U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

wege

Některé filmy, když je vidíte po letech, tak vám přijdou buď lepší, stejné, najdete v nich něco jiného nebo je vidíte jinak a jsou daleko horší. To je bohužel i případ U-Turn. Ten film fakt není dobrý, dokonce ani Oliver Stone nedokázal dostat ani kousek herectví z Jennifer. V podstatě nevím, co se mi na tom v devadesátkách líbilo, asi jsem byl mladý a asi tak trochu blbý. Má to ovšem kulervoucí soundtrack. ()

Ex_Machina

Život sa so mnou nemazná, dlhujem kam sa pozriem, idú po mne úžerníci, žena ma opustila. A tak nasadám do svojej starej audiny a len tak idem. Idem ani neviem kam, proste niekam smerom na Oravu. Niekde za Zázrivou stáčam svoje auto smerom na sever a dlhé kilometre nevidím nič iné, iba osamelú prírodu a nekončiacu cestu. Zrazu rana a z kapoty stúpa dym. Na voľnobeh prichádzam do dedinky ktorej názov som si nevšimol. Auto nechávam u miestneho kutila na vrakovisku, aby mi ho spojazdnil a ja sa idem medzitým skúsiť najesť do miestnej krčmy. Celé toto miesto kde som sa ocitol pôsobí nenápadne, ale tuším, že sa v ňom ukrýva tajomstvo. Ľudia tu nie sú obyčajní, sú niečím zvláštni. V zlom slovazmysle. Prichádza ku mne podozrivý muž a dáva mi ponuku. Kedže nemám pravdepodobne ani na zaplatenie opravy auta, jeho ponuku prijímam... ()

Bigfuckman

Parádní arizónská drsňárna. Obsazení filmu, včetně režie je naprosto perfektní. Nick Nolte správně odporný slizoun, Jenifer Lopez svůdná kráska se zabijáckýmy sklony a bezradný Sean Penn to je prostě kvalita. Jaquin Phoenix hrál drsnýho křupana taktéž pětihvězdičkově. no a nesmím opomenout úctyhodný výkon Billy Boba od kterýho bych si teda káru spravit nehodlal ani omylem. ()

Pauliee

Veľmi výborný vizuálny look a do toho skvelá hudba ofarbené skvelým príbehom plným absurdných situácii, kde Sean Penn hrá fakt skvele a Jennifer Lopez vyzerá...no proste sexi. Réžii nemám čo vytknúť, Oliver Stone je proste macher. ()

Tominni

U-Turn - směs thrilleru a bizarní komedie (hlavně úplný konec filmu aneb není radno podceňovat prasklou hadičku od chladiče.....:-). Celkem jednoduchý příběh směřující k rozluštění (kdo chce s kým spát, kdo chce koho zabít). Zkrátka, ne z každého města se dá ještě odjet, ne vždy je U-Turn possible. Oliver Stone nezklamal, i když to určitě není to nejlepší, co umí, ale vynikající herecké obsazení (hlavně Sean Penn a B.B. Thornton!), výborný střih, kamera =>**** ()

huzgi

Napoprvé jsem byl hodně potěšen a pobaven, napodruhé už to skřípalo a tak jako v ostatních filmech Olivera Stonea mi překáží jeho myšlenkové vybavení a evidentní levičáctví :-) ()

Jerris008

V tomhle se kupodivu odlišuji od naprosté většiny, ale mě ten film vůbec nesedl.. jak příběhově, střihově, vizuálně nebo hudebně. Opravdu nic pro mě a tomu konci typu "miluju tě, nevěřím ti, tak tě shodím x miluju tě, nevěřím ti, tak tě zastřelím" už jsem se jen musela smát. Jedna hvězda za herecké výkony, které se z tohodle mizéria daly vypotit. ()

kiros179

Hodně divný film (nemyslím to nějak špatně). Co pro mě osobně dělá tento film v určitém úhlu jedinečným je co všechno neodolatená J-Lo ukáže. Kdybych to tento fakt odmyslel, pochybuju že bych si na tento film po těch letech vůbec vzpomněl. Nevím jestli byla Jennifer někdy na plátně více sexy než v U-Turn. Jelikož J-Lo ukázala opravdu hodně 65% ()

subic

Autoopravář B. B. Thorthon, úžasně umazaný a obtloustlý, s nádherným úsměvem a k úžasných chrupem, tady je k nepoznání. Byť se ve filmu objeví jen na několik chvil, tak vlastně svým způsobem určuje děj až do konce. ()

kubilov

U-Turn aneb jaký to je, když má někdo sakra den blbec. Bobby Cooper se náhodou dostane do města, které by se v divnosti mohlo směle rovnat Twin Peaks, Superior, kde se chová divně každej od opraváře, přes servírku, až po šerifa. Navíc se z toho šíleneckýho doupěte nedá dostat, je tam vedro a Bobby má neustále s někým problémy a posere se mu všechno, co se jen posrat dá. Do toho všeho hraje klasická "pouštní" hudba od Ennia Morriconeho, která se jeví v souladu s dějem a atmosférou filmu jako hudba navýsost depresivní. Skvělý smolař Sean Penn, neméně skvělý prasák Nick Nolte, krásná JLo, nervózní TNT Joaquin Phoenix s krásnou Claire Danes, špinavý Billy Thornton, o lístek ochuzená Liv Tyler nebo snad slepý Jon Voight, stačí si jen vybrat. We know you'll be back! ()

Kanalizato odpad!

Odpornej a stupidni film, nenavidim Stone-a, uz ho prosim utratte. Takovou debilitu clovek ovpravdu nevidi kazdy den, uz po 10 minutach jsem se modlil aby to brzo skoncilo ale ta sra*ka ma pres 2 hodiny... ()

bohhous22

Ja osobně si myslím, ze film je strhující obraz špinavé lásky s rámem z laskavě chamtiveho zla, které se společně maskuji za den blbec.Po telefonátu svým ,, blizkym '' zjistime ,ze Bobby není zrovna super hodnej vyletnik.Demoni,skuteční i ti neviditelni,ho rozeziraji v přímém přenosu a jeho výraz typu -Zejtra bude líp -dodává na obrazovku zvrácené komicno.Film vypovida o všem možným.Může být definicí spontannich vztahů,mozna zkoumá sílu nevyhnutelnosti.......když je někdo zmrd....To vážně newim ,co na koho z Vas dýchne, poněvadž snímek není žánrově úplně vyhranen. Má skutečně zvláštní kouzlo,režie je bravurní a herci taky. ()

PlysovyMacko

Bobby sa kvoli pokazenemu autu dostal do zapadakova plnom bizardnych postaviciek, a skoro s kazdou ma nejaky konflikt. Vrsia sa tu absurdne situacie a vyzera to, ze ma proste len zly den. Je tu plno zvratov a prekvapeni. Zaujme kamera a hudba. ()

Bilky

Tento film som videl pekne dávno a okrem dobrého pocitu, zápletky trošku na spôsob POŠTÁKA ČO ZVONÍ DVAKRÁT, veľmi dobrého PENNa a pre mňa prekvapivo aj NOLTEho som si veľmi dobre pamätal aj to aký som bol zaskočený že toto je od OLIVERA STONA! Mám rád jeho témy s vojnovou tématikou ale už sa mi zdal trošku únavný. No toto je podľa mňa jeho druhý dych a krkolomný až reklamný strih celý snímok perfektne zdynamizoval,lebo miestami mal tendenciu nudiť. Milujem takto rozprávané príbehy a páčila sa mi aj tá hra s farebnosťou scén. Akurát si vôbec nespomínam na LIV TYLER! V najbližšej dobe si to doma pozriem na DVD ešte raz...a zameriam sa viac aj na JENNIFER lebo moc mi tam nesedela ale nechcem jej krivdiť ;) ()