U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

LEATHERFAC

Za prvé: Stone, Penn, Nolte ani Lopezka nikdy nepatřili k mým oblíbencům. Za druhé tenhle film je jak přes kopírák se starším a mnohem lepším Red Rock West. Ač netuším z jakého důvodu - nikde jsem nedohledal, že by mělo jít o remake. Přesto budu trochu srovnávat. Obsazení Red Rock mě potěšilo mnohem víc - hlavně tedy ženu vamp tam hraje nadpozemsky krásná a uhrančivá Lara Flynn Boyle, vedle níž tuctová kráska Lopéz působí jako vesnická mexická selka. Jo kdyby ji hrála původně zamýšlená Sharonka Stounová, to by byl asi jinej hukot, leč to bohužel neklaplo - mimochodem nejsou voni s Oliverem nějací příbuzní??? Zatímco Red Rock šlape jako hodinky od začátku do konce, U-Turn se táhne jak smrad. Morriconeho hudby si tu kupodivu ani nevšimnete a kamerové vychytávky začnou po čase lézt na nervy. Red Rock si pustím určitě rád ještě několikrát, U-Turn vidět nepotřebuju ani podruhé. Ale abych jen neostouzel - je tu pár hereckých kreací, které za A.) mile překvapí - mladičký Phoenix a mladičká Liv Arven Tyler. Za B.) které ani vůbec nepoznáte - geniálně zahraný vykutálený mechanik B.B.Thorntona a skvělá postava Jona Voighta - schválně najdete ho? ;) ()

duddek

Chudák Penn... (Asi jsem měl vlčí mlhu, protože to nezmiňujou ani na IMDb, ale potom, co se osprchuje, jsem viděl nějakou dobu zřetelně ovázanou pravou ruku, na rozdíl od zbytku filmu... že by opravdu nic nebylo, jak se zdá?) ()

dopita

Příběh o parchantovi, kterej zkejsnul ve městě plým parchantů. Docela prdel s famózním Seanem Pennem. Oliver Stone přestal rejt a provokovat, a natočil celkem zábavnej depresivní thriller. ()

Hanys_

Být Sean Penn a natrefit na takový město, tak si to jdu asi rovnou hodit. Všichni šílení - počínaje magorem automechanikem (skoro k nepoznání úžasný Billy Bob) a konče psycho šílencem Phoenixem (pobavila mě scéna v kavárně, kdy začal hrát Johny Cash - ty cesty osudu jsou prostě nevyzpytatelné). Stoneova režie je prostě osobitá, a ikdybych nevěděl, že za kamerou stojí on, tak ty psychedelické scény připomínající NBK by ho nejspíš prozradily. Závěrečných 30 sekund geniálních. 9.5/10 ()

MaaaR@

Na tohle se člověk nesmí dívat víckrát, protože po prvním shlédnutí to dotyčného tak zmagoří, že sem minimálně ty 4* napálí. A pitvat se v tom znova už nemá cenu. ()

hunterN

Výborný, coenovsky černohumorně laděný, neo-noir. Překvapilo mě, že u výčtu žánrů tohoto filmu chybí "komedie", protože já osobně se u něj bavil náramně. Film v mnohém připomene Red Rock West s Nicolasem Cagem, to co je zde ale navíc je onen humor a vtip, který RRW, narozdíl od U-Turn, postrádá.__ "Máte rád Patsy Cline? Já ji miluju. Jak to, že už nevydává žádný nový desky?" "Protože je mrtvá"__ "Jmenuju se Toby N. Tucker. Lidi mi tady říkaj TNT a víš proč?" "Ehhmm, potože nemají fantazii?" :))__ Jo a konec? Ten nemá prostě chybu. ()

Oxy

Lidé z malých vesniček a měst jsou z jiných těst, jsem si jist, tak to jest, někdo je na pěst, to je ale zvěst! (X. Baumaxa) ()

Paity

Tři hvězdy za Seana Penna a jeho snahu nechat na živu své zbývající prsty na rukou (i nohou pochopitelně). ()

DocBrown

První půlka je výborně rozjetá, Bobby má snad ještě víc smůly jak já a co obyvatel městečka Superior, to perla. Zejména Darrell je jako takový typický český mechanik. Jenže v druhé půlce už noví exoti došli a celá ta vražda je hrozně natahovaná, takže jsem musel s hodnocením dolu. ()

kobe6

Asi mám pro takové úchylárny slabost. Režie je dokonalá. Vedlejší herci měli úžasné epizody. Zejména Joaquin Phoenix, jeho holka a do toho "Ring of Fire" Johnyho Cashe. Snad jediný dobrý film s J.Lo. Zvládla to výborně, tak jako Nick Nolte. Nemůžu zapomenout na Hlavního hrdinu, Sean Penn se opět předvedl, ale ja sám nevím co tomuto vytknout? Možná scénář, ale zase oceňuju jak se s ním Stone vypořádal. PS. Chci takového mekanika jako Bobby:D ()

DannyBoy80

Vystajlovaný film, kde všichni hrajou jak o závod, zejména Penn (tradičně), Nolte a Thornton. Toho bych nepoznal jinak než podle hlasu. Lopez zdatně sekunduje, což je trochu překvapení. Perfektní exteriéry. Ten film je, ale tak vystajlovaný až je nereálný. Těch náhod a berliček je tam privela. Škoda toho. Nicméně jinak naprosto v pohodě. ()

Piškotka

Něco na pomezí krimi a hororu. Celý film provázelo něco děsivého, něco, na co se bojíme i ve skrytu duše pomyslet. Superior bylo snůškou zvrácenosti a temné minulosti, jeho obyvatelé žili poklidným životem. Jako první mě zarazil prapodivný automechanik, už už jsem čekala nějaké hrátky s motorovou pilou:-) A to nemluvě o ostatních. Bohužel Bobby si rychle na městečku vybudoval závislost, ačkoliv se bránil zuby nehty. Jinak by zcela jistě zemřel přirozenou smrtí. Kruté snování vraždy a pletichy s manželskou incestní dvojicí mu kýžené plody nepřineslo. Bohužel se všem mamon nevyplatil a nikdo nevyšel jako absolutní vítěz. Možná jen okoloexistující havěť. Kamera byla skvělá a celková atmosféra by se dala krájet. Výběr hudby opravdu kvalitní, Johnny Cash nestárne. Z herců nad všemi vynikal vynikající S. Penn, v jeho těsném závěsu B. B. Thorton a J. Phoenix. J. Lo bych vyměnila za S. Hayek. ()

Schuldiner

Víceméně blábol, kde se tu a tam odehraje nějaká ta lepší scénka a člověk si řekne, že to nakonec nemusí bejt takovej blábol a má přeci jen z filmu lepší pocit. Ten ale bohužel nikdy netrvá dlouho. Tenhle film neni odpad a dokonce i chápu, že to někoho může bavit, ale mě prostě ne. Sean Penn je skvělej, jeden z mých oblíbených herců a ani tady mě nezklamal, ale pro mě je tenhle snímek prostě nic neříkající změť nesmyslů.. Nemá to potřebnou tíhu okamžiků v momentech, kdy by mělo a to je asi zásadní, protože scénář je sám o sobě slabej. ()

Dzonysek

Skvěle natočeno, právě neobvyklá kamera a prostřihy dodávají filmu hodně zvláštní atmosféru. Oliver Stone jako náruživej fanoušek kokainu zřejmě zužitkoval svoje zkušenosti z tripů. Sean Penn má od začátku hodně špatnej den, a vždy když už si myslí, že je z problému venku, objeví se další. Jeden by s ním až soucítil. Obsazení rolí nelze nic vytknout. Dokonce i J Lo, o jejíž hereckých kvalitách lze přinejmenším pochybovat, předvádí jako femme fatale slušnej výkon. Nolte, Phoenix taktéž skvělá práce. Voight v roli starýho indiána, kterej neustále trousí rejpavý hlášky a moudra na adresu Seana Penna, ten toho ale má plný kecky i bez těchle uštěpačnejch poznámek. B. B. Thornton je v roli automechanika k nepoznání, a natolik nepříjemnej, že jeho postava je na tečku už od první chvíle, co se objeví. Detaily, jako cameo Liv Tyler, jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu v tomhle perfektním filmu. ()

angloumene

U Turn je slabá a sexistická verze Kafky, kterého navíc v dětství musela znásilňovat máma. Světlou stránkou filmu představuje automechanik. Celkově ale ne víc jak 60 %. ()

Rozjimatel

3,5 Vyvalený som bol hneď z niekoľkých vecí. Z toho, že Oliver Stone natočil čiernu komédiu a vôbec nie špatnú, z toho, že ma vôbec nejaký film od tohto režiséra (okrem Čaty) takto baví a potom z toho, že sa v tom filme objavuje toľko známych hercov a niektorí dokonca len na pár sekúnd. Spočiatku som bol značne skeptický z toho, že sa ďalší režisér pokúša o tento štýl gangsterskej čiernej komédie. Lenže postupom času ma film vtiahol a obľúbil som si viaceré jeho bizarné postavičky: lotra, ktorý každú chvíľu dostáva po papuli, v podaní Seana Penna, drsného úchyla v skvelom podaní Nicka Noltea, umasteného buranského automechanika v podaní Billyho Boba Thorntona, ale najmä úžasnú dvojicu mladučkej nymfomanky a jej neurotického frajera v podaní mojej obľúbenkyne Claire Danes a Joaquina Phoenixa alias TNT. Film zdobia výborné herecké výkony všetkých spomínaných hercov a dokonca aj drevená Jennifer Lopez je tu viac než znesiteľná. No a čerešničkou na torte je kamera Roberta Richardsona a hudba maestra Morriconeho. ()