Stone. ()

Poker_Face

Trochu překombinovaný, ale pořád zábavný film. Nejhorší volba byla Jennifer Lopez, která neumí hrát ani zpívat, ale všude se sere. Jinak zbytek obsazení je nářez. ()

waska

Lehce nadprůměrný film okořeněný výbroným Pennem i dalšími herci, krásným ( tehdy ještě ne moc známým ) tělem Jennifer Lopez a spoustou zlomových, až neskutečných událostí. Takovouhle smůlu snad nikdo mít ani nemůže.. Trochu však ve mě dřímá pocit, že s tak výborným hereckým obsazením se z toho dalo vymáčknout přece jen o něco víc. ()

Lasombra

"Ještě nějaké to moudro na cestu"."Nic není tak jak vypadá, dnešní noc ještě nekončí. Rozmysli si, jestli ti ona stojí za to"... "Ty jsi ale blázen"! ()

Rudyamon

Pokud si myslíte, že jste někdy v životě zažili den blbec, ve kterém se vám nedařilo nic, na co jste sáhli a který se vám svou výjimečností vryl navždycky do kůry mozkové, tak po shlédnutí filmu U-Turn svůj názor, na to, co je to den blbec, budete muset kompletně přepracovat. Hlavní hrdina Bobby jede vyprahlou Arizonou splatit svůj dluh, nechce totiž přijít o další prsty na rukou, ustřihli mu už dva a to mu stačilo. Ale cítí se poměrně dobře, vrátí prachy a začne nový život. Když mu ale nedaleko zapadlého městečka vybouchne chladič, začne se série neuveřitelných náhod, které mu nedovolí opustit město, které se čím dál víc začne jevit jako osudová past. Opravdu neuvěřitelný film, který mě doslova do posledních vteřin držel v napětí. Držel jsem Bobbymu palce, aby se z toho dostal, protože v podání Seana Penna to je opravdu sympatický chlapík, ale scénář si dal za závazek ukázat všechny nejnemožnější situace, jaké se dají vymyslet. A tak je Bobby několikrát během filmu těsně předtím, než se dostane ze šlamastiky opět zatažený do dalšího kola a to takovým způsobem, že ho prostě nemůžete nelitovat. Pochopitelně, že setkání s osudovou ženou v podání Jennifer Lopez je urychlovačem jeho cesty ze dna až za hranici, kdy není možno se vrátit. Všechny role byli zahrány s naprostou přesvědčivostí, Bob Thornton jako automechanik neměl chybu a Jon Voight jako starý žebrák se svou moudrostí byl úžasnou mezihrou ve chvílích malého oddechu před další akcí. Celkově byl pro mně film opravdu příjemným společníkem, který mě přinutil k rozhodnutí, že auto si nechám opravovat pouze v autorizovaném servisu a nikdy nepomohu neznáme slěčně s věšením záclon ... :-) ()

Mistr.Proupr

Originální kamera, skvělé herecké výkony a extrémně slizký Billy Bob Thornton. Té smůly už ale bylo ke konci příliš. Chtěl jsem, a to se mi často nestává, happyend. ()

Zikus

No ty krávo, tak tohle je fakt síla!!! Asi nejmíň předvídatelnej film, co sem kdy viděl, prostě skvost. ANEB VŽDYCKY MŮŽE BÝT HŮŘ!!! ()

danny_21

Stone má nápadů jako zrníček v makovici a kameraman se střihačem se snažili, přesto mě tahle tragi kašpařice neoslovila a vzpomínat budu jen na fešnou prdelku Lopezky a Pennovy hádky s obtloustlým B.B. Thorntonem. Nebylo podle mě nutné v těch náhodách a trablech tolik tlačit na pilu - 60 % ()