U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Reddman

Moje velká srdcovka. Sean Penn prožívá skutečně hodně těžké chvilky v jednom zapadlém arizonském městečku plném pološílených buranů. Nejedná se o nijak zásadní dílo, které by bylo bez chybičky. Je to špíš Stoneova a Pennova exhibice s výraznými vedlejšími postavami ( hlavně Billy Bob Thornton a Joaquin Phoenix jsou super) a skvělou kamerou vychutnávající si krásné exteriery amerického jihozápadu. Každopádně mi tenhle kousek utkvěl v hlavě hodně dlouho a rád se na něj zase kdykoliv podívám. ()

chlievik

Odteraz si myslím, že je asi snom každého amerického alternatívneho filmára urobiť film o malom americkom mestečku, kde každý každého chce zabiť a vypadnúť stamade. Hovorí sa, že "na každém šprochu pravdy trochu", alebo v slovenčine "na každej veci čo sa šušká, je trošku pravdy", a preto si začínam myslieť, že toto, čo vidíme v takýchto filmoch, v podstate nie je ani fikcia, ale skôr to, čo sa deje, len v prehnanejšom rozmere. V takých mestečkách asi je realitou to, že niekto niekoho zabil, ale sa to ututlalo, keďže šéfuje tam na hlavu chorý šerif, ktorý ako jeden z mnohých preťahuje miestnu šlapku, na ktorej si každý zgustne, a ktorá chce utiecť, ale všetci jednajú tak, aby utiecť nemohla,atď, proste príbeh ma neprekvapil, v ničom, taká klasika, ktorá bola moderná vo filmoch deväťdesiatych rokov, spolu s filmami ako Seven, vtedy bolo v móde písať knihy a robiť filmy o psychopatoch,takže pre tých čo nemajú radi krváky, kam spadám napríklad aj ja, to nedoporučujem, a najmä nie pred spaním, ja osobne mám rád alternatívu a divné filmy, ale krv nemusím. Film je plný zvratov, náhlych zmien, vždy sa niečo deje, a vždy to postupne degraduje a upadá, ľudia viac šialenejú, každý je úplný schizofrenik, meniaci názory, každý každého klame, každý každému niečo sľubuje, čo nikdy nesplní, najmä žena odrbuje mnohých mužov s tým istým sľubom pre každého, a ani nevie, koho vlastne miluje, miluje to čo nenávidí, seba samú, každého chce, a s každým spí s negatívnym bizarným pôžitkom, de facto realita niektorých žien, skazených a zneužitých lások, to dáva filmu drsný dramat, herecké výkony sú výborné, Penn (1-), Phoenix (1*), A na moje prekvapenie aj Lopezová zahrala dobre (1-2). Záver ma tiež prekvapil :-), hoci 5 minút pred koncom som ho taký už tušil. :-) No a ďalšia vec - ľudské osudy. Čoraz viac si uvedomujem,že to, čo sa nachádza v ľuďoch, čo ani nevieme, je tak desné a drastické, smutné a súciteniahodné, že som každodenne čoraz viac šokovaný, a film je preto aj na zamyslenie. Je skôr pre mňa na zamyslenie než na pobavenie. Vhodné bolo, že som si pozrel najprv jednu polovicu filmu, a potom, druhý deň, druhú, uznávam ten objektívnejší pohľad takto, keď sa vyresetujem, a potom môžem hodnotiť objektívnejšie. Najprv by som film zatratil,no potom som mu dal malú šancu. Inak to síce ani nemohli asi urobiť, ale bolo tam príliš veľa krve. Ale zamyslel som sa, a uvedomil si, ako žijú niektorí ľudia, hoci realita nie je tak prehnaná. ()

Snakefinger

Moc pěkný a povedený výlet někam do amerického zapadákova. Trochu mě to připomínalo začátky Tarantina, ale více zábavné. navíc Sean Penn fakt hraje bravurně. Absurdní humor, kterých zvedne spolehlivě bránici. Super ()

Signore

Bizarní, obskurní a perverzní v jednom. Současně hvězdné obsazení s řadou výborných výkonů a skvělou Stoneovou režií. ()

Xmarc

Ono se tam v podstatě nic moc velkého neodehraje, nicméně filmu hodně pomáhá atmosféra podpořená kamerou. Závěr pěkně vygradoval, body navíc. ()

Bogrant

Ešte sa k tomu síce môžem vrátiť, ale asi to nespravím, pretože takéto "zašpinené" a zo všetkého možného pozliepané nonsensy každý deň nevyhľadávam, aj keď v tomto prípade to je ešte sranda. Scenár síce nič prevratné neponúka, ale aspoň, že Stone si ide svoje a svojským štýlom z toho robí sarkasticky-exhibičnú báchorku z nejakej bohom zabudnutej púštnej diery. Penn to dobre rozohrá, Thornton ešte lepšie zaklincováva a "Ring of Fire" v tom správnom momente ešte vylepší. A záver je na hlavu. Fakt čudesný film. ()

Feacher

Ten nechutný den ne a ne skončit a když už to vypadá, že skončí, tak začne druhý a moc to nevylepší... Kombinace událostí ve filmu a do duše ryjících problikávájících obrazů vytváří přesně ten nepříjemný pocit, který musela hlavní postava trpět... Skvěle natočeno, napsáno, zahráno... 5 z 5 ()

enoemis13

Žáner: Psycho / Komédia ... až na to že som sa nesmial ... a reálne toto musel napísať psychopat ... teda skôr natočiť, keďže scenár som nejak nepostrehol ... EDIT: ešte som zabudol napísať o tej neskutočne debilnej hudbe ... a vraj tam bol aj sup, ktorý v Amerike nežije ... 25% ()

kotrlak

Zase jsem po dlouhý době zkouknul tenhle flick. Masterpiece! Obsazení, kamera, story. Styl jakej Stone předvedl i v 'Natural Born Killers'. Jo, a je to hlavně komedie - já se výborně bavil. B.B.Thornton mě skoro roztrhal. Superior přidávám jako destinaci do svýho "bucket list"... ()

Dupac

Z dnešního pohledu to může působit lehce neuvěřitelně, ale i Oliver Stone dokázal obohatit svého času určující pramen poznání - cyklus Americké nezávislé léto na ČT 2. U-Turn můžeme brát jako béčkově přepálenou scénáristickou i stylistickou hříčku (geniální práce Roberta Richardsona) nebo jako podobenství o pomstě původních obyvatel Arizony bílým Američanům bez páteře a s temnou minulostí. Ten typ, který ztělesňuje Sean Penn. Já v něm dokážu najít obojí. Samozřejmě se nabízí ještě třetí výklad - že mělo jít o pohled do prohnilé duše začínající JLo (ale kdo to tehdy mohl tušit, že). Ve výbavě se skvěle namaskovaným Billy Bobem i Jonem Voightem, nádhernými přírodními scenériemi, zajímavou střihovou skladbou a skvělým soundtrackem U-Turn pořád válcuje všechno, co od té doby Stone natočil. ()

Bragi66

Je to sice legenda devadesátek, ale scénář je slabší a občas je to zase přehnané emocionálně. Za vidění to určitě stojí i dnes. ()

knoxvile

Tenhle film je naprostá pecka, film který si jednou za čas s chutí pustím. Celé se to odehrává v mém oblíbeném prostředí západu USA, kde z každého záběru sálá horko a pot. Smolař Penn tu uvízne na zapadlém maloměstě. Do cesty se mu připlete krásná ženská...a kde je ženská, tam je problém. Skvělé herecké obsazení, hlavně Penn se super hot Lopez, k tomu mladý Phoenix a ve vedlejší roli skvělý Thorton a Voight. Hudba Morricone. Režie Stone. Co víc si přát? Za mě jasných 5 hvězd. ()

vlhkej

Co ine napisat ako to, co uz bolo napisane. Herci su skvely, skoro dokonaly, Seam Penn ziari ako malokto,a el Lopezka je dokonala mrcha ako sa patri. Ale najviac som sa pobavil na B. B. Thortonovi a jeho mechanikovi a veta "Pretoze ja tu zijem a vy tu len prechadzate je veta filmu, nech si tvrdi kto chce, co chce. A ten zaver, ach ten zaver, chudak Bobby, smola az do konca, aj ked takmer mu to vyslo. Hehe. nech ziju kvalitni automechanici. A ano, Liv je tam a je nadherna, a je dobre, ze nic nepovedala. :-) Ale na 5 hviezdiciek to zas nema, aj ked chybalo len trosicku do dokonalosti. ()

Robin_F

Dokonaly film s vybornymi hercami a vtedy krasnou Jennifer....dobru pracu odviedli aj znami herci v malych ulohach - Voight, Thornton, Danes... a navrch kuzelne cameo Liv Tyler :) a k tomu samozrejme vyborny scenar a ako vzdy skvela rezia. Film, ktory sa po dvoch pozretiach dostal do mojej top 10. ()